ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Neden ? Kardeşçe Yaşamak Varken... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Neden ? Kardeşçe Yaşamak Varken...

3 posters
YazarMesaj
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

Neden ? Kardeşçe Yaşamak Varken... Empty
MesajKonu: Neden ? Kardeşçe Yaşamak Varken...   Neden ? Kardeşçe Yaşamak Varken... EmptyPerş. Ekim 20 2011, 20:57

[img]Neden ? Kardeşçe Yaşamak Varken... 21b4[/img]

İçimde volkanlar patlıyor,cümleler içimde düğümleniyor,canım acıyor, içimin en dibi kanıyor,kanıyor....
Söz bulamıyorum,kimden hesap sorulmalı bilemiyorum...
Neden? diyorum sadece..
Şu güzelim ülkede dostça yaşamak varken...
Gencecik ana yavrularını gençliklerinin baharında,ailelerinden,dünyalarından en hain şekilde koparmak neden ?
Annelerin,babaların,insanların canını yakmak neden ?
Milyonlarca insanı kaosa sürüklemek,haklarına girmek,altından kalkılamayacak veballer üstlenmek neden?
Bu acımasızlığa,gaddarlığa neden bulamıyorum ben...
Çok mu zor insan gibi yaşamak..Dostça,kardeşce..Savaşsız,kavgasız..
Az biraz düşününce hislerime yön veren şey,birilerinin ülkem üzerinde kirli oyunlar oynadığı..İnsanları birbirine düşürüp,mal,can kayıplarına sebebiyet verip,içlerine korkular salıp sonra da ülkemin zenginliklerinin üzerine yatmayı planladığı..
Güzel ülkemi,geleceğimizi düşündükçe hıçkırıklara boğuluyorum..
Tutamıyorum kendimi..
Çocukluğumu anımsıyorum..''Terörist'' kelimesinden ne çok korktuğumu..Hele akşam yattığım zaman yorganı başımın üzerine çeker,sessiz sessiz dualar ederdim.''ALLAHım bizi terörislerden koru.'' diye..
Acaba bizim evimize de saldırırlar mı? Benim babamı da öldürürler mi? diye düşündükçe,içimi büyük bir korku kaplardı..
Şimdi büyüdüm..Hala ''Terör''le ilgili herşey tüylerimi diken diken ediyor..
Çocukluğumdaki korkunun kat ve katını yaşıyorum..
O zamanlar küçücük aklımla ''Ya babama da bir şey olursa'' diye çocukça korkular yaşarken ,şimdilerde vatanımın böylesi kalleşliklerle kirletilmesinden,insanlarımın canının acılıtmasından ve yapılan saldırılarla geleceğin kara bulutlarla karartılmaya çalışılmasının bilinciyle, öyle katlandı ki korkularım.....
Nerede yaşanırsa yaşansın,ülkeme ve insanıma dair her acıyı içimin en dibinde hissediyorum..
Hüzünle titriyorum,yarınlara dair umutlarım birer birer uçuyor..
Üzülüyor,ağlıyor,ağlıyorum....
Biliyorum,ağlamak,üzülmek çözüm olmuyor,ne gidenleri geri getiriyor,ne de soruna çözüm olmaya yetiyor..
Keşke yetse,yetse de ben gözyaşım kuruyana kadar ağlasam,ölene kadar üzülsem..
Ve elimden sade ve sadece dua etmek geliyor...
ALLAH'ım biliyoruz ki bizim şehitlerimiz,vatanları uğruna,milletlerinin canını,namusunu korumak uğruna can verdiler..
İnanıyoruz ki onlar en büyük mertebe olan şehadet mertebesinde sonsuza kadar yaşayacaklar..
Ancak bu hüzne,bu acıya öyle zor dayanıyoruz ki..
Elimizden hiçbir şeyin gelmemesi,elimizin kolumuzun bağlı olması öyle derinden yaralıyor ki..
İçlerimiz sana ayan...Sen biliyorsun , gözyaşları sel olan anneleri de görüyorsun..
Ne olur bizlere idrak,şuur ve o zalimlere karşı koyacak güç ver ALLAH'ım..
Cennet vatanımızı cehenneme çevirmek isteyenlere fırsat verme...
Onların kötü niyetlerini,kötü emellerini boz da,can yakamasınlar,bugünümüzü geleceğimizi karartamasınlar..
Dün ve bugün yaşanan acılar son olsun ALLAH'ım..
Yarınlarda böylesi yürek yakan,acılar yaşanmasın..
Vatanımız barış,huzur,kardeşlikle var olsun...
İnşALLAH...
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Neden ? Kardeşçe Yaşamak Varken...   Neden ? Kardeşçe Yaşamak Varken... EmptyC.tesi Ekim 22 2011, 12:02

ALLAHım şehitlerimize rahmet eylesin.dua edelim, korkmaya gelince hiç korkmuyorum onlardan
hatta acıyorum onlara, zavallılar insanlıktan nasibini almamışlar.dinden, imandan,
kurandan, sünneten haberi olmayan cahil insanlar.O dağlar ne verebilir ki, onlar pislik içinde gezip duruyorlar.
çoğunun vucudu sağken çürümüş, bizim askerlerimiz şehit, insanlar arasında da, inşALLAH ALLAH kadında da güzel bir yerleri var.
hiç şüphem yok, yardım edenleri de, onları da bu memleketin ekmeği perişan edecek.ALLAH c.c ya islah eylesin yada kahr-u perişan eylesin..aminnn..

sağ ool kardeşim emeğine sağlık...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Neden ? Kardeşçe Yaşamak Varken...   Neden ? Kardeşçe Yaşamak Varken... EmptyPtsi Ekim 24 2011, 02:25

çiçek9 Allah razı olsun 2 çiçek9

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sen Varken...
» Vaktimiz Varken...
» Sevgiyle Yaşamak...
» İnsanca Yaşamak Çok mu Zor...
» Ölümüne Yaşamak