ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Adressiz Mektuplar Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Adressiz Mektuplar

4 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Adressiz Mektuplar Empty
MesajKonu: Adressiz Mektuplar   Adressiz Mektuplar EmptyC.tesi Ocak 02 2016, 13:50

Adressiz Mektuplar-1

Merhaba sevdiğim

Bu ilk mektubum sana, yazıp yüreğine gönderdiğim, pulsuz bir zarf ve içinde saklanan masum bir sevgiyle. Sensiz ne geçip giden zamanın, ne yaşananların ne de yaşayamadıklarımın hükmü var bende. Hükümsüz taşısam da yokluğunu içimde, sen varsın inan baktığım her yerde...

Ses uyumuna dikkat etmekten mektubu da şiir gibi yazar oldum ama böylesi daha kolay sere serpe yazıyorum cümleleri, rahatlık varmış be. Saat gecenin bir yarısı, sabahın körüne az bir vakit var sen yoksun ya eşlik ediyor radyoda bir şarkı, ne diyor bak:

Bir gün çık gel uzaklardan derin bir nefes ki aşk sana benzer.'

İşte bu yüzden sensiz nefes alınmıyor, aldığım her soluğun adısın sen. Adın değdikçe gözlerime yüreğim titriyordu bir zamanlar. Şimdi mi; korkma daha fazlası hissettiğim, gözlerimle değil yüreğimle dokunuyorum sana. Doğmadığım yılları yaşıyorum seninle. Bu da nasıl bir şey diye sorma, doğduğum gün yanımda olduğun gündür unutma...

Dilimde duam avucuma düşen aminim benim, sakın beni bırakma. Aklımdasın ve her anımdasın, sana ağlamak ısınan yanım benim
gözyaşımı her sakladığımda. Varlığından ötesi yaşanmıyor buralarda, bazen tek bir an tüm zamanları kaplar ya, sen benim ömrümdeki tek anımsın tek an'ımsın...

Sığmıyor içim içime öylesine doluyum bin bir şiire sığmayacak kadar bendesin işte. Elbet bir gün yollar son bulur umuduyla tükendiği güne kadar ve tükendiğim güne kadar yazacağım sana. Ha bir de seni ne çok sevdiğimi söylemiş miydim ben, sorumun cevabına cevabını da ekle olur mu yar...

Şimdilik bu kadar çok uykum var rüyamda görüşmek üzere. Hoşçakal ama hep benimle kal...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Adressiz Mektuplar Empty
MesajKonu: Geri: Adressiz Mektuplar   Adressiz Mektuplar EmptyPaz Ocak 10 2016, 03:10

çiçek16Allah razı olsun çiçek16
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Adressiz Mektuplar Empty
MesajKonu: Geri: Adressiz Mektuplar   Adressiz Mektuplar EmptyPaz Ocak 10 2016, 18:08

Adressiz Mektuplar-2

Saat gecenin en gecesi sen yoksun bir kalem bir kağıt var sözlerime yoldaş. Seni sana anlatmak istiyorum kalbimce, olmuyor. İçimde bir yağmurun küskün sesi var o yüzden mi ne. Anladım ki bittiği yerde bitmiyor, gittiği yerden gitmiyor aşk, sonsuz kez gidilse de sonsuza dek bitirilse de. İlk hayal kırıklığım değil bu ne de dudaklarımı büküp ilk ağlayışım. Daha önceleri de seni döktü kirpiklerim hıçkıra hıçkıra, o yüzden alışığım. İçine düştüğüm boşluk boşuna, dokunmadan yokluğuna nasıl olsa yarın kaldığı yerden dolacak yine kalbim seninle, bu yüzden kırgınlığım nafile...

Vazgeçemediğim bir şarkı gibisin dilimde, sessizliğimi yakan ve her gece karşıma çıkan bir sazın dargın telinde. Sen yoksun ya sanki yarım kalmışım, sen yoksun ya çıldırmış bunalmışım, sen yoksun ya hep bu şarkıyı çalmışım. Sen yoksun ya şimdi bomboş sokaklar, sen yoksun ya gözyaşım pişmanlık saklar, sen yoksun ya umurumda mı yasaklar, sen yoksun ya sen yoksun ya diye diye...

Hangi suya çarptım, hangi saatte kaybettim uykumu, kirpiklerimin kaçı ayakta yine farketmiyorum. Kapıyorum gözlerimi gecenin siyahına, yastığıma düşüyorsun, şimdi uyumanın tam vakti diyorum. Bir rüya aralığı kadar gelirsin belki uykuma, hasretine dayanmanın yolları işte. Başımın göğsüne düşmesine biliyorum bin asır var, o yüzden yazıyorum aldığında mektubumu okuyup bağrına basasın diye. Şimdi kıskandım bir ucu yanık kağıt, bir pulsuz zarf benden daha şanşlı mı olacak diye...

Vazgeçtim yazmıyorum, zaten sabah oldu bu gece de oyaladım kendimi işte bir kaç canı yanık satırla...

MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Adressiz Mektuplar Empty
MesajKonu: Geri: Adressiz Mektuplar   Adressiz Mektuplar EmptySalı Ocak 12 2016, 02:13

mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Adressiz Mektuplar Empty
MesajKonu: Geri: Adressiz Mektuplar   Adressiz Mektuplar EmptyPaz Ocak 17 2016, 21:00

Adressiz Mektuplar-3

Sen benim sağıma can, soluma yarsın
Gördüğüm her yerde sen olduktan sonra
Varsın gözlerim sana uzaklardan baksın...

