ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Doğmamış Bir Bebeğin Laik Günlüğü Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Doğmamış Bir Bebeğin Laik Günlüğü

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Doğmamış Bir Bebeğin Laik Günlüğü Empty
MesajKonu: Doğmamış Bir Bebeğin Laik Günlüğü   Doğmamış Bir Bebeğin Laik Günlüğü EmptySalı Eyl. 20 2011, 20:54

habervaktim.com

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, irticaya karşı eğitimin anne karnında başlamasını istedi. Bu ilginç teklifiyle de mizah yazarımız Rıfat Yörük’e acaip bir ilham verdi. Dilerseniz önce haberi okuyalım;
İrtica konusunda tuhaf teklif

“CHP Parti Meclisi'nde çok tartışılacak bir teklif ortaya atıldı. Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 'irtica tehdidine' karşı parti olarak çocuklara anne karnından itibaren eğitim vermeleri gerektiğini savundu. CHP'lilerin ülke genelinde anneleri eğitmesini isteyen İnce, böylelikle doğan çocukların 'irticai odaklar tarafından ele geçirilmesinin önlenebileceğini' ileri sürdü.”

Bu haberden aldığımız ilhamla yazdığımız “Doğmamış bir bebeğin laik günlüğü” ise şöyle;

Savulun mürteciler, “Laik Faik” geliyor

13 Haziran 2009: Çok sevinçliyim sevgili günlük. Bugün tam 6 aylık oldum. Dünyaya gelmeme en fazla 3 ay 10 gün kaldı. Bugün babam anneme Cumhuriyet gazetesindeki bir haberi okudu. CHP’li bir milletvekili irtica tehdidine karşı çocuklara anne karnından itibaren laik-ilerici eğitimin verilmesi gerektiğini söylemiş. Uzun uzun bu teklifin önemi üzerinde konuşmaya başladılar. Hemen kağıt kalem alıp bir eğitim programı taslağı hazırladılar. Anne ve babamın daha doğmadan bana verdikleri önem gözlerimi yaşarttı. Doğrusu çok şanslı bir erkek bebeğim.

20 Haziran 2009: Uzun hazırlıklardan sonra kağıda dökülen çağdaş eğitim programım bugün resmen başladı. Annem mp3’ünün kulaklığını karnına yani benim yeni gelişmekte olan kulaklarıma dayayarak 10. Yıl Marşı’nı tam 10 kez dinletti. Ancak ayağımla tempo tutarken kadıncağızın karnını çok tekmelemişim ki inleyip durdu. Ne yapalım, çağdaşlık için her zorluğa katlanmak zorundayız. Ardından sırayla “Dağ Başını Duman Almış” ve “İzmir’in Dağlarında Çiçekler Açar” marşlarını 5’er kez dinletti. Artık bu marşları ıslıkla çalabiliyor ve hafif hafif mırıldanabiliyorum.

1 Temmuz 2009: Müzik eğitimim sürüyor. İdeolojik marşlardan ve “Türkiye laiktir, laik kalacak” türü temel sloganlardan sonra klasik müziğe geçtik. Fazıl Say’dan çeşitlemelerle işe başladık. Bu arada şiiri de ihmal etmiyorlar. Babam, akşam işten geldiğinde Nazım Hikmet’ten “Kuvayı Milliye Destanı”nı benim için okudu.

5 Temmuz 2009: Annem çağdaş Türk resmini tanıtmaya çalışıyor. İlk olarak Bedri Baykam’ın bazı tablolarını karnına yani benim gözlerime tutarak tanıtmaya başladı. Çok net göremesem de bulanık bazı görüntüler seçtim. Galiba kadeh tokuşturan iki insan yağlanmış mayolu kadınların güreşini seyrediyorlardı. “Çağdaş Türkiye” böyle bir şey olmalı.

