ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Rükûda Başlar, Secdede Biter Bu Yazı!   Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Rükûda Başlar, Secdede Biter Bu Yazı!

3 posters
YazarMesaj
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

Rükûda Başlar, Secdede Biter Bu Yazı!   Empty
MesajKonu: Rükûda Başlar, Secdede Biter Bu Yazı!    Rükûda Başlar, Secdede Biter Bu Yazı!   EmptyPerş. Ekim 21 2010, 00:00

Hamd O'nadır, şükür O'na, hep O'na tazîm!

Hiç şüphe yok "Subhâne Rabbiye'l-Azîm!"

"-Rabbim! Her durumda, herkesten daha yakın ve anlayışlı olduğun için Sana şükürler olsun. Her seferinde, "yanımda" olduğunu hissettirdiğin ve içimde hep kocaman bir sevgi duymama sebep olduğun için de... Şükredecek ne kadar da çok şey olduğunu fark ettirdiğin ve hakkıyla şükürden âciz olduğumu bildirdiğin için de şükür! Rahmetin karşısında küçücük kalıveren; fakat bazen bana dağ gibi büyük gelen günahlarım altında ezilmekten koruduğun, farklı sebeplerle affını hep hatırlattığın ve ümitsizlik çukuruna yuvarlanmaktan kurtardığın için, Sana şükürler olsun. Yakınlığın her şekilde mümkün olduğunu, Sana, hayırla da, şerle de yaklaşılabileceğini gösterdiğin ve her seferinde gönlümü eşsiz bir huzurla doldurarak, "korkma" deyişini hissettirdiğin için, minnettarım Sana!

Baktım, gelin olacak kız, damat adayının kahvesine tuz ile biber katıyor. Bunu tâlibinin sevgisini sınamak ve onun, ağzına gelecek acayip tada rağmen, yüzünü buruşturmadan ve kimselere belli etmeden yine de kahveyi yudumladığını görmek için yapıyor. Üstelik bir de kapının ardından gizli gizli bakıp, cilve ile gülümsüyor. Bunu görünce kadîm dostuma dedim ki:

"-Rabbim!.. Elbet ben de Sana tâlibim! Şu damat olacak kişi, bir kız için tuza-bibere tebessüm eder de, ben, Sana kavuşturacak yolda hiç, aynısını yapmaz mıyım? Hele de ucunda Sana kavuşmak olsun, acep, hem de perdeler ardından beni seyrettiğini ve cilveyle tebessüm ettiğini bilir de, yüzümü ekşitir miyim?! Âh âh! Elbet sağım-solum belli olmaz. Benden her bir şey de beklenir; lâkin, şu gönlüme koyduğun "rızâ" arzusu için, şükür, çok şükür Sana!

Murâdım o ki: Beni bana aştır da Sana ulaştır! Sevgimi, acı-tatlı nice farklı lezzetle sınayacağın her seferinde, gönlüme sükûnet, yüzüme nûrâniyet ve neticeye nusret nasip eyle! Zayıflığımı kudretinle, fakirliğimi kereminle destekle! Günahlarımı rahmetinle, hayırlarımı kabûlünle karşıla!.."

Ben ne bilirdim bakmayı?
Göz verdin de baktım Rabbim!..
Madem öyle, hamd de Sana, şükür de Sana!
Diyorlar ki:

"-Güzel bir şey söyle bana!.."

Daha güzel bir şey yok ki:

"Sübhâne Rabbiye'l-Âlâ!"

Neslihan Nur Türk

MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Rükûda Başlar, Secdede Biter Bu Yazı!    Rükûda Başlar, Secdede Biter Bu Yazı!   EmptyPerş. Ekim 21 2010, 01:25

çiçek4 Allah razı olsun 2 çiçek4
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Rükûda Başlar, Secdede Biter Bu Yazı!    Rükûda Başlar, Secdede Biter Bu Yazı!   EmptySalı Ekim 26 2010, 20:08

Murâdım o ki: Beni bana aştır da Sana ulaştır! Sevgimi, acı-tatlı nice farklı lezzetle sınayacağın her seferinde, gönlüme sükûnet, yüzüme nûrâniyet ve neticeye nusret nasip eyle! Zayıflığımı kudretinle, fakirliğimi kereminle destekle! Günahlarımı rahmetinle, hayırlarımı kabûlünle karşıla!.."

amin amin amin....

MaVi_GüL demiş ki:
çiçek4 Allah razı olsun 2 çiçek4

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Rükuda Başlar Secdede Biter Bu Yazı...
» Secdede Dua..
» Son Secdede Ölmek
» Siz Hiç Secdede Ölmek İstediniz mi...?
» Gün Biter Gülüşün Kalır Bende