ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Kırık Tuş.... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Kırık Tuş....

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Kırık Tuş.... Empty
MesajKonu: Kırık Tuş....   Kırık Tuş.... EmptyÇarş. Ağus. 10 2011, 22:14

Sxvdiğim

Sxni kırdım biliyorum.Bu cümlxyi ilk kxz söylxmiyorum sana.
Vx nx çarx ki,son kxz olmayacak.Hxpimiz hayatta mükxmmxl olmaya çalışıyoruz,karşımızdakindxn dx mükxmmxllik istiyoruz.Bxlki buna hakkımız var.Ama küçük hatalarımıza rağmxn yinxdx güzxl bir şxylxr yapabiliyoruz dxğil mi?

Hatırlıyor musun sxnin için ilk kxz dxmlxdiğim çayı.Suyunu tam ısıtmadan koyduğum için tatsız tuzsuz,bulaşık suyu gibi bir şxy olmuştu.Fakat sxn yinx dx içmiştin.Ki hala hatırlarız bu güzxl günü.Zar zor içtiğin o çay içtiğimiz xn güzxl çaylardan biri olmuştu.
Bir kxrxsindx dx sxn ayağına dar gxlxn bir ayakkabı almıştın.Bxn uyarmıştım ama sxn ayakkabı numaranın küçük olduğunu söylxyxrxk ille de onu giymxk istxmiştin.İlk hafta çxktiğin sıkıntıları hatırlıyorum.Sonunda ayakkabıyı giymxmiştin.Zarar xtmiştik.O ayakkabıyı alırkxn inatla gözlerimin içinx bakıp,küçük ayakkabı alma ısrarını hayal xdiyorum şimdi.Hırçın bakışların,çocuk yüzündx şimşxk gibi parlamıştı.İlk defa korkmuştum sxndxn.Nx zaman sxndxn uzak kalsam,yüzünün o çocuksu hilini düşünür txbxssüm xdxrim.Şmdi olduğu gibi….

Sxn bxnim çoraplarımı sık sık kaybxdişimx şaşırırsın.Bxnsx hala daha bilgisayara dokunmanı xngxllxyxn o tuhaf korkunu anlayamamışımdır

Xvlxnmxdxn önce uzun uzun yaptığımız konuşmaları,birbirimizi yoklamaları hatırlıyorum da….Bunların hiç biri yoktu hxsaplarımızda.Nx sxnin bana hxr öğün balık yxmxk istxyip istxmxdiğimi sormak aklına geldi,nx dx aklıma sxnin işkxmbx çorbası yapmaktan nxfrxt xdip xtmxdiğini sormak aklıma gxldi.
Başka şxylxr,büyük şxylxr konuşmuştuk.Sxnin hxr şakayı ciddiyx aldığın ara sıra bu yüzdxn küsxcxğin xvlilik öncxi hxaplarımda yoktu.İhtimal ki sxdx bxnim dağınık bir adam olduğumu tahmin xtmiyordun.Bozulan cihazların sxn ancak bxş kxz söyleyincx tamir xttirdiğimi hiç düşünmxmiştin.

İnan bana,çoraplarımı kaybxtmxktxn hoşlanmadığım kadar,çorabımın nxrdx olduğunu hxmxn söylxmxn bana tarif xdxmxyxcxğim bir mutluluk vxriyor.Hxlx dx şakalarıma öncx kızıp sonra dönüp tebxssüm xtmxn bxnim için dünyanın xn müthiş zxvki.Bu zxvklxri sxninlx payalaşacağımı hiç düşünmxmxiştim.

Hiç olmazsa,daktilomun dökülxn tuşlarını tamir xttirmxk için ısrarcı dxğilsin.Bak bxn böylxdx yazabiliyorum.

Sxn isx dxtaycısın,ayrıntıları incxdxn incxyx düşünüyorsun.Bir şxyx başlamak için illa hxr şxyin tamam olmasını istiyorsun.Bxn hxp kolay tarafından bakmayı yxğlxdim hayatta.Aslında,bxn dx zaman zaman sxnin gibi ayrıntıcı olmayı düşünüyorum.Hxvxslxniyorum ama olmuyor iştx….

Şimdi saydım.Tam kırk bir tanx tuş var daktilomda.Bunlardan biri xksik.Alıştım hxr dxfasında o harf yxrinx x yazmaya.Fakat küçük bir tuşun xksikliği sana mxktup yazmama,sxnin bu mxktubu anlamana xngxl dxğil ki…Bak iştx dxrdimi anlattım sana….

Bizi bir birimizx yazan kadxrdx lxbxttx bazı küçük tuşlarımızın kırık olduğunu biliyordu.Bir kaç tuşu xksik olsa mutluluğumuzun nx çıkar?İştx xksiğiyle kurusuyla mxktubum.Bxni mükxmmxlxn anlatıyor,duygularımı xksiksiz ifadx xdiyor.

Sxni kırdım biliyorum.İstxrsxn hxp böyle kırık kalabilirsin…Ama tam kırk bir tuşun olduğu bu daktiloda bir tuşumuz xksik diyx yazmaktan vazgxçmxk gibi,mutluluğumuzu da yaşamaktan vazgxçxlim mi?

Kırık da olsan sxninlx mutlu olacağımdan xminim.Yazdıkları mı anladıysan yaşadıklarımı da anlarsın.
Gxl kırık tuş olma…

Sxlam Sxvgi vx Dua ilx....
Smile
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Kırık Tuş.... Empty
MesajKonu: Geri: Kırık Tuş....   Kırık Tuş.... EmptyPerş. Ağus. 11 2011, 00:53

Smile
çiçek10 Allah razı olsun 2 çiçek10

Kırık Tuş....