ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Diyemediklerim var Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Diyemediklerim var

3 posters
YazarMesaj
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

Diyemediklerim var Empty
MesajKonu: Diyemediklerim var   Diyemediklerim var EmptyPerş. Mart 10 2011, 21:35

Diyemediklerim

Diyemediklerim var
Güz beni bekler Şeyhim,
Efendim,
Bozkır rüzgarlarının önüne katılmış bir yaprağım
Sürüklenip gelmişim kapına Yüreğimde bir sonbahar telaşı Bir göçmen kuşlarına bakıyorum bir kendime Gökyüzünde kuşlar kafilesi döne döne uçuyor Renkli, ahenkli Her kanat çırpışında yaralı bir kuşun bin tılsım gizli Soğuk ve bezgin rüzgara inat göçüyorlar ılık iklimlere
Bense utanılası bir kördüğümü çözmeye çalışıyorum yıllardır Hayatın gizi üzerine bildiklerimi, bilmediklerime ayarlıyorum Çözmüyorum bu kördüğümü Çözemiyorum Düğüm üstüne düğüm atıyorum aslında
Yolumu şaşırmışım şeyhim
Irmakların coşkusu, göğün mavisi, güneşin altın saçları, rüzgarın hüzünlü uğultusu, denizin sonsuzluğu yakalıyor ruhumu binbir yerinden Dünya dönüyor mütereddit
Dökülüyorum yollarına Sana gelen yollara düşüyorum
Bir söz düşür yüreğime göklerden gelen
Yaralı yüreğime bergüzar olsun

Diyemediklerim var
Söz beni bekler Şeyhim
Diyemediklerim yakar gönlümü Gönül can evi, gönül beytullah Bir celsede düşür yüreğime közü Hakk Hakk diye yak közü Kar yüzü görmemiş bir ateş yansın yüreğimde Biraz kül biraz duman olayım Ellerim yaralı bir kelebek, kanat çırpsın göklereDualar yorgun düşsün dudaklarımda
Bir kör kuyuda Yusuf olayım Şeyhim Çöllere düşeyim sonra Çöl yürek yangını Yürek kavrulan çöl Mısır’a hiç varmasa yolum Yayan yapıldak çöllerde savrulayım Bir çöl ikindisinde diktiğim gül, bir çöl seherinde açsa yine Çöl Hüseyin demek Hüseyin çöl gibi yakar gönlümü Çöl bir ermiş Her dem şükreden, tazelenen Gündüz yakan, gece üşüten Bir tarafı vaha, bir tarafı serap
Çöl ceylanlarının âhı vursun yüreğime Bir avcı ol, gönder oklarını kalbimin dehlizlerine
Köz beni bekler Şeyhim
Diyemediklerimi sen söyle yüreğimin tenhasına
Vefasız yüreğime intizar olsun

Göremediklerim var
Göz beni bekler Şeyhim
Sevdam hangi ırmağa düşmüş Hangi umman bekler beni Hangi dağlar saklar beni? Hangi dualara düşer dileğim?
Ayaklandır damarlarımdaki donuk kanı Güzel dualar adına, bir ırmağın akışına kat beni Yatsı ezanı okunurken bir vav gibi eğileyim, büküleyim sevgilinin dergahında Bir elif gibi mağrur, bir mim gibi mesrur, dizileyim sevgilinin yollarına Helal bakışlara çeleyim gönlümü En sevgilinin kapısında durayım kırk yıl Yunus misali Bu zindan, bu yeryüzü kara bahtım ola
Kervan göçmeden Şeyhim, kalmadan dağlar başında ebedi bahçelere gitmek diler bu gönül
Ebedi bahçelere gitmek diler bir şafak vaktinde ruhum
Kendimden geçmişim, kendimden uzaklara düşmüşüm, senden himmet diler bu yürek
Öz beni bekler Şeyhim
Göremediklerimi sen göster bana
Gözlerim birbirinden bî-haber olsun

Bilemediklerim var
Giz beni bekler şeyhim
Bir musikarın nağmesinde gizli tılsımlı sözler Bir peygulegüzinim dağlar başında Karanlık nura akar Yalnızlık çıkmazında bir akşam üstü o nura aksa yüreğim Bildiğim bütün şeyleri unutsam Ebedi bir huzura, ebedi bir hayata ayarlasam düşlerimi Giden kuşlarım dönse uzaklardan Sonra
Sabah sisi gibi düşsem yollara Aşk kervanı karşılasa beni ansızın Sevgiliye giden kafileye katılsam Kalmasam dağlar başında Gönül şehri baştan ayağa can kesilse Yakup’un sabrı bilese sabırsızlığımı
Bir giz düşür yüreğime Şeyhim,
Kurtulayım ruhumun hamallığından Bilemediklerimi sen söyle bana
Bildiklerime efsunkâr olsun

Silemediklerim var
İz beni bekler Şeyhim
Sadakat içlenip sözlendiğinde, dönüp dönüp bakıyorum mahrem- esrarıma Ne zamanlar akmış hayatın yanağından Bir gözyaşı, bir hüzün, bir güz yağmuru gibi yitip gitmiş nice zamanlar Geriden geriye avucumda, heybemde kalanlar beni taşımaz yarınlara diyorum Hiçlik denizindeyim şimdi Bilemediklerim, göremediklerim, diyemediklerim, silemediklerim ve soramadıklarım yüzünden olsa gerektir çektiğim bunca çile
Yollarıma çizdiğim izleri silmek gerektir
Bir giz düşür yüreğime şeyhim Beni ona götüren bir iz düşür yollarıma
Gideyim
Silemediklerimi bırakarak Bilemediklerimi bildiklerimden çıkarak
Gideyim artık şeyhim
Bir giz düşür yüreğime
Bu yürek tâ ebede hizmetkâr olsun

alıntı
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Diyemediklerim var Empty
MesajKonu: Geri: Diyemediklerim var   Diyemediklerim var EmptyCuma Mart 11 2011, 00:45

çiçek7 Allah razı olsun çiçek7
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

Diyemediklerim var Empty
MesajKonu: Geri: Diyemediklerim var   Diyemediklerim var EmptyC.tesi Mart 12 2011, 00:10

MaVi_GüL demiş ki:
çiçek7 Allah razı olsun çiçek7

Diyemediklerim var
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Diyemediklerim Ol Sevmelerim Ol...
» Diyemediklerim Ol…
» Yazamadıklarım… Diyemediklerim… Göremediklerim… Bilemediklerim… Silemediklerim…