ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Susamadım Eyy Rabbim Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Susamadım Eyy Rabbim

4 posters
YazarMesaj
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

Susamadım Eyy Rabbim Empty
MesajKonu: Susamadım Eyy Rabbim   Susamadım Eyy Rabbim EmptyC.tesi Kas. 20 2010, 05:25

Susamadım Eyy Rabbim 52052539

Susamadım Eyy Rabbim

ALLAHım ben nasıl susayım?
Bu bir hafakan mı, elem mi, keder mi?
Derdim kiminkine eş?
Yanıyor yüreğim, sıkılıyor boğazım, sanki bu olacak bana son nefes
Sevmek uğruna yanmaksa yandım ey Rahman,
Sevmek gözden akan birkaç damla vefaysa beni vefa ehlinden yaz
Kime derdim diyeyim, ne dinleyen var ne da anlamaya çalışan
Nasihat dinlemez oldu kulaklarım, gönlümde bir ip çeker beni durur
Bu ıstırap ne büyük Ya Rab yakar beni vurur.
Seni sevenler seviyor seni candan, serden geçerek
Bense kaldım kalbimle dertte…
Ey diyemediklerimi de işiten, sakladıklarımın haberdarı, gönlümü en umulmadık sürpriz lütuflarla huzura ulaştıran Rabbim,
Ben, ki senin kulun, çok daraldım artık.
Seviyorum ALLAHım ne kadar uğraştımsa unutamadım.
Okudum yine geçmişe ait birkaç fasıl, ne de çok seviyorum onla geçen zamanı…
Hatırasına bile bu yürek razı Ya Rab…
Utanıyorum ALLAHım, sıkılıyorum sana açmaktan derdimi…
Ama yok ki başka sesimi duyanım,
Sen ki Rahmansın
Merhametine sınır yok.
Beni senden ayırma ne olur, yardım et bana
O beni sevmiyor, belki dereceme inmeye tenezzül etmiyor demeliyim.
Bunu fark edebiliyorum ALLAHım, ama onun yeri ve konumu, tavırları, vazifesi benim ondan kopmamı engelliyor.
Ben ne kadar isterdim öylesi bir insanın kalbinde ufacık bir yerim olmasını, bu minicik bir sevgi kırıntısı da olsa bana karşı…
Şüphesiz sen onu seviyorsun ki ben acizinin de kalbinde nazenin bir köşeye yerleştirdin ismini. Ben ne yapayım Ey Rahim, ellerim sana açılır, boynumu senden başkasına bükmem ben, senden başkası uğruna koymam başımı secdeye… Sen, sen ki beni seni anlamaktan bile aciz yarattın, sevgini kalbime kazı ALLAHım. Yakınlığına al beni, sevdiklerin arasında en kıymetsiz mevkiye dahi razıyım. Sev beni ne olur, sevdir beni, Seninle sevindir beni…
Ya Rahman ben ki ne gözle görülür bir güzelliğe, ne elle tutulur bir mahiyete, ne de kayda değer bir imana sahibim. Tek mazhariyetim az da olsa Senin için atan, nadiren de olsa içten içten yakarışlarım… Senin rızanı arayışlarım, necat ipine hacaletle sarılışlarım…
Beni ziyanda koyma, yalvarırım ey derdime dermanım, beni sana öyle yakınlaştır ki senden başka derdim elemim kalmasın, rızan için verebileyim malımı, canımı, en sevdiklerimden fedakarlık edebileyim. Ya Semi, içim sen sen diye yanarken gözlerimin ağyara kaymasından dolayı beni bağışla. Ya Rahman kaydırma ayaklarımı, bırakma ellerimi, beni sana ram eyle,
ALLAHım ne olur yardım et bana, seviyorum ben Rabbim, sevdiğin bir kulunu seviyorum. Sen sevdin diye sevdiriliyorum. Rabbim beni utandırma bundan dolayı, bağışla…
Öylesine içimde ki ismi o silse de atamıyorum, bir kenarda dur ben senden istiğna ediyorum diyemiyorum. Yaka silkemiyorum bu sevdadan bir türlü. Derdimi bana ilaç eyleyesin, rızana ulaştırasın, yoluna eriştiresin, ne diyeyim. Nasıl anlatayım, nasıl dua edeyim? Edemiyorum, beceremiyorum, kalbimi sevginle doldur, dilimi arındır, sözümü sana dair eyle, beni sana ihlaslı bir kul eyle. Rabbim, nedir hakkımda hayırlısı benim, bilemiyorum, bir ses diyor: *** unutmalısın, silmelisin o ismi kalbinden, bir kalpte iki sevdaya yer yok… Diğeri çıkışıyor: Ama ya yapamadıkların ve yapmak için can attıkların, sen bu yolu ne kadar çok istedin, bu yoldan biri o da işte, Rabbinin her şeye gücü yeter, sen yürekten iste yeter ki o duanı kabul eder, etmezse de unutturur sana onu.
Kulağımda bir nağme ne güzel diyor:
Ah yakıyor bağrımdaki ateş
Sensiz kanıyor kalbim olmuş serkeş
Gönlüm her gün hasretinle yanıyor
Gün doğmaz akşamlar artık bana eş
Ah kalmışım canansız
Dudağım dilsiz, gözyaşlarım sessiz
Yağmur gibi akıyor
Çağlayan mı bu aşk, gönlümden taşıyor

