ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa   Herşeye Devam... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Herşeye Devam...

3 posters
YazarMesaj
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

Herşeye Devam... Empty
MesajKonu: Herşeye Devam...    Herşeye Devam... EmptyÇarş. Ara. 15 2010, 22:10

Herşeye Devam... Hareketlikirmizigueltom

Bir bir saydım biriktirdiğim hayali kırk yamalı hallerimi..Aradığım kendi göğümdü;kah altında ıslandığım,kah deli rüzgarlarında savrulduğum..Bulduğumda bendim, farketmeye fırsat bulamadığımda..Ömür terazisinde kefeme bir ağırlık daha yüklendi..Bir çizgi daha belirdi çehremde...Ölüme yaklaştığımı varsaydım; gözlerimin fersizce baktığı her şeyde..yaş/lanmıştı gökler, yerler, yüzler..gönlüm kurak mevsimini yaşıyordu.Bedenimse mecburdu yaşlanmaya;avuttum onu yaşlarımla..Ömür ayrılıkların denklemi, çözüldüğünde ebedi kavuşacaklarım mutlu etmeli beni değil mi?Yaradan'ın bedenime ruh üfleyişinin ertesinde, önce; Doğdum: o an kendi varlığımdan bile haberim yoktu, ağlıyordum...Çocuktum: hayatın pamuk helvası rengi ve tadında, kocaman ağzına alınca eriyiveren anındaydım..Topuklu ayakkabılar, uzun kollu elbiseler giyiyor; çamurdan yaptığım pastaları satışa bile sunup,büyümek için fırsatlar kolluyordum..Ordan oraya koşturup, incitince narin bedenimi yine ağlıyordum...Genç oldum:kırılganlıklarla zamanlı zamansız yarıştım. Kırıldım çoğu kere kırmamak için hesaplar yaptım.Kimsem yoktu ama hep birilerinin kimsesi olmaya çalıştım.Anlam veremediğim çoğu şey yük oldu hem ruh hem bedenime.Ve varlığım ağır geldi, var oluşuma ağladım...Şimdilerde ise kendime bir ad bulamıyorum.Sorup soruşturuyorum; hala genç(miş)im...Aynaya baktığımda, çehremde görünür görünmez çizgilerimle yol alırken hayali şehirlere; ben hala genç(miş)im...Yaş/lanmıştım oysa...Oldum mu, öldüm mü diye düşünürken, bir sayıklama halinde tevbe ve şükre boyanmak telaşem.Ağlayan gözlerim değil, gönlüm olsun isterim.Günahlarımı, sevaplı yaşantım temizlemeli ve yaş/larımla arınmaya hak kazanmalıyım. Ve yine ağlamalı...

Hayatım; Ân/ı yaşamayı bırakıp, anılarla söyleşirken geçivermesin diye farkında yaş/amaya devam...Razılığa ermek için razı olunacak sağlam kulluğa devam...Sonsuzluğa kanat çırpmaya devam...Bitişlere, başlangıçlara devam...Hiçliğe giderken velhasılı;Herşeye devam...

alıntı
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Herşeye Devam... Empty
MesajKonu: Geri: Herşeye Devam...    Herşeye Devam... EmptyPerş. Ara. 16 2010, 01:00

çiçek Allah razı olsun çiçek
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Herşeye Devam... Empty
MesajKonu: Geri: Herşeye Devam...    Herşeye Devam... EmptyPerş. Ara. 16 2010, 01:24

Bir çizgi daha belirdi çehremde...Ölüme yaklaştığımı varsaydım; gözlerimin fersizce baktığı her şeyde..yaş/lanmıştı gökler, yerler, yüzler..gönlüm kurak mevsimini yaşıyordu.Bedenimse mecburdu yaşlanmaya;avuttum onu yaşlarımla..Ömür ayrılıkların denklemi, çözüldüğünde ebedi kavuşacaklarım mutlu etmeli beni değil mi?Yaradan'ın bedenime ruh üfleyişinin ertesinde, önce; Doğdum: o an kendi varlığımdan bile haberim yoktu, ağlıyordum...

neler sığdırmadım şu gönlüme ne bekleyişler ne hasrteler
yıllar akıp geçmekte vuslar özlemleriyle,yıllar geçerken
hiç bir şey durmamakta bendende ömrü alıp gitmekte
geriye izler bırakmakta yüz hatlarında.derin çizgiler oluşmakta
ümitsiz değilim Rabbim senden bir toprağa can veren Sen
bir ol deyişle hayat veren Sen,kulunada yolları açacaksın elbet bir gün
gönlüme neşe vereceksin yüzüme tebessüm
Sad

MaVi_GüL demiş ki:
çiçek Allah razı olsun çiçek

Herşeye Devam...
1 sayfadaki 1 sayfası