ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  herşeyde bir hayır vardır Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

herşeyde bir hayır vardır

+2
MaVi_GüL
*dost*
6 posters
YazarMesaj
*dost*
Üye
Üye
*dost*

herşeyde bir hayır vardır Empty
MesajKonu: herşeyde bir hayır vardır   herşeyde bir hayır vardır EmptyC.tesi Kas. 01 2008, 23:42

Padişah ile çok yakın bir arkadaşı varmış.Padişah nereye gitse o arkadaşınıda götürürmüş. O arkadaşı da olaylar her ne şekilde olursa olsun, iyi de olsun kötüde olsun "Vardır bunda da bir hayır, hayırlısı olsun " dermiş. Yani her durumda Rabbine şükretdermiş.
Bu padişahın av merakı oldukça fazlaymış. Yine böyle bir av günü padişah hedefe kitlenmiş tam ateş edecekmiş ki silah geri tepmiş ve padişahın parmağını koparmış. Arkadaşı padişaha dönerek "vardır bunda da bir hayır " demiş.
Buna çok öfkelenen padişah" Bunun neresi hayır be adam!Parmağım koptu sen hala hayırdan bahsediyorsun" demiş.
Bu öfkeyle padişah çok samimi olduğu arkadaşını zindana attırmış. Aradan tam 10 yıl geçtiği halde arkadaşı yine zindanda ve padişah yine bir av serüveninde. Ama bu sefer işler daha farklı gerçekleşerek padişah ve av ekibi ormandaki vahşi yamyamlar tarafından tutsak edilmiş. Törenler falan filan derken başlamış yamyamlar yakaladıkları esirleri yemeye hazırlanmaya. Bir de ne görsünler yakaladıkları esirlerden birinin yani padişahın parmağının birisi yok. İşin garip tarafı o yamyam kabilesinin adetlerinden biri de yiyecekleri insanların uzuvlarının tam olması gerektiği imiş. Yani padişahı serbest bırakıp diğer esirleri yemişler. Padişah yaşadığı bu olay üzerine hemen arkadaşına koşmuş,, gitmiş zindana. Af dilemiş "Meğer sen haklıymışsın herşeyde bir hayır varmış; o gün avda tek parmağımı kaybetmemiş olsaydım ben de şu an da yoktum "diye dert yanmış arkadaşına. Beni affet demiş. Arkadaşı "önemli değil padişahım bunda da vardır bir hayır demiş". Padişah yine; "bunun neresi hayır benim yüzümden tam on yıldır zindanda yatıyorsun" demiş. Arkadaşı da padişaha dönerek "Padişahım beni zindana atmasaydınız o av da bende olacaktım. Dolayısıyla ben de yamyamlar tarafından esir edilip, öldürülecektim; çünkü benim eksik uzvum yok" demiş.
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: herşeyde bir hayır vardır   herşeyde bir hayır vardır EmptyPaz Kas. 02 2008, 00:55

:mkml:

:oflw: Allah razı olsun :oflw:
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: s.a   herşeyde bir hayır vardır EmptyPaz Kas. 02 2008, 13:44

MaVi_GüL demiş ki:

vardır bundada bir hayır Very Happy
belki bu yazıdada vardır bir hayır,kim bilir
bize şer görünen belkide bizim için hayra vesile
çok güzel bir hikaye sağolasın dost

çiçek2 çiçek2
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: herşeyde bir hayır vardır   herşeyde bir hayır vardır EmptyPaz Kas. 02 2008, 15:26

ALLAH AZZE VE CELLE DAIM RAZI OLA KARDESIM ELINIZE SAGLIK GUZEL BIR KISSA SAGOLUNUZ
fatma16
Dost Üye
Dost Üye
fatma16

MesajKonu: Geri: herşeyde bir hayır vardır   herşeyde bir hayır vardır EmptySalı Kas. 11 2008, 16:15

MaVi_GüL demiş ki:

miftah
Admin
Admin
miftah

MesajKonu: Geri: herşeyde bir hayır vardır   herşeyde bir hayır vardır EmptyÇarş. Kas. 12 2008, 02:08

Allah razı olsun
Bu esprili ile anlatışılı ama hakikaten;
her olay şükürler olsun ki Rabbin Hikmeti ile yürüyor...
İŞLEYİŞ KONTROL ALTINDA MUTLAK BİR HİKMETLE YÜRÜYOR... (RİSALE-İ NUR)
bilge
Üye
Üye

MesajKonu: Geri: herşeyde bir hayır vardır   herşeyde bir hayır vardır EmptyÇarş. Kas. 12 2008, 13:15

Allah razı olsun :mkml:

ÇOK GÜZEL BİR KISSADAN HİSSE.... EMEĞİNİZE SAĞLIK SLM VE DUA İLE

herşeyde bir hayır vardır
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Gönderdiklerinde hayır, iyilik vardır!
» Her iste bir hayir vardir
» Savaşa hayır...!
» HAYIR DA ŞER DE BULAŞICIDIR
» Aşka Kim Hayır Diyebilir...