ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Yüreğimi İncitiyor İhanetler... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Yüreğimi İncitiyor İhanetler...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Yüreğimi İncitiyor İhanetler... Empty
MesajKonu: Yüreğimi İncitiyor İhanetler...   Yüreğimi İncitiyor İhanetler... EmptyPaz Nis. 17 2016, 20:46

İnsanlardan ve küçük hesaplardan anlamıyorum. Dudağımda güz türküleri birikiyor, şiirler dökülüyor kaldırımlara sonbahar seslerinden, ürküyorum. Oysa mevsim bahar mevsimi, gül mevsimi, umut mevsimi. Göç etmiş hüzünler, acılar, başka alemlere, çiçekler selam gönderiyor yeni yetme sevdalara. Ama ben sevinemiyorum, bütün ihanetler iz bırakıyor yüreğimde. Mutsuzum, kalabalıklar içinde yalnız ve avuntusuz, hiç bir neden derinliğimi doldurmuyor. Hep bir yerlere gitmeleri özlüyorum, özledikçe ıssızda kendini arayan ve kanayan dervişler gibiyim…

Renkleri solmuş güz yapraklarıyla saklıyorum yüzümü, inadına kimsesiz sözcüklerle yürüyorum. İnadına kesmiyorum saçımı sakalımı, sokaklarda hayatı adımlarken, üzgün kuşlar üşüşüyor saçlarıma. Soğuk, ıssız ve eğreti bir gülüşle hayatı anlamdırmaya çalışıyorum, olmuyor. Bütün acılar eskise de yerine yeni acılar yeşeriyor. Yağmur yağıyor sokaklara, yüreğime gözlerim yağıyor, ıslanıyor duygular. İnsanlardan ve küçük hesaplardan anlamıyorum, anlamak da istemiyorum. Bazen öfkeleniyorum iki yüzlü, içtenliğini yitirmiş dostluklardan, çıkarcı ilişkilerden kaçıp kurtulmak istiyorum. Rüzgar esiyor, üşüyor gözlerim, herkes kendi acısını taşıyor yarınlara, kimse dönüp bakmıyor yüreğimdeki acıya…

Yıldızlı geceler kayboldu artık, kirli düşünceler, onursuz davranışlar, insanın yüreğini incitiyor, her ihanet kan oluyor ciğerime. İnsanların kirlenmiş nehirlere benzediği bir iklimde temiz ve onurlu kalmak ne kadar da zor. Nereye gittiysem sahte ilişkiler kesmiş yol başlarını, ne yana döndüysem ihanet…

Susmanın sınırını tüketiyorum artık, haykırmak geliyor içimden var gücümle, tüm sahteliklere. Tiksindiriyor beni ucuz çıkar ilişkileri. Durmadan bir öfke büyüyor içimde, bunalıyorum bazen, hiç bir tarafta esmiyor rüzgar, çağıltısı uzak düşüyor suların, anlıyorum ki, ben bu çağın insanı değilim…

Günlerim hep tek düze geçiyor, alabildiğine boş ve anlamsız, bir incinmişlik alıp gözlerimi benden taa uzaklara götürüyor. İnsanı ve sahteliklerini iyi tanıyorum artık, kirli, aşağılık şeyleri unutmuyorum. Bir ihanet gününde ikiyüzlülük hançeri nasıl saplanır yüreğe onu öğrendim, öğrendim bir ihanet ne kadar kırar insanı. Bir ihanet faslında bir bıçak ne kadar işler kalbe biliyorum artık. Uykularıma acılar sızıyor, içim sızlıyor, küle dönüyor, karabasan oluyor rüyalarım. Düşündükçe yabancılaşıyor duygularım, öfkeleniyorum…

Unutmak istiyorum gördüğüm bütün ihanetleri, acıları unutmak istiyorum. Unutmak istiyorum bana edilen bütün kötülükleri, haksızlıkları ama kırgınlıklar kolay iyileşmiyen yaralardır, her anışta kanar içimiz, hele de yakınımızda duranlarsa ihanet eden. Ama yinede insan umudunu terketmeden, dişiyle, tırnağıyla mücadele edip, tüm acılara ve ihanetlere rağmen, inadına, inadına yaşamalı diyorum…

Darda Kaldım

Derler ki insan bir kez ölür
Ben bin kez öldüm yaşarken
Elimde kalbimin kırıkları

Ekmeğim yok diyen herkese, ekmeğimi verdim
Sevgisiz kaldım diyen herkese, sevgimi
Kimsesiz, ekmeksiz, sevgisiz kaldım...

İnsan oğlu nankör, insan oğlu hain
Vefa yalandır balam, dostluk yalan, yaşamak yalan
Boşa gitti emeğim, alınterim, ekmeğim.

Derler ki insan bir kez ölür
Ben bin kez öldüm yaşarken

Bir umut gönder ay balam
Bir düş, bir ses, bir ışık, bir nefes
Darda kaldım...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Yüreğimi İncitiyor İhanetler... Empty
MesajKonu: Geri: Yüreğimi İncitiyor İhanetler...   Yüreğimi İncitiyor İhanetler... EmptyPtsi Nis. 18 2016, 00:33

çiçek16Allah razı olsun çiçek16

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yüreğimi İncitiyor İhanetler...
» Yüreğimi İncitiyor İhanetler
» Yüreğimi İncitiyor İhanetler
» Biz Ne İhanetler Görmüşüz...
» Yüreğimi Bir Gül Çizdi