ALLAHım beni affet ne olur, ümitsiz değilim; Senin her şeye gücün yeter biliyorum.
Yüreğimdeki bu yangını söndürmeni dileniyorum en hayırlı ilaçla…
Dayanamıyorum ALLAHım ben, hani derler ya konuşsam tesirsiz, sussam gönül razı değil, diye işte aynen öyle.
Beni de yaktıkça yaktı bu gizli sevda, nereye ulaştırayım, nerede son vereyim buna, iradem özürlü, kalbim hasarlı, benim gücüm yok karar vermeye, bana yapmam gerekeni yaptır Ey Rahman.
Sen tutmazsan kayarım, zelil etme beni, ben garipliğimin, fakirliğimin farkındayım. Elimi neye uzattıysam kaçtı benden, yalnız senin dergahına koydum da başımı kovmadın beni kapından, dualarıma icabet ettin, bana lütuflarda bulundun hem de hiç hak etmemişken ben.
Yine gönder inayetini bu fakir i perişanına, mesafeyi kısalt, engelleri kaldır, tut rahmetinle kulunun elinden, doğrult belimi, kaldır çenemi, bir bak yüzüme, bak ki ne hallerdeyim sensiz, nerelere avdet ettim, derdimi iltica edecek bir sen varken duamı kabul edebilecek olan yalnızca senken ben nelere güvendim… Ne çok pişman oldum… Beni bu derdimle imtihan ediyorsan cemil bir sabır ver şu kuluna sana öyle bağlanayım, senden razı olayım, hiç şikayet etmeyeyim. Rabbim beni sana teslim al, bedenimi de ruhumu da sana ram eyle, sen yarattın beni Rabbim, sahibim sensin, yaratıcım sensin. Bana emanet ettiklerini ben bu aczimle nasıl koruyayım ey Rabb i Rahimim, sen koruyup kolla beni, kendime yazık etmeme izin verme, yolundan bir an ayırma…
Geçmişim, anım, geleceğim sana ayandır, bense bir dakika sonrasından bile habersizim, sabaha çıkacağımdan bile emin değilim. Benim geçmişim ziyanla dolu, anımı eyvahlar kaplamış, istikbalim sisli, kaldır sis perdesini ay gibi apaydınlık eyle geleceğimizi, rızan doğrultusunda, hayırlarla dokunmuş, rahmetinle sarmalanmış dupduru parlak bir gelecek lütfet. Senin için yaşayan, insanlara faydalı, alemi sırf sen yarattığın için seven, seni ise deliler gibi seven bir kul eyle şu titrek sözlerin sahibini ve tüm ümmet i Muhammedi. Habibin aşkına duy sesimi, sallallahu aleyhi vesellem, onu ne çok sevdin Rabbim, bize de ver Resulünün sevgisini, bizim için gözyaşları döken o kutlu sertaca layık et bizi.
ALLAHım hakkımızda en hayırlısını lutfet ne olur, bizi rızana ulaştırmayacak dünyevi mal, makam ve şöhretten, yine senden bizi uzaklaştıracak her türlü boş heveslerden ve şehvet hissinden, nefsimizin ve şeytanın vesveselerinden ve aldatmacalarından muhafaza et bizi.
Ya Hayy u Ya Kayyum birahmetike esteğis eslihi şe’ni kullehü
vela tekilnî ila tarfete ayn.
Veffikna ila ma tühıbbü ve terda.
Amin ya Erhamerrrahimiyn
alıntı
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Susamadım Eyy Rabbim   Susamadım Eyy Rabbim EmptyC.tesi Kas. 20 2010, 22:31

ALLAHım hakkımızda en hayırlısını lutfet ne olur, bizi rızana ulaştırmayacak dünyevi mal, makam ve şöhretten, yine senden bizi uzaklaştıracak her türlü boş heveslerden ve şehvet hissinden, nefsimizin ve şeytanın vesveselerinden ve aldatmacalarından muhafaza et bizi.
Ya Hayy u Ya Kayyum birahmetike esteğis eslihi şe’ni kullehü
vela tekilnî ila tarfete ayn.
Veffikna ila ma tühıbbü ve terda.
Amin ya Erhamerrrahimiyn

amin amin
ALLAH c.c razı olsun.Selam sevgi ve dua ile. emeğine sağlık..canım.

ççek11
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Susamadım Eyy Rabbim   Susamadım Eyy Rabbim EmptyPaz Kas. 21 2010, 01:07

Amin...Amin...Amin...
çiçek5 Allah razı olsun çiçek5
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Susamadım Eyy Rabbim   Susamadım Eyy Rabbim EmptyÇarş. Ara. 08 2010, 13:19

MaVi_GüL demiş ki:
Amin...Amin...Amin...
çiçek5 Allah razı olsun çiçek5

Susamadım Eyy Rabbim
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ey rabbim
» Rabbim'e...
» Ey Rabbim…
» Aç kapını Rabbim
» Rabbim Beni Bir Sen Sev