ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Bismillah... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Bismillah...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Bismillah... Empty
MesajKonu: Bismillah...   Bismillah... EmptyPaz Ara. 31 2017, 22:12

Bismillah...

Çok oldu sana yazmayalı, inan ki sana yazmadığım vakitler hep eksik hissettim kendimi. Sanki bir muhabbetin ortasında söyleyeceğin sözü unutup da kaldığın bir hal gibi düştü bu hal gönlüme. Sana yazmamış olmak bir eksiklik gibi; zira sana demiştim daha evvel ben yazarak dertleşiyorum seninle. Yazamadım ve yani ki dertleşemedim kimseyle. Dertler sinemde birikti ve ben kimseye söylemedim, zira susmak gerekirdi benim itikadımca derdin olduğu vakit...

Ve yazmak sükutun tılsımını bozmayan tek hal. Demem o ki sözde sihir yazıda keramet var. Yazmak efsunlu, yazmak garip ve dert yazmak ve deva…

Yazmadan yaşayamayan insanlar vardır, şükür ki daha ölmedi onlar, varlar ve yazıyorlar. Nefes almak gibidir onlar için yazmak. Değil mi ki nefesini ciğerlerinde saklarsan da ve almazsan da ciğerlerine ölürsün. İşte bunun gibi bir mecburiyeti yaşayanlar var. Gömleklerinin göğüs ceplerinden bir sarı saman kağıdını ve bir kurşun kalemi bir nişan gibi taşıyanlar var. Tövbe, ben onlardanım demiyorum, ben yalnızca onları taklit ediyor ve onlar gibi olmak için dua ediyorum...

Gönül koyma, sakın gönül koyma bana sana uzun vakittir yazamıyorum diye. Belki bilmezsin lakin acı veriyor yazmak; derdini suretini hiç görmediğin ve hatta sesini dahi bir kez işitmediğin, oturup bir bardak demli çay içmediğin birine anlatmak inan ki zor geliyor. Lakin anlatmamak daha zor, hem biliyorum bazen hiç anlatmamış olmak anlaşılmamış olmaktan çok daha anlamlı. Ben bütün bu ihtimalleri göze alarak yazıyorum sana. Anlattıklarımı anlasan da ve anlamasan da...

Ne çok isterdim biliyor musun bu yazdıklarımı eski vakitlerde olduğu gibi bir mektup kağıdına yazıp da zarflayıp sana göndermeyi. İnan ne çok isterdim bu mektubumu en sevdiğin bir kitabının sayfaları arasında saklamanı ama muhal, biliyorum. Zaman bizden kelimelerimizi de aldı, onca cümleyi tek bir damla mürekkep yazıyorum ve mahcubum. Lakin söz veriyorum ki sana bir gün o dahi olacak, kapının önündeki pencereye sıkıştırılmış bir zarf olacak ve alacaksın ellerine, derdimin izlerine bakacaksın. Zaman geri gidecek, yüzümü görmesen de bir harfi nasıl yazdığımı görebileceksin. Ve inan bir insanın elinden çıkan harfleri görmek yüzünü görmekten daha çok tanıtır sana onu...

Neyse bir çırpıda tüketmeyeyim zira bu bir bismillah yazısıdır. Bu vakitten sonra buradan okuyacaksın derdimi, hasbihale buradan devam edeceğiz. Hem bak bilmiyorum belki sen de benim gibi çay ile aşka gelir, çay ile demlenir, şiir okurken çay içersin, işte öyle tatlı, öyle hoş...

Bismillah diyor ve başlıyorum. Sen okudukça ben derdimi satıra yazacak ve sadırdan sökeceğim, yürek semaverimden ince belli bardağına demli bir çay dökeceğim...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Bismillah... Empty
MesajKonu: Geri: Bismillah...   Bismillah... EmptyÇarş. Ocak 03 2018, 02:22

çiçek16Allah razı olsun çiçek16

Bismillah...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-