ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Öpücük sayan Melekler  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Öpücük sayan Melekler

2 posters
YazarMesaj
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

Öpücük sayan Melekler  Empty
MesajKonu: Öpücük sayan Melekler    Öpücük sayan Melekler  EmptyCuma Ekim 14 2011, 20:08

Öpücük sayan Melekler

Biricik Peygamberimiz Hz. Muhammed (sallallahü aleyhi ve sellem) cocuklari cok ama cok sever ve “Kücüklerimize $efkat etmeyen bizden degildir.” derdi. ALLAH Resulü cocuklara olan bu sevgisini her firsatta gösterirdi. “Kokusu Cennet kokusudur.” dedigi cocuklari öpüp koklar, mübarek dizlerine oturtur, bagrina basar, ba$larini ve yanaklarini sevgiyle ok$ayip onlara dua ederdi. Bazen de yolda gördügü cocuklari binegine alip gezdirirdi.
Bu sevgi o kadar coktu ki Sevgili Peygamberimizin yaninda yeti$en Hz. Enes (r.a):
- Cocuklara kar$i Hz. Peygamberden daha $efkatli olan hic kimseyi görmedim, demi$tir.
Onun sevgisiyle $ereflenmi$ $ansli cocuklardan olan Ibnu Rebia anlatiyor: “Babam beni, Abbas da oglu el-Fadl’i Resulullaha gönderdi. Yanina gittigimiz zaman bizi sagli sollu oturttu ve bizi öylesine sIki kucakladi ki daha icten sarilanini görmedik.”
Sevgili Peygamberimizi torunu Hz. Hasan‘i öperken gören Akra’ Ibnu Habis bunu tuhaf kar$iladi ve: “Benim on tane cocugum var. Fakat onlardan hicbirini öpmedim.” dedi. Peygamber Efendimiz de ona bakip $u cevabi verdi: “Merhamet etmeyene merhamet edilmez.” Yani cocuguna $efkat gösterip acimayana ALLAH da $efkat gösterip acimaz.
Bir keresinde de bedevilerden (cöl Araplarindan) bir grup Peygamber Efendimize gelip “Cocuklarinizi öper misiniz?” diye sormu$tu. “Evet” cevabini alinca “Fakat biz ALLAH’a andolsun ki öpmeyiz.” dediler. Bunun üzerine Peygamberimiz: “ALLAH kalplerinizden merhameti cikardi ise ben ne yapabilirim?” buyurdular.
Sevgili Peygamberimiz, herkesi cocuklarini öpmeye te$vik etmi$ ve $öyle demi$tir:
“Cocuklarinizi cok öpün. Zira her öpücük icin size Cennet’te bir derece verilir. Melekler öpücüklerinizi sayarlar ve sizin icin yazarlar.”

alıntı
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Öpücük sayan Melekler  Empty
MesajKonu: Geri: Öpücük sayan Melekler    Öpücük sayan Melekler  EmptyÇarş. Ekim 19 2011, 00:29

çiçek4 Allah razı olsun çiçek4

Öpücük sayan Melekler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Aglama Anne Melekler ordusundayim.
»  Mutluluk Cennetinde Melekler Bizi Bekler
» Melekler Niyaz Ederlermiş Yüreği Hüznü Sevenlere...
» Gülkurusu akşamlara gün sayan, Nisan: