ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Bu İşyerinde Namaz Yasak Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Bu İşyerinde Namaz Yasak

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Bu İşyerinde Namaz Yasak Empty
MesajKonu: Bu İşyerinde Namaz Yasak   Bu İşyerinde Namaz Yasak EmptySalı Ağus. 02 2011, 21:09

Bu İşyerinde Namaz Yasak

“Türkiye'nin en büyük çocuk bezi firması olmakla” övünen Amerikalı Ontex Grubu'na ait Can Bebe'de bir mescit bulunmadığı gibi her nerde olursa olsun çalışanların namaz kılmalarına izin verilmediği ortaya çıktı.

“Anlamasınlar diye, elimi yüzümü lavaboda, ayaklarımı tuvalette yıkayarak abdest alıyordum…”

Bu sözler, Can Bebe adlı çocuk bezini üreten firmada çalışmış bir isme ait. Yani eski bir Can Bebe personeli. Sonra başka bir iş bulunca Can Bebe'den ayrılmış A.B. B'nin Can Bebe'den ayrılmasının nedeni insanın tüylerini diken diken ediyor. Şöyle: “Can Bebe'de namaz kılmak yasak.”

Evet, “Türkiye'nin en büyük çocuk bezi firması olmakla” övünen Amerikalı Ontex Grubu'na ait Can Bebe'de bir mescit bulunmadığı gibi her nerde olursa olsun çalışanların namaz kılmalarına izin verilmiyor. Cuma namazına gitmeleri bile yasaklanan çalışanların, aksi halde işten çıkarıldığı iddia ediliyor. Namazlarını kıyıda köşede kılan personelin ise sürekli kovulma korkusu yaşadığı ifade ediliyor.

YAŞAYAN ANLATIYOR

İstanbul Yenibosna adresinde faaliyet gösteren ve 500'ün üzerinde personeli bulunan Can Bebe'nin eski bir personeli olan A.B. yaşadıklarını Akit'e şöyle anlattı: “Can Bebe'de 9 ay çalıştım, ne biçim bir ortam öyle. Burada vakit ve Cuma namazlarını kılmak kesinlikle yasak. Namazımı gizli saklı, kıyıda köşede kıldım ve sürekli kovulma korkusu yaşadım. Anlamasınlar diye, elimi yüzümü lavaboda, ayaklarımı tuvalette yıkayarak abdest alıyordum. Biri görüp şikayet eder diye. 9 ay bu şekilde adeta işkence gibi geldi bana. Sonra başka bir iş bulup ayrıldım buradan da kurtuldum. Burada başörtülü personel alımı da yasak. Bir tane başörtülü bayan çalışan yok. Müslüman bir memlekette ne acı değil mi? İnsanların hastasının ve bebeğinin dışkısı değerli, namazı değersiz bu kurumun gözü önünde.”

Bu İşyerinde Namaz Yasak Canbebe

İŞ YERİ YALANLAMIYOR

Can Bebe'yi 0 (212) 411 09 00 numaralı telefonundan arayarak yetkililerle görüşmek istedik. Görüştüğümüz Marka Yöneticisi Nurdan Dinç ile İnsan Kaynakları Müdürü Aylin Sepici Can Bebe'de namaz kılmanın yasak olup olmadığı konusunda “Vardır veya yoktur diye bir şey söyleyemeyiz” demekle yetindiler. Bu konuda yazılı bir açıklama gönderebileceklerini söylemekle birlikte, şu ana kadar yapılmış bir açıklama bulunmuyor.

Fatih Akkaya / Yeni Akit

Bu firmayı lanetliyoruz ve ürünlerini almamaya davet ediyoruz.
Biz sizin kılık kıyafetinize inancınıza karışmıyoruz sizde bize karışmayın.
Selam Sevgi ve Dua ile...

MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Bu İşyerinde Namaz Yasak   Bu İşyerinde Namaz Yasak EmptyÇarş. Ağus. 03 2011, 00:53

çiçek7 Allah razı olsun çiçek7
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Bu İşyerinde Namaz Yasak   Bu İşyerinde Namaz Yasak EmptyÇarş. Ağus. 03 2011, 10:08

ALLAH (c.c) nurunu tamamlayacaktır. nereye kadar yasaklıyacaklar
ne diyim mubarek gün duamı etsim Rabbim hidayet versin yinede
yoksada bildiğigibi yapsın.biz doru yaşayalım eyriler belasını bulacak.illaki
ALLAH c.c razı olsun. paylaşımın için bilmemizde fayda var ona görede satiş yapar inş

Bu İşyerinde Namaz Yasak
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Namaz İlla Namaz
» İŞYERİNDE ÇALIŞIR GİBİ GÖRÜNMEK İÇİN
» Yasak Sevdam
» Taşları Yemek Yasak...
» Yok Ellerimde Aşk Sevmek Bana Yasak