ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Mesele... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Mesele...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Mesele... Empty
MesajKonu: Mesele...   Mesele... EmptyPaz Ağus. 13 2017, 14:46

Mesele...

Bu gece bir yazının son sözü sen benden gideli çok olmuş, ben elveda bile diyememişim oldu ve yine tamamlanıp saklandı bir yazı. Mesele yazıda değildi, asıl mesele başka bir yazının bu yazıyı üretmesi oldu. Neyse, ne diyorduk bazı insanlar sizden giderler ve siz, o giderken, elveda bile diyememiş olduğunuzu uzun zaman sonra fark edersiniz. Sevdiğiniz; ancak uzun zamandır dinlemediğiniz bir sanatçının ölümünden sonra şarkılarını tekrar dinlemeye başlamanız gibi bir durumdur bu da. Vefasızlık huyunuzdan nasibini almış bir insanın arkasından yas tutmanız kadar acı vericidir…

Mesele insanlar değil azizim, mesele yas tutmak ya da vefasızlık da değil. Mesele benim sözümden dönüp tekrar yazı yazmam hiç değil. Şiirler dolaşıyor yine gecenin karanlığında bilinir ne usta olduğum içlenmek zanaatında, canımla besliyorum şu hüznün kuşlarını diyor şair ve ben hüznün kuşlarını yazmak istiyorum bu gece. Sonra sen cevapları ezberliyorsun ama hayat asla aynı soruyu tekrarlamaz diyor üstat. Nazım Usta geliyor sonra yanımıza ve dövüşebilirim; doğru bulduğum, haklı bulduğum, güzel bulduğum her şey ve herkes için diyor, yeter ki haklı bulayım diye ekliyorum, hepimiz sessizliğimize gömülüyoruz...

Mesele şiirler değil azizim, mesele şairlerin benim duygularımı taşıyan dizeleri de değil. Mesele hüzün, sorular ya da cevaplar hiç değil. Son okunan kitaplar dile geliyorlar o anda, beni hikâyenin ortasına çekip başkahraman yapmaya çalışıyorlar, direniyorum. Bir kere olan bir daha asla tekrarlanmaz amma ve lakin iki kere olan mutlaka üçüncü defa da olacaktır diyor Simyacı, haklı olduğunu biliyorum ama haklısın demeye dilim varmıyor. Susuyorum hasta bir adamım ben diyor diğer yazar, duymazdan geliyorum. Benim için hayat bir roman, herkes de roman kahramanı diyor roman kahramanı, işte aynen katılıyorum ona…

Mesele hikâyeler ya da olaylar değil azizim, mesele kahramanlar da değil. Mesele bir fikre katılıp katılmamak hiç değil. Ülkemin hiç adım atmadığım bir şehrinin yerel bir radyosunda tüm dinleyicilere armağan edilen bir şarkı, benim için de çalıyordur belki şu an, kim bilir, olamaz mı, olabilir…

Belki de mesele şarkılar da değildir azizim, mesele bunların hiçbirisi değildir aslında. Mesele, mesele ne o zaman?

Mesele yürekte azizim, yürekte…

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Mesele... Empty
MesajKonu: Geri: Mesele...   Mesele... EmptyÇarş. Ağus. 23 2017, 01:59

çiçek16Allah razı olsun çiçek16

Mesele...
1 sayfadaki 1 sayfası