ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa    Çok Güzel Bir Hikaye Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Çok Güzel Bir Hikaye

3 posters
YazarMesaj
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

Çok Güzel Bir Hikaye Empty
MesajKonu: Çok Güzel Bir Hikaye     Çok Güzel Bir Hikaye EmptyÇarş. Ara. 29 2010, 19:50

Çok Güzel Bir Hikaye

Bir gencin sevgisiz geçen 24 yılı
.~Okulunun en başarılı öğrencisiydi.Öyle çok iş teklifi almıştıki yaşamını,başarılı ve zengin bir iş adamı olarak geçirmesi garantiydi.Kendisini herkesten üstün görürdü,kimseyi beğenmezdi.Arkadaşları onun kırıcı olduğundan yakınırdı hep. AŞK onun için ayak bağıydı birini sevmenin düşüncesi bile itici gelirdi.Bir sabah kendini kötü hissetti,soluğu hemen doktorda aldı. Test üstüne test yapıldı ve teşhis kondu. KANSER...Doktor sadece birkaç aylık ömrün var dediğinde inanamadı.Oysa neler bekliyordu hayattan.Eve kapandı kimseyle görüşmüyordu.Bir gün televizyon izlerken bir söz dikkatini çekti.Filimde bir kadın kendisini terk eden sevgilisine (En Büyük Mutsuzluk Sevgisiz Bir Hayat Sürmektir) Bundan daha kötüsüde bu dünyadan sevdiklerine(Seni seviyoruM) demeden gitmek diyordu. Televizyonu kapattı ve düşündü,bugüne kadar hiç kimseye (Seni Seviyorum) dememişti ve bunu söylemek için o kadar az zamanı kalmıştıki.Fırladı yatağından,banyoya koştu günlerdir kesmediği sakalını kesti. En güzel kıyafetlerini giyindive dışarı çıktı önce okuluna gitti.Dersin ortasında sınıfa girince hem öğretmeni hemde arkadaşları şaşırdı.izin istedi öğretmeninden bir kaç şey söylemek için. Yıllarca sizinle birlikteydik dedi. Ama ben hiç birinizle yakın olmadım.Çoğunuzu kırdım,aşığıladım lütfen beni bağışlayın.Sizi seviyorum sizi çok seviyorum.Okuldan çıktığında öylesine rahatlamıştıkikendisi bile şaşırdı.Demek bu kadar kolaydı .Demek böylesine sihirliydi.O Seni Seviyorum.Sözü yeniden eve döndü Annesi,Babasıve kardeşleri onu çok merak etmişlerdi ve her yeri ayağa kaldırmışlardı.Neredeydin diye sorduklarında(Sevginin Kuçağında) yanıtını verdi.Babasına,Annesine ve Kardeşlerine tek tek sarıldı hepsine yüzlerce kez Sizi Seviyorum dedi.Sonra kağıdı kalemi aldı eline ve şunları yazdı. İnsanlara Seni Seviyorum demek için ölümü beklemenize gerek yok şimdi hemen şimdi başlayabilirsiniz.Başlayınki hayatınız güzelleşsin,zenginleşsin.Hem şimdi başlamasanız bir daha söyleme şansınız hiç olmaya bilir.Ertesi gün onu zor bir görev bekliyordu.Bu yazdıklarını o kısacık sürede bulabildiği her adrese gönderecekti. Yatağına uzandı ve acılarına rağmen yaşamında hiç böylesine huzurlu uykuyaa ölüme daldı...~

alıntı
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Çok Güzel Bir Hikaye     Çok Güzel Bir Hikaye EmptyPerş. Ara. 30 2010, 01:39

çiçek18 Allah razı olsun çiçek18
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Çok Güzel Bir Hikaye     Çok Güzel Bir Hikaye EmptyPerş. Ara. 30 2010, 08:58

Oysa neler bekliyordu hayattan.Eve kapandı kimseyle görüşmüyordu.Bir gün televizyon izlerken bir söz dikkatini çekti.Filimde bir kadın kendisini terk eden sevgilisine (En Büyük Mutsuzluk Sevgisiz Bir Hayat Sürmektir) Bundan daha kötüsüde bu dünyadan sevdiklerine(Seni seviyoruM) demeden gitmek diyordu.

İnsanın mayası olan sevgi insanı sevdiği sevdikleri uğruna ölüme bile götürür
sevdikleri uğruna her cefaya her zorluğa katlanır.Yeterki o zarar görmesin
yeterki o mutlu olsun diye.Sevgi böyle kutsal sevgi böyle vefakardır.
Örnekleri çoğaltabiliriz.Çanakkale'de,Dumlupınar'da binlerce şehit yatmakta
canlarını seve seve vermekte tereddüt etmediler.Vatan sevgisi,iman sevgisi
ve sevdiklerinin huzuru için ölümü tercih ettiler.Sevgi sevdikleri uğruna ölmeyi
dahi bilmektir.....

MaVi_GüL demiş ki:
çiçek18 Allah razı olsun çiçek18

Çok Güzel Bir Hikaye
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Güzel bir Hikaye..
» Mevlana'nın Mesnevi'sinde Güzel Bir Hikâye
» Okumanızı tavsiye ederim cok güzel hikaye
» Etkileyici Bir Hikaye
» Hikaye