ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Güneş Gibisin Sevgilim Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Güneş Gibisin Sevgilim

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Güneş Gibisin Sevgilim Empty
MesajKonu: Güneş Gibisin Sevgilim   Güneş Gibisin Sevgilim EmptyPtsi Şub. 05 2018, 00:59

Güneş Gibisin Sevgilim

Bulutlar ağır ağır sürüklüyor hüznünü bu kente. Bitkileri yeşerten yağmur güzel de, güneş de kendini gösterse. Belki bir görünüp bir kaybolmasa bu kadar kıymetli olmazdı, nice zamandan sonra doğup yürekleri yakmazdı. Hücrelerim donmuş adeta, güneşe gebe, güneş doğmak için, sabahı beklemekte. İnananlara sabah yakın değil mi, sabah bitmez sanılan gecenin ardında...

Yarım kalmış masallar gibi aşklar, yokuşa sürükler bazen ruhları, masallar değil hep aradığımız. Mutluluk, hayatın detaylarında gizli, bir sonu olmaz bu yüzden çilelerin, gece gündüz demeden sevgiliyi beklemenin. Gerçek sevenler hiç ayrılmazlar, ayrılık zannedip gidişleri, umutsuzluğa kapılmazlar. Sevince çoğalır çünkü zamanlar, bereketlenip anlamlılaşır tüm yaşamlar...

Aşk öyle büyük bir hazine ki, yanında değilken bile beraber yapar sevenleri. Sevgi öyle hacimli bir şey ki; gönül verince açar tüm yürekleri. Aramalar, bulmalara dönüşür, silince zamanı, zamansızlık ruhları sarar, kavuşma sayılan buluşmalarda. Durmuş bir saat gibi ansızın, kesilir tüm sesler, tik tak seslerine benzer, kalplerden gelen kıpırtılı sesler. Bir güneş gibisin sevgilim; bulutların ardından doğan, ışıltınla bir anda kalbimi ısıtan, yağmurları sevdiren yüreğime, bir damla yaş düşünce yere. Sevildiğini bilmeden sevgiliye sitem etmek, çölde güneşe sövmeye benzer. Kurak bir yürek için güneş, kavurucu bir sıcak demektir. Oysa sevgiyi bilen yürekler yeşerir, er ya da geç, güneşe küsmeden, ışığını bulur elbette...

Ne sevginin, deli eden sıcaklığı, ne ayrılığın donduran soğukları, seninle de sensiz de sevgili, bu hayat rengarenk şimdi. Senle başlayınca sevmenin ilk harfine saadete dönüşüyor geçtiğim yerler. Sensizliği atınca bu yürekten, elemler terkedip zihnimi, senle doluyor her yer. Veda edince acı veren düşüncelere, güzellikler esirgemiyor kendini. İşte hayat bu sevgili; biraz deli, biraz çileli. İşte sevmek böyle olmalı sevgili; biraz senli, biraz benli...

Güneş kadar kısa olsa da doğuşun, batışlara bırakmadan mutlulukları, seni bir emanet gibi saklıyorum sevgili. Tüketmemek için güzellikleri, küstürmemek için ebediyi, seni kendim gibi koruyorum şimdi. Kirlenmesin diye has duygular, bitmesin diye umutlar, heybeme sabrı da ekliyorum. Beklemeyi bilmeyenler kalır yolda, ulaşamadan amacına, yorulur bu yolculukta...

Güneşi de geçer bu yürek bir gün, ışığın ardındaki güzeli bulur, güneş ayna olmasa güzellik görülmez. Sevgili olmasa eğer, bu gerçek keşfedilmez, O'na baktım seni gördüm, sana baktım, O'nu buldum. Bu güzellik hep senin değil bilirim, düşündükçe bu sırrı, seni daha çok severim. Güneşim oldun sevgili; bir seher vakti, aydınlattın üşüyen kollarımı, sevgisizlikten inleyen, boşlukta yanlarımı. Yürümeyi seninle öğrendim yeniden, düştüğümde kalkmayı seninle, senin dilinle sevdim canımsın demeyi, seninle cananıma ermeyi...

Güneş gibisin sevgilim; doğuşunun sırrını keşfettim ben, yüreklerimiz bu ışığı büyüten, parladıkça gözlerimizi etkileyen. Batışına aldanmak yıkar bu yüreği, yeniden doğacağını unutmak, harap eder tüm güzellikleri. Doğuşları bilmeyen elemlenir zira her dem, batışlara dayanamaz mahvolur her dem...

Oysa aşk; tüm kusurlarıyla sevmektir sevgiliyi, kusursuz hayal etmeden, tüm eksileri. Batışlar kadar doğuşların da olduğunu bilerek, önce ışığın güzelliğine ermeli. Elbet her doğuş bir batışa dönecek, hiç bitmez sandığımız şeyler bir gün bitecek. İşte buna hayat diyoruz biz, ölümüyle, doğumuyla bu hayatı çok seviyoruz biz...

Bitecek diye aşklar bir gün, sevmesek birbirimizi, korkular sarar ansızın küremizi. Biz anlamasak sevgili; birbirimizi, batışlar ağ gibi örer benliğimizi, karanlıkta kalırız sevgisiz, kavgalara düşeriz yerli yersiz. Seninle hayat sıcacık bu yüzden, güneş yağmura rağmen cömert, belki sevgimizden, belki samimiyetimizden. Çöle dönen topraklar da yeşerir bir gün sevgili; nefreti, kini kar bilenler yenilir bir gün belki, sevmenin en büyük güzellik olduğu bilinir olur ya. Batışlara aldırmadan, dünya yeşerir bir gün. Yağmur üşütmeye değil, yeşertmeye geldi, bu şenliği, günün ilk ışıkları takip etti. Güzel bir dünyaya niye doğmasın güneş, sevmeyi öğrenince her yürek, kavga için niye bükülsün bir bilek...

Biraz gayret sevgili; bak sabaha erişti gökyüzü, biraz daha güneş sevgili; bak neşelendi yeryüzü. Sevmek seninle güzel, sabahlar seninle sevgili. Biz inandıkça aşka, barışa özgürlüğün kanatlarında, şahlanacak sevgimiz. Beraber yürüdükçe yolları, terketmeyecek bizi azmimiz. Güneş gibisin sevgilim, ben seninle değerliyim...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Güneş Gibisin Sevgilim Empty
MesajKonu: Geri: Güneş Gibisin Sevgilim   Güneş Gibisin Sevgilim EmptyPtsi Şub. 05 2018, 02:49

çiçek16Allah razı olsun çiçek16

Güneş Gibisin Sevgilim
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sevgilim
» Ah Be Can, Can da Can Gibisin...
» Sakın Vazgeçme Sevgilim
» Sevgilim Bana Bakıyordu
» Toprak Sen Kokuyor Sevgilim