ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Filistinli Bir Çocuğun Dramı Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Filistinli Bir Çocuğun Dramı

4 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Filistinli Bir Çocuğun Dramı Empty
MesajKonu: Filistinli Bir Çocuğun Dramı   Filistinli Bir Çocuğun Dramı EmptyC.tesi Mart 06 2010, 04:06

Bir sabah yine korkuyla uyandım.Ama hala o durumdan nasıl sağ çıktığımı bilmiyordum.Evet biraz hatırlamaya çalışayım;

İsrailler yine gelmişti.Bizim gibilerini öldürmek için... Anlamıyorum bizden ne istiyorlar.Ama ben biliyorum ki onlar çok gaddar biriler.Çünkü benim o küçücük kardeşime nasıl kıydılar!Nasıl! Hatırlamaya devam edeyim:

Evet.Annem, babam,kardeşim Oğuz,diğeri Fatma ve ben Zehra.Uyuyorduk.Annem ile babam odasındaydı.YanındaiseküçükkardeşimOğuz.Ben ile Fatma ise oda da uyuyorduk.Biliyordum.Biliyordum yine bir can yanacak.Yine bir ciğer gidecek.Ama ama bunu bilmiyordum.O vefat edenin annem babam ve kardeşim Oğuz olacağını .Nasılda mermiler yağdı evimize.O sesler Oğuz` un o bağırış sesi hiç çıkmaz mı?Şu kulaklarımdan.Niye kıydılar ki ona çok küçük diye mi?Yoksa onlar gibi acımasız biri değil diye mi? Daha 3 haftalık çocuğa niye kıydılar.Mermi sesleridurunca hemen baktım.Fatma sağ mı?Evet sağ.Hemen koşa koşa babam ve annemin bir de o küçük kardeşimin bulunduğu odaya girdim.Kardeşim uyuyor muydu?Kardeşimin bu mermi sesleriyle hiç mi uyanmaz?Yanına biraz daha gideyim ki anlıyım ne var ne yok.Ama ama o no yoksa o kan mı?Evet bu kan!Oğuz!Oğuz kalk!Anne!Baba!Kalkın hadi kalkın!Yoksa siz hayır siz ölmüş olamazsınız!O da ne mermiler bu mermiler hiç mi susmaz?Hiç mi?En iysi annemi babamı ve biricik Oğuz`umu gömeyim.Ah anne ah!Ben ne yaparım sizsiz.Gömme işi bitmişti.Zehra çaresiz kardeşiyle tek kalmıştı.Ama ne yapacağını bilmiyordu.En iyisi bu anıları bir deftere yazmalıydı.Yazmalıydı ki bu anıları okuyanlar.O İsrailler milletinin ne kadar zalim olduğunu bilsin.Zehra en çok neye sevinirdi.Biliyor musunuz?Annesi ve babası namaz kıldıktan hemen sonra ölmüşler.Babası önceden ona söylemişti ki;

-"Kızım abdestli ölen bir kişiye şehit sevabı yazılıyor.Ayrıca cennete de gidiyor." demiş.Zaten Oğuz`da küçük olduğu için o da cennete gidiyor."Peki bunları bildiğim halde neden üzüleyim ki diyede kendini ve Fatma`yı avutmaya çalışıyor.Bunların hepsini yazdı. Yazarken bu sırada arkadaşı Zeynep geldi.O sırada yine mermi yağdı.Zehra`nın ise son sözü şuydu:

-"EŞHEDÜ EN LA İLAHE İLLALLH VE EŞHEDÜ ENNE MUHAMMEDEN ABDUHU VE RESÜLÜHÜ." dedi ve o da öldü.O günden sonra bu defterin içindeki anılar kitap haline geldi.Zehra ve ailesinin dramını hiç kimse unutamadı.Malesef İsrail zülum etmeye devam ediyor.Çevre ülkeler ise buna kulak tıkıyor.İşte bu filistinlilerin sadece bir tane hihayesi...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Filistinli Bir Çocuğun Dramı   Filistinli Bir Çocuğun Dramı EmptyPaz Mart 07 2010, 01:10

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Rabbim yardımcıları olsun inşAllah.

çiçek6 Allah razı olsun 2 çiçek6
miftah
Admin
Admin
miftah

MesajKonu: Geri: Filistinli Bir Çocuğun Dramı   Filistinli Bir Çocuğun Dramı EmptyPaz Mart 07 2010, 17:11

Sad Sad Sad
Emeğin için ALLAH razı olsun abi...
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Filistinli Bir Çocuğun Dramı   Filistinli Bir Çocuğun Dramı EmptyPaz Mart 07 2010, 20:23

ALLAH razı olsun kardeş Rabbim yar ve yardımcıları olsun kardeşlerimizin,
Rabbim o zalimleri kahhar ismiyle, kahru perişan eylesin.
onlara fırsat, vermesin inşAllah Sad Sad

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 28 Şubat'ta Bir İmam Hatipli'nin Dramı
» Bir çocuğun namaz kılma öyküsü
» Bir çocuğun ümidinin değeri ne kadardır?
» Ben Bir Filistinli Savaş Görmüş Çocuğum...
» Bir Çocuğun Tefekkürü