ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Esebilseydim Yüreklere Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Esebilseydim Yüreklere

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Esebilseydim Yüreklere Empty
MesajKonu: Esebilseydim Yüreklere   Esebilseydim Yüreklere EmptyPaz Ekim 08 2017, 20:36

Esebilseydim Yüreklere

Çoğul bir düştü benimkisi ,ümitleri kaybolan yıllara düşmanlığım da hep bu yüzden. Herkesin karıştığı hayallerime, bana ait bir nokta yerleştiremediğim için şimdi herkes gibi mutsuzum. Beynime çoğul işlediler bir bir, sanki ince ince dokudular hayallerle bir yere gelinmediğini. Sıkıştırdılar tüm ümitlerimi; sersemledim, düşlerimden düştüm. Böylece akıl baki olmayan hiçbir şeye elimi süremedim...

Kimse karışmasaydı sevdiklerime, yaşama biçimime, seçtiğim cümlelere, pişman olacağımı bile bile kurduğum düşlere, daha sağlıklı olacaktı düşüncelerim. Yönümü, rotamı kaydırmasalardı olmayacak yerlere, ben de tek başıma yaşamaya alışabilir, istediğim rüzgarla uçabilir, kendi iç dünyama esebilirdim...

Karıştılar, karıştırdılar yaşayacaklarımı, her şeyim allak bullak olduktan sonra fark ettim yanıldığımı. Beni öyle bir doldurdular ki hayata karşı, tek başıma değil mücadele vermek, hayata dair ümitler beslediğim hayallerime bile karışır oldular. Eksik kaldım, sömürüldüm, çoğul ellerin gazabında tepetaklak yuvarlandım adeta. Amacı belli olmayan, ipsiz sapsız, keyifsiz, başı boş bir insan haline geldim. Artık kendimi, kendim bile tanıyamıyorum...

Oysa ki, hiç değişmeseydi hayatım ya da esebilseydim istediğim yöne, her şey daha farklı olacaktı. Düşmeyecektim olmazlardan, yara almayacaktım gereksiz yanlışlardan, insanların oyunlarından. Onlar olmasaydı eğer hayatımda, bu kadar yalnız olmayacaktım. Onlar adeta beni kabuğumun içine çekilmem için zorladılar, iteklediler, hayallerimi de aldılar benden. O kabuğun altında ben, kendim ve sadece boş vesveselerim vardık...

Küstüm, kustum tıkandığımda oraya, nefes bile alamıyordum, benim nefesim hayallerimdi çünkü. Rehin aldıklarında düşüncelerimi, benim de yaşama dair her bağlantım koptu; eksik, boynu bükük, yapraksız ağaç gibi kalakaldım. Oysa ki onlar bunu düşünmek yerine hayallerimi nereye gömeceklerini düşünüyorlardı, çok yazık...

Onlara karşı yani çoğul insanlara karşı mücadele vermeyip bir köşede pusup kaldığımı mı zannediyorsunuz, böyle bir düşünceye sahipseniz eğer, yanılıyorsunuz. Zira kara cahillerin ortasında kaldığımda ne kadar çırpındığımı, ölmezden önceki (hayallerim benden koparılmadan önceki) anımda ne kadar direndiğimi değil anlatmaya, tekrar zihnimde canlandırmaya bile gücüm yetmez. Zaten anlatsam bile bu yaşanılanları tekrardan yinelemeye benzer, gereksizdir...

Esecektim halbuki her diyara, umrumda olmayacaktı telaşeler, gereksiz mühimmatlar, yetişilecek toplantılar, halden hale geçişler, sersem düşünceye sahip nefes alıp verenler. Hiç biriyle alakam olmayacaktı. Estiğim noktaya umut dağıtacak, hayallerimi anlatacak, beni dinleyenlerin ümitlerini canlandıracaktım. Kimse düşündüklerini yüksek sesle söylemekten çekinmeyecekti ben estiğim vakit, herkes cesur yürek olacak, kendine olan güvenlerini belki de ilk defa içlerinin en derininde duyacaklardı. Ben; yani ben çoğul düşüncelerin gazabına uğramasaydım, zorla alınmasaydı hayallerim, koşmama, esmeme, umutlar, güzel günler dağıtmama izin verilseydi; dağa, taşa, canlılara, gökyüzüne, insanlara, çiçeklere, dost olan bütün varlıklara, bir ışık bekleyen, her gece uyumadan önce medet bekleyip dua edenlere, içinde ümit beslemek isteyen kalplere, canlara, onlara, beni bekleyenlere, hayal aleminde esmek, çoğul fikirli insanlardan kurtulmak isteyenlere, en büyük örnek olacaktım. Ben onların yüreklerine estikçe daha çok koşacaklardı hayallerine, ümitlerini gerçekleştirmek için yaşamın paçasına yapışacaklardı...

Ama olmadı, esemedim çünkü beni kabuğuma, kabusuma, kendi çoğul düşüncelerine hapsettiler...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Esebilseydim Yüreklere   Esebilseydim Yüreklere EmptySalı Ekim 17 2017, 03:39

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Esebilseydim Yüreklere   Esebilseydim Yüreklere EmptyC.tesi Kas. 11 2017, 04:15

çiçek4 Allah razı olsun çiçek4

Esebilseydim Yüreklere
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sevgi Dolu Yüreklere...
» Taşlaşmış Yüreklere İnce Bir Haykırış...
» Yağmurlar Yağsın Yere de Yüreklere de...
» Yüzünde güller açar,konuştuğunda yüreklere su serperdi...