ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  ALLAH bu Mektubu Gönderttirdi Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

ALLAH bu Mektubu Gönderttirdi

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

ALLAH bu Mektubu Gönderttirdi Empty
MesajKonu: ALLAH bu Mektubu Gönderttirdi   ALLAH bu Mektubu Gönderttirdi EmptyPtsi Ekim 04 2010, 21:29

ALLAH bu Mektubu Gönderttirdi Ahiretyolcusu

Bir kaç dakikanızı çalacağız ama belki sonsuz bir hayatı kurtaracağız.

Cevşenül Kebir koruyucu kalkan anlamına gelir.
Arabalara takmak, duvarlara asmak yerine sabah akşam 1-2 defa okumakla fayda vardır. Farkındamısınız biz bu gibi manevi değerlerimizi süs olarak kullanmaya başlamışız.

Biyedihil Hayr "Her hayır onun elindedir. Bunun bir izahı olmalıdır.
Allahu Teala'dan muradımız nedir?

Sizin yaptığınız her davranış onun yanında kaydedilir.Birine suizan ettik oda yazılıyor, iyilik yaptık yazılıyor.
Sağımızdaki ve solumuzdaki melekler tüm faaliyetlerimizi yazıyor. Vay harddisk çöktü, yandı, çalındı, kaybettim sildim olayı, derdi malesef ki yok. ALLAH tüm kayıtları muhafaza etmektedir. ALLAH yapılan her iyiliği kaydediyoruz buyurmaktadır.

Biyedihil hayr : Hayırda onun elindedir. Ben yaptım, ettim, ben olmasaydım olmazdı vs yok. Böyle söylersek şirk koşmuş oluruz.
Bize bu yazıyı yazdıran da ALLAH, size bu yazıyı okutan da ALLAH, bunları ifade ettiren de Allahtır.

Ey çaresiz insanlar, çok ufak mikrop geldiği zamandağ gibi insanlar küt gidiyor. Mezara gittiği zaman dar bir toprağa girdik demeyin. Çünki sizin her hizmetiniz kaydedildi. Yer altında durdurur sonra huzura kavuşturur. Hizmet bitti, zahmet bitti, kredi kart sorunu, kira sorunu, ev geçindirme sorunu, parasızlık, işsizlik, zenginlik, 3 kağıtçılık yok. Şimdi yevmiye zamanı var. Yevmiye almaya gidiyoruz.

Vefaatın gelişi ile ALLAH kayıtları çıkartır. Ücretleri verir. Meşakket bitti, çek yok, senet yok, mükafat var.

Cenab-ı hakkın hazinesinin sonu yoktur.

İşlerimiz yoğun olabilir, ibadetlerimizi aksatmayalım, hizmetlerimizi aksatmayalım.
Dünya bakınız ne ilginçtir saniyede 38 km hızla dönmektedir. 100 sn de 380 km hızla düşünün savrulmuyoruz.

CENNETE DAVET VAR

İmza : ALLAH (CC)

ALLAH buyuruyor ki : Gününün bir saatini bana ayır.
Komşunun düğün kartını okuyoruz, bu hafta davete gidiyoruz. En güzel kıyafetimizi giyiyoruz. Peki Allahu Teala'nın Cennete davetini neden hiçe sayıyoruz?

Her an ışıklar kapatılabilinir.

Geçtiğimiz sene ne oldu? Cumhuriyet bayramı kutlandı, peşinden okul devam etti, işe gittik, dükkanları açtık, 10 kasım, 19 mayıs, Ramazan ayı, Kurban Bayramı derken şimdi yeniden okullar açıldı.

365 günü gördünüz mü? Gördük. Peki bu 365 gün ya ışıklar sönerse, ya 365 gün tık diye kapatılırsa?

Peki biz nereye gidiyoruz?

Termninalin orda bir dosta yada tanıdığıa veya çarşıda bir bavul ile tanıdık gördük hemen soruyoruz?

- Yolculuk nereye

Cevap veriliyor

- Askere, çocuğu okula yazdırmaya, tatile gibi cevaplar.