15 Temmuz 2009: Çağdaş müzik, şiir ve resim eğitimim tamamlandı. Annem şimdi de benim için temel laik eserleri kitaptan yüksek sesle okumaya başladı. Fonda 10. Yıl Marşı çalarken Nutuk’u okuyor. Arada Yaşar Nuri Öztürk amcanın televizyon programlarını da açarak laik dini eğitimimi de ihmal etmiyor.

18 Temmuz 2009: Çok sevinçliyim. Artık bir adım var. Annemle babam “laik” kelimesine kafiyeli olması için ismimi “Faik” koymaya karar verdiler. “Laik Faik”. Hiç fena değil doğrusu…

25 Temmuz 2009: “Nutuk” dün tamamlanmıştı. Bugün de “Şu Çılgın Türkler”i okumaya başladı. Meğer biz ne büyük bir ulusmuşuz. Tarihte nice devletler kurmuşuz. Nasıl kafiyeydi ama… Ben de şair oluyorum galiba…

30 Temmuz 2009: ******çü Düşünce Derneği ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden bazı hanımlar CHP Milletvekili Canan Arıtman’la ziyaretimize gelerek anneme 'ana karnında laik eğitim' uygulamasında destek verdiler. Sırayla “Şu Çılgın Türkler”i kaldığı yerden okudular. Okuma faslı bitikten sonra kahve içerken “Ergenekon Davası” üzerine yorumlar yaptılar. Meğer ülkemi adına AKP denilen mürteci bir canavar yönetiyormuş. Bu canavar tüm laikçilere “Ergenekoncu” diyerek kan kusturuyormuş.

13 Temmuz 2009: Bugün tam 8 aylık oldum. Normal süreçte doğumuma 1 ay 10 gün kaldı. Ancak verilen bu kadar ‘çağdaş’ eğitimden sonra 9 ay 10 günü bekleyememem. Bir an önce doğup gerici yobazlara karşı mücadele etmeli, "Ergenekon hastası" amca ve teyzelerimi AKP canavarının esaretinden kurtarmalıyım.

20 Temmuz 2009: Annemle babamdan duyduğuma göre 24 Temmuz Türk Devriminde önemli bir günmüş. Lozan Antlaşması o gün imzalanmış. Ne yapıp edip o gün doğmalı ve annemle-babamın hem Lozan Zaferini hem de benim doğum günümü yani iki zaferi birden kutlayarak çifte coşku yaşamalarını sağlamalıyım.

24 Temmuz 2009: Ve doğum anı… Işık biraz daha ışık. Nihayet gerici karanlıktan kurtuluyorum. Savulun gericiler, ben geliyorum. Benim adım laik Faik. Türkiye laiktir, laik kalacak. Faik laiktir, laik kalacak. Çıktık açık alınla, on yılda her savaştan… Ahhh! Hangi gerici ebe çıplak ve savunmasız popoma şaplak vurdu ulan! Ingaa, ıngaaa….Nerde benim çağdaş ana ve de baba?

Smile Smile Smile

Selam Sevgi ve Dua ile...

Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Doğmamış Bir Bebeğin Laik Günlüğü   Doğmamış Bir Bebeğin Laik Günlüğü EmptyÇarş. Eyl. 21 2011, 13:20

Smile Smile Smile ee laiklik zor faik şimdi öğrenmesen ileride ircacı olursun.
sen bizim giibi olma faik. CHP Muharrem ince gibi ol diyecem ama,
sanada kyamamkii

çok güldüm eline emeğine sağlık.. Smile Smile
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Doğmamış Bir Bebeğin Laik Günlüğü   Doğmamış Bir Bebeğin Laik Günlüğü EmptyPtsi Eyl. 26 2011, 00:16

Smile Smile Smile
çiçek9 Allah razı olsun çiçek9

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Rahat Ol,Hazır Ol,Aç Örtüyü Laik Ol
» Gavs'ın günlüğü
» Bir Miniğin Ramazan Günlüğü :)