ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Tek Minareli Kalbim Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Tek Minareli Kalbim

4 posters
YazarMesaj
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

Tek Minareli Kalbim Empty
MesajKonu: Tek Minareli Kalbim   Tek Minareli Kalbim EmptyCuma Kas. 26 2010, 15:40

Tek Minareli Kalbim K8se9

Tek Minareli Kalbim

Kalbimin ses sisteminde arızalar oluşmaya başlarken bir yandan da beynimin kalbime giden yollarındaki tıkanmaları hissetmemem mümkün değildi. Neyin yasını tutuyor beni suçlayan azalarım ya da neyin cezasını çektiriyorlar bana...
Duygularımı hangi girdabımın zincirine kilitledim, kilidini nerede bıraktım , sapa savruk tek düğümlük hayatımın anahtarını hangi şerrin kucağına attım..

Daracık ve karanlık hatta çıkmaz... Kalbimin sokaklarında günah kapıları tokmalarken aciz bedenimi ,bütün alem endişe içindeyken ve alemi gözyaşı suları kaplarken , benim aklım firarda...Müebbet bir halimin esiriyim ve sanki hüzün denizinin derinliklerindeyim..

Masivanın ayak sesleri ile takıldım prangalara... İçimdeki haykırmak istediklerimi addettim rüzgarlara... Gizli bir sevdanın kucağında özlemle boğuşurken bencilliğimin behsizliğindeyim sanki...Beni,halimi ve melalimi ne Leyla ne de Mecnun anlar beni yalnız
aslım, aslım anlar...

Ey Aslımın Sahibi !..
Ey aslını bilmeyenlerinde, aslını bilipte sahip çıkmayanlarında sahibi !..
RABBİM!..
Sana ümitsizlik kuyusundan çıkıp Hacerin koşusu ile geliyorum. Hiçlikler içinde kim olduğumu bilerek geliyorum.
Ne fiilimin ne tümlecimin yalnız sıfatımın farkındayım...KUL !.. Kul olmaya, kul olmaya zincirlenmeye geliyorum...

Hiçlikler içinde kaybetsem de kendimi Yusuf'un Züleyha sı gibi terk ediyorum Nefsi Emmaremi...
Yakub'un Yusuf'u arayışı gibi arıyorum aslım olan beni...
Züleyha kadar tutkun olmasamda Züleyha kadar yaşamak istiyorum en sevdalısından...
İbrahim (as)'ın arkasına bakmadan gidişi vardı ya hani, hani bir yanını bırakmıştı gönül rahatlığı ile...
Hani Eslemtü RABBİM ! demişti...Bende gelebilir miyim sol yanım hiç acımadan ve az da olsa bir teslimiyetle...

En aciz kaldığım zamanlarda bir ''SEN'' varsın yanımda, yalnız SEN...
Beni SENSİZ bırakma...
Kalbim faniliği sevse de...
Sen Rahmeti sonsuz olansın...Rahmetinle kuşat beni RABBİM !...
Kuşat RABBİM!..
Muhtacım ALLAHım; Rahmetine, Merhametine ve SANA muhtacım...
Beni SENSİZ bırakma, nolur bırakma....
alıntı
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Tek Minareli Kalbim   Tek Minareli Kalbim EmptyCuma Kas. 26 2010, 19:30

Daracık ve karanlık hatta çıkmaz... Kalbimin sokaklarında günah kapıları tokmalarken aciz bedenimi ,bütün alem endişe içindeyken ve alemi gözyaşı suları kaplarken , benim aklım firarda...Müebbet bir halimin esiriyim ve sanki hüzün denizinin derinliklerindeyim..

Masivanın ayak sesleri ile takıldım prangalara... İçimdeki haykırmak istediklerimi addettim rüzgarlara... Gizli bir sevdanın kucağında özlemle boğuşurken bencilliğimin behsizliğindeyim sanki...Beni,halimi ve melalimi ne Leyla ne de Mecnun anlar beni yalnız
aslım, aslım anlar...

Ey Aslımın Sahibi !..
RABBİM!..
Sana ümitsizlik kuyusundan çıkıp Hacerin koşusu ile geliyorum. Hiçlikler içinde kim olduğumu bilerek geliyorum.
Ne fiilimin ne tümlecimin yalnız sıfatımın farkındayım...KUL !.. Kul olmaya, kul olmaya zincirlenmeye geliyorum...

Sad Sad Sad

amin... amiiinnn.... amiiiiinnnnnn.......
Sevdalardayım Rabbim,çıkmazlardayım,engellere takıldım
zorluklar deryasına daldım.Aklımı yitirdim,kendimi bitirdim
yüreğimi ateşlere verdim yandım kavruldum,kül olup savruldum
elden ele dilden dile katıldım üç kuruşa satıldım dipsiz kuyulara atıldım
Sana geliyorum Rabbim Sana... Sen aç kapını bas bağrına aciz kulunu
sil göz yaşlarını,sözdür sine yangınlarını ne olur Mevlam ne olur...
Sad

çiçek Allah razı olsun 2 çiçek
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

MesajKonu: Geri: Tek Minareli Kalbim   Tek Minareli Kalbim EmptyCuma Kas. 26 2010, 20:10

Ey Aslımın Sahibi !..
RABBİM!..

Rahman gönlünü ayna kıldı kendi sıfatına esmasına.Sen ise rahmandan faniye yöneldin kainatı ayna kıldın kendine....
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Tek Minareli Kalbim   Tek Minareli Kalbim EmptyC.tesi Kas. 27 2010, 01:40

çiçek10 Allah razı olsun 2 çiçek10

Tek Minareli Kalbim
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kalbim ve Ben...
» Kalbim...
» Kalbim...
»  Sev Ey Kalbim...
»  Kalbim