ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Acılı Annenin Zor Sınavı  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Acılı Annenin Zor Sınavı

3 posters
YazarMesaj
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

Acılı Annenin Zor Sınavı  Empty
MesajKonu: Acılı Annenin Zor Sınavı    Acılı Annenin Zor Sınavı  EmptyC.tesi Mayıs 14 2011, 23:40

Acılı Annenin Zor Sınavı –

Çin’de, tek oğlunu yitiren bir anne, yüreğindeki büyük üzüntüsüyle bir din adamına gitti ve derdine bir çare bulmasını istedi: “ Oğlumu bana hangi duaların, hangi sihirlerin geri getirebileceğini öğrenmek istiyorum ” dedi. “ Söyleyin, o duaları edeyim, o sihirleri yapayım” Çinli din adamı, üzüntülü anneye acısını yatıştıracak sözler söylemek yerine, ona bir görev verdi: “Bana, yaşamları boyunca bireylerinden teki bile hiçbir acı tatmamış bir evden, bir avuç hardal tohumu getir ” dedi. “ Onu, senin yaşamında acıyı yok etmek için kullanacağız ”Üzüntülü anne, bu sihirli tohumu isteyebilmek için, acının bilinmediği bir ev aramaya başladı.Sonunda, çok güzel ve çok büyük bir konak gördü ve gitti, umutla kapısını çaldı.“ İçinde, acının asla yaşanmamış olduğu bir ev arıyorum ” dedi. “ Bu güzel ve büyük konağı görünce, burada acının yaşanmadığına inandım ve aradığım yerin burası olduğuna karar verdim.” Konağın sahipleri, acılı anneyi içeri aldılar, ona ikramda bulundular ve acısını dinledikten sonra ona, “ aradığı evin burası olmadığını ” söylediler.“ Siz yanlış yerdesiniz ” diye söze başladılar ve sonrada, başlarından geçen tüm acılı olayları anlatmaya başladılar. Acılı anne, ev sahiplerini dinlerken onlara acımaya başladı: “ Bunlar benden daha acılı ” dedi kendi kendine. “Bunlara birilerinin kesinlikle yardımcı olması gerekir.” Çevrede onlara yardım edecek kişilerin bulunmadığını görünce bir süre orada kaldı ve elinden geldiğince bu acılı aileye yardımcı oldu. Acılı anne daha sonra kentte yine sokak sokak dolaşarak, içinde acının yaşanmadığı başka evler aramasını sürdürdü. Fakat hangi evin kapısını çaldıysa, tümünde acılı öyküler dinledi. İçinde acının yaşanmamış olduğu bir ev bulamamış, fakat kapısını çaldığı bu evlerdeki acılı tüm kişilerin acılarını paylaşarak onlara yardımcı olabilmişti. Acılı anne, gittiği evlerde tanıştığı acılı kişilerin acılarını azalta bilmek için onlara yardımcı olmaya kendini o denli kaptırdı ki, bir süre sonra kendi yüreğinde ki evlat acısının da azalmaya başladığını gördü. Vesonun da, sihirli hardal tohumunu aramayı bıraktı, içindeki acıyı da unuttuğunun ayırdına vardı…

Zamanı yıllarla tartanlar
yanılırlar,
hiçbir şey tartılmaz başka bir şeyle..
Hatta çoğu zaman kendiyle bile..
Yaşanır, içini tohuma bırakır,
geçer gider,
geçmez sandıkların bile.
selam sevgi ve dua ile
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Acılı Annenin Zor Sınavı    Acılı Annenin Zor Sınavı  EmptyPaz Mayıs 15 2011, 00:21

Zamanı yıllarla tartanlar
yanılırlar,
hiçbir şey tartılmaz başka bir şeyle..
Hatta çoğu zaman kendiyle bile..
Yaşanır, içini tohuma bırakır,
geçer gider,
geçmez sandıkların bile.

selam sevgi ve dua ile

papatya Allah razı olsun papatya
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Acılı Annenin Zor Sınavı    Acılı Annenin Zor Sınavı  EmptyPaz Mayıs 15 2011, 02:22

çiçek7 Allah razı olsun çiçek7

Acılı Annenin Zor Sınavı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Acılı Bekleyişler...
» Acılı Bekleyişler...
» Annenin gözyaşları
» Annenin Duası
» Bir Annenin Kızına Nasihatı