ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Nedir Bu Başörtüsü Düşmanlığı Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Nedir Bu Başörtüsü Düşmanlığı

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Nedir Bu Başörtüsü Düşmanlığı Empty
MesajKonu: Nedir Bu Başörtüsü Düşmanlığı   Nedir Bu Başörtüsü Düşmanlığı EmptyPaz Mart 28 2010, 17:34

Nedir Bu Başörtü Düşmanlığı!

Düşünüyorum, düşünüyorum bir türlü aklım ermiyor.Kamu alanlarına alınmayan başörtülü analarımız,bacılarımız bu cumhuriyet için ne büyük bir tehlikeymiş böyle.Ordu içindeki illegal yapılanmalar bile bu denli rahatsız etmiyor sözde cumhuriyetin bekçilerini.Çünkü onların zihninde asker ne yaparsa güzel yapar.Klişeleşmiş bir söz oldu artık " biz herşeyin en iyisini biliriz ".Bu zihniyete sahip olan CHP vb. siyasi partiler ve yandaşları halk için yapıyoruz deselerde aslında halkın asla rıza göstermediği işlere imza atıyorlar.Cumhuriyetin kuruluş aşamasında da bu iş böyle yapıldı.Kimse halka sormadı böy böyle bir sistem getiriyoruz rızanız varmı, isteğiniz nedir? diye kimse halka gitmedi.Tepeden inme bir zihniyetle " biz yaptık oldu " dediler.Ve bu sadece 86 yıl sürebildi.Şuan geldiğimiz noktaya baktığımızda bu sistemin ne denli halka zulmeden yönleri olduğu alenen ortaya çıktı.Aslında o zamanlarda da sisteme karşı çıkan binlerce, milyonlarca insan oldu ama nafile.Ya canlarından oldular ya da sesleri ilelebet kesildi.Herneyse bu mevzuulara girmeyeceğim.Bu konuları meraklı olanlarımız zaten araştırıp, öğreniyor...

Başörtü konusunda uzun uzun düşünmemiz gerek.Bu sistem neye, niye karşı çıkıyor.Eğer ALLAH(C.C.)'ın emrine bu denli zalimce karşı çıkıyorlar ise onlara alenen kafir diyebiliriz.Çünkü Kur'an'ı bütünüyle kabul etmedikçe iman etmiş olamayız ve inkar ettiğimiz takdirde mazallah kafir oluruz!Dolayısı ile başörtüye karşı çıkanları bu şekilde isimlendirmekte bir beis yoktur.Bazıları yok efendim yinede öyle demeyelim deselerde ben diyorum!..

Başörtüsü ile korunan bir cumhuriyet düşünebiliyormusunuz? Ve bu cumhuriyetle övünen zavallıları.Eğer bir başörtüsü ile korunuyorsa bu sistem, daha öncede dediğim gibi varsın yıkılsın, böyle basit bir sistemi zaten kabul etmiyoruz!..

İki gün evvel yine haberlere yansıdı, oğullarının yemin törenine alınmayan anne, töreni teller arkasından izlemek zorunda kaldı!İşte bu noktada " Başörtülü anneyi yemin törenine almıyorsan, oğlunu da askere alma!" demek geliyor içimizden ama diyemiyoruz!!!

Özetle o haber ;Ordu'dan Amasya'ya oğlunun yemin töreni için gelen aile, Manisa'da başörtülü annelerin yaşadığı zulmü yaşadı. Asker yakınları nizamiyenin kapısında bekleyen Subaylar tarafından "Bu şekilde içeri giremezsiniz. Çarşafınızı çıkarıp, başınızı açarsanız içeri girebilirsiniz" denildi. ( VAKİT )

Başörtülüleri kamu alanlarından uzaklaştıranlara şunları söylemek istiyorum;
Erkeklerin bir çoğu, başörtülü diye kamu alanlarına almadığınız o kadın ve kızlardan daha şeriatçı( Benim gibi)...
Eğer mevzuu dindar insanları asimile etmek ise buyrun biz erkekler daha da dindarız.Bu yasaklarınız neden bize karşı değilde, masum başörtülü bayanlara!..
Bunların haline gerçekten acımamak elde değil, böylesine saçma,sapan,köhne insanların sistemin hakimiyetini ellerinde tutmaları çok acı.Neyseki çok şükür 86 yıldır uyuyan halk, uyanmaya başladı.Bir başörtüsü yüzünden milli mücadele başlatan ecdadın torunlarının da bir sabrı var.Herkes ayağını bu konuda denk almalı.Yeter artık insanların dini inanç ve özgürlüklerine tecavüz ettiğiniz!..

Hamza KORKMAZ
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Nedir Bu Başörtüsü Düşmanlığı   Nedir Bu Başörtüsü Düşmanlığı EmptyPaz Mart 28 2010, 23:13

çiçek Allah razı olsun çiçek
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Nedir Bu Başörtüsü Düşmanlığı   Nedir Bu Başörtüsü Düşmanlığı EmptyPtsi Mart 29 2010, 10:56

Başörtüsü ile korunan bir cumhuriyet düşünebiliyormusunuz? Ve bu cumhuriyetle övünen zavallıları.Eğer bir başörtüsü ile korunuyorsa bu sistem, daha öncede dediğim gibi varsın yıkılsın, böyle basit bir sistemi zaten kabul etmiyoruz!..

ALLAH razı olsun kardeşim bunları okudukça yüreğimin yaraları daha bir kanıyor.
daha izrap veriyor bu zalimleri affetmem edemem Allaha havale ediyorum
onları efendime şikayet ediyorum.ilk önceleri dua, ettik Yarap islah et islah et dedik olmadılar. bedduaya gitmedi dilimiz efendimiz bedua etmeyin dua edin diyordu çünkü ama duayı hak etmiyorlar demek ki şimdi ise Yarabbim bu zalimleri nasil biliyorsan oyle yap. Sad Sad

Nedir Bu Başörtüsü Düşmanlığı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Basörtüsü sinevizyonu
» Başörtüsü için Mükemmel Bir Örnek...
» Hristiyan Kızın Başörtüsü Sorusuna Muhteşem Cevap
» Sevgi Nedir?
» Nedir bu aşk?