Peki biz nereye gidiyoruz?
Ticaret ve memuriyet için gönderilen insanlar ALLAHın huzuruna gider.

İlk Sûr üflenmesinde inkar etmedik. Biz insanoğlu iman ettik. Biz söz verdik. Rabbim sordu bize " ben kimim". Biz insanlar dedik ki " sen bizim rabbimizsin.O nasıl söz" demedik mi? Bunları dedik. Ama şu halimize yaşadıklarımıza bakın ki hatırlatan yine ALLAH'ın Rabbimizin ta kendisi. Ve ileyhim masir.

ALLAH bu Mektubu Gönderttirdi Duaedenkiz

3 dua kabul olur

1- Yolcu duası
2- Misafirin duası
3- Anne ve Baba duası

Yolculuk nasıl yapılmalıdır?
Hepimiz yolculuk yapıyoruz. Yolculuğa çıkarken yol sadakası muhakkak vermeliyiz.Yolculuk sigortası muhakkak verilir. O bizim sigortamızdır. Az sadaka kaza ve belayı yok eder.

Yolculuğun verimli geçmesi kriteri molalarda ne yapıyoruz namaz kılıyoruz. Buradaki namaz daha kalitelidir. Dua ciddi olmalıdır.
Tavsiyemiz peygamberimizin yolculuk esnasında ettiği duayı bulup okuyunuz. O işide biz size bırakıyoruz.

Neden çünki yolculuk sonunda ailemize, evimize, çoluk cocuğumuza hanımımıza ne yapıyoruz bir bela gelmemesi için dua ediyoruz.

Selam Sevgi ve Dua ile...
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

MesajKonu: Geri: ALLAH bu Mektubu Gönderttirdi   ALLAH bu Mektubu Gönderttirdi EmptyPtsi Ekim 04 2010, 22:04

[b]“Kötülükten sakınanlara vaad edilen Cennetin durumu şöyledir: Orada bozulmayan temiz sudan ırmaklar, tadı değişmeyen sütten ırmaklar, içen­lere lezzet veren şaraptan ırmaklar ve süzme bal­dan ırmaklar vardır. Onlar için Cennette her çeşit meyve ve Rablerinden bir bağışlanma vardır. Bunların durumu, ateşte ebedî olarak kalacak olan ve bağırsaklarını parçalayacak kaynar su içirilen kimsenin durumu gibi olur mu?

Hiçbir peygamberin ve padişahın yaşamadığı lüksü yaşıyoruz. kışın ortasın da yaz meyvesi yazın ortasında kış meyvesi bulabiliyoruz. sıcak yuvalarımız eşlerimiz çocuklarımız var. istediğimizi istediğimiz saatte yiyip içiyoruz. Ama bunları bize sağlayana şükür bile etmiyoruz.
Ne olduda bu kadar kör ve nankör olduk. neden hayallerimizi hep dünya süslüyor yoksa cennete ve cehenneme olan inancımızı mı kaybettik. Bize nelerin günah nelerin sevap olduğu öğretilmedimi. ya da dünya gerçekleri unutturacak kadar tatlımı geldi

Bence artık karar vermemizin zamanı geldi ………………..
Cenab-ı hakkın hazinesinin sonu yoktur.

İşlerimiz yoğun olabilir, ibadetlerimizi aksatmayalım, hizmetlerimizi aksatmayalım.
Dünya bakınız ne ilginçtir saniyede 38 km hızla dönmektedir. 100 sn de 380 km hızla düşünün savrulmuyoruz.

Subhanallah… Sen ne büyüksün ey Rahman!

Eline Emeğine Sağlık mustafa kardeş
[
/b]
Selam Sevgi ve Dua ile
.

çiçek7 Allah razı olsun çiçek7
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: ALLAH bu Mektubu Gönderttirdi   ALLAH bu Mektubu Gönderttirdi EmptySalı Ekim 05 2010, 01:43

çiçek17 Allah razı olsun 2 çiçek17

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kim ALLAH icinse, ALLAH'da onun icindir
» Bir Hasret Mektubu
» Bir Hasret Mektubu
» Bir Hasret Mektubu
» Züleyha'nın Mektubu...