ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Hırsız Çaldığı Parayla Somali'ye Yardım Etti Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Hırsız Çaldığı Parayla Somali'ye Yardım Etti

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Hırsız Çaldığı Parayla Somali'ye Yardım Etti Empty
MesajKonu: Hırsız Çaldığı Parayla Somali'ye Yardım Etti   Hırsız Çaldığı Parayla Somali'ye Yardım Etti EmptyÇarş. Ağus. 24 2011, 21:45

Yalçın Demirci adlı kişinin kredi kartı bilgilerini çalıp 3 bin TL’sini kendi hesabına geçiren hırsızın, bu paranın bir kısmıyla sefalet içindeki Somali’ye yardım ettiği ortaya çıktı.

İstanbul'da kredi kartı bilgilerinin çalındığını üç gün sonra fark eden satış yöneticisi Yalçın Demirci hesabından internet üzerinden 3 bin TL’lik alışveriş yapıldığını gördü. Hesap hareketlerini kontrol eden Demirci’yi şaşırtan bir durumsa kart bilgilerini çalan hırsızın yaptığı 3 bin TL’lik alışverişin 500 TL’sini Somali’ye yardımda bulunması oldu.

Demirci, “Hesap hareketlerime baktığımda gözlerime inanamadım. Son 3 günde 15 işlem yapılmış ve 3 bin TL’ye yakın para harcanmıştı.

Harcamalar internet üzerinden teknoloji sitelerinden yapılan yapılmıştı. Ancak işin ilginci bilgilerimi çalan ve paramı harcayan hırsız bir insan hakları derneği hesabına bağışta bulunmuş. Bağış tutarı 500 TL olup kişi kendini Erdi Y. olarak tanıtmış ve cep telefonu numarasını bırakmış. Başkasından çaldığı parayla yardım yapmış. Adam resmen Ramazan zekatını benim paramla vermiş. Sen başkasının alın teriyle kazandığı parayla hem alışveriş yap hem yardımda bulun. Olmaz öyle sevap” diye konuştu.

Heyyy ALLAH'ım Ya Rabbim ne hallerdeyiz gör halimizi
hem günahtayız hem hayırda bu nasıl iş....
Selam Sevgi ve Dua ile...
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

MesajKonu: Geri: Hırsız Çaldığı Parayla Somali'ye Yardım Etti   Hırsız Çaldığı Parayla Somali'ye Yardım Etti EmptyPerş. Ağus. 25 2011, 00:32

Heyyy ALLAH'ım Ya Rabbim ne hallerdeyiz gör halimizi
hem günahtayız hem hayırda bu nasıl iş....

şimdi bu yardımın sevabı hırsızamı yazıldı parası çalınan vatandaşamı merak ettim...
sadece türkiye gibi memlekette hem müslüman, hem yardımsever hem de bolcaaa hırsızın bulunduğu ülkede görülebilecek bir durumdur.
şaşırmadım çok film izlemiş sanırımAllah akıl fikir versin sevap ve günah dengesini kurmaya çalışıyor sanırım

Emeğine sağlık mustafa kardeş

papatya Allah razı olsun papatya
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Hırsız Çaldığı Parayla Somali'ye Yardım Etti   Hırsız Çaldığı Parayla Somali'ye Yardım Etti EmptyPerş. Ağus. 25 2011, 00:34

çiçek6 Allah razı olsun çiçek6

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hırsız Evliya
» Yardım edermisiniz
» Cennet bedava, Cehennem parayla...
» Müslümanların Ateşle Yahut Parayla İmtihanı
» yardım 2 : abdurrahman önül yakan seyda