Ben sana kavuşma ihtimalini seviyorum, bu duyguda az umutlandırmıyor insanı. Düşünmek bile yetiyor yanına yar olacağım zamanı. Ben seni özlemeyi seviyorum, sana uzanan yolların ayak ucunda ağır aksak bir hasretle demlenen. Beklemekse, en çok seni bekledim ben, bir gün olsun gel demeden. Hem sadece uzaktayken mi beklenir ve özlenirsin sen, yanımda olunca farkeder mi sanıyorsun ...

Ben seni hayal etmeyi seviyorum özgürsüz ama özgürce, nasıl kalbim titriyor bilemezsin gözlerimden gölgen gelip geçince. Tutunca yalnızlığımın ellerinden o an içime akıyor sanki sesin ve soluk soluğa kalıyor nefesim. Şarkılar tutuyorum ikimiz adına seni yanımda bulamadığım kadar, kafa bulduruyorlar bana...

Kaybediyorum kendimi, uzakta olsan da beni kendinde ara o yeter bana. Aşk bu değil midir zaten, çıkarır seni saklandığın yerden, sonsuza böler hüznü , altı harfe sığar mı hiç gülümseten paydası ayrılığı düşürürken paya. Gözyaşları neden var gözlerine bir sorsana, ağlamaksa adı eğer çok ağladım sana...

Sevmek ve bir ömür gidememek, kal denilemese de. Yüzlerce insana merhaba diyen eller bir tek elde takılıp kalıyorsa sızlıyorsa parmak uçları vedalarda, bunun adı aşk değil başka nedir söylesene. Ya da sus söyleme kalbimin kalemi anlatsın:

Ben senin uykudan öncen
Sen benim uykudan sonramsın
Ben senin yanan avuçların
Sen benim üşüyen parmak uçlarım
Ben senin yarım kalan yarın,
Sen benim tamamlanan yanımsın
Anlamı yok uzakların,
Seninle mesafemiz bu mektubun ön ile arka yüzü kadar
Ön yüzünü ben çizdim arka yüzünü sen karalarsın...

MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Adressiz Mektuplar Empty
MesajKonu: Geri: Adressiz Mektuplar   Adressiz Mektuplar EmptyPtsi Ocak 18 2016, 03:00

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Adressiz Mektuplar Empty
MesajKonu: Geri: Adressiz Mektuplar   Adressiz Mektuplar EmptyPaz Ocak 24 2016, 18:39

Adressiz Mektuplar-4

Bugün seni çok özledim, her gün ki gibi, her şarkıda seni dinledim ve seni buldum yine. Ne yana baksam sendin, her baktığım yerde gözlerim donup kaldı ve hüznüm yüreğime dağıldı, bir türlü gitmeyi öğrenemedim. Susmak ne çok kalmakmış meğer, sustuğum gün anladım, bağıra bağıra acırken sesim içimde. Dedim ya ben gitmeyi bir türlü öğrenemedim, sen git diyecek kadar da güçlü değildim. O yüzden gelmeleri yollarına serdim...

Sevmekten öte bir şeydi bu ve ne çok şeydi bu. Bir yudum su, bir dilim ekmek ve bir bardak akşam çayı tadında, muhabbetin demiyle yalnızlığıma kattığım. Sevmekten öte bir şeydi bu sevmekten öte bir şey yaşadığım. Yoksun, sensiz sanki hiç bir şey yok, zaman yok, mekan yok. Gün dediğin kasımda üşüyen bir yaprak, titreyip durmakta şu zavallı tende. Gece desen sen, ben ise sen de...

Her yerde hayalinin gölgesi, gözlerin, sözlerin ve yanı başım da bir iki de yalnızlığıma konuk film. Bazen konuştuğum şekliyle yazarım sevgili. Ölçüsüz uyaksızdır kelimelerim, bazen de eskitirim harfleri. Neden eskimiyor adın içimde. Off ya nereden nereye geldim, konu sen olunca yolunu şaşırıyor cümlelerim. Her neyse devam edeyim kaldığım yerden, yalnızlığıma konuk olan filmden.
Bu sefer doğru yazdım ama söylerken neden bilmem takılır hep bu sözde dilim. Film ya da filim ne fark eder yoksa yanlışımı düzeltenim...

Elimde patlamış mısırım uzanıp seyrettim işte, bahanesiydi sana susamış kirpiğimin. Mutsuz biten bir sonla ağladım ağladım, gözümdeki yaşı sildiğim gibi, neden silemedim seni kendimden diye düşündüm bir an sonra oturup bir şeyler karaladım;

Sen benim kirpiğime düşen hüzün
Dalgın gözlerim ve yorgun yüzüm
Sen benim uyutmayan gecem
Yastığıma küsen uykusuz gündüzüm

Sen benim çocukluğum
Azlığım ya da çokluğum
Sen benim gençliğim
Yokluğum ya da hiçliğim
Sen benim ihtiyarlığım
Seninle aynı anda doğmadım ama
Seninle aynı anda ölmeye varım ...

Seninle yaşamak mı,
yakınlığı ne kadar olsa da uzak bir ihtimal.
Umudunla kal yüreğim umudunla kal...
Elbet bir gün olur adresini bulur adressiz kalan mektuplar...

MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Adressiz Mektuplar Empty
MesajKonu: Geri: Adressiz Mektuplar   Adressiz Mektuplar EmptyPtsi Ocak 25 2016, 02:54

mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Adressiz Mektuplar Empty
MesajKonu: Geri: Adressiz Mektuplar   Adressiz Mektuplar EmptyPaz Ocak 31 2016, 23:52

Adressiz Mektuplar-5

Bugün kalbim çok dağınık, bende yerimden kalkasım yok aynaya bakasım yok çünkü sen yoksun, sen yok. Bugün kalbim çok dağınık, toplamam için kendimi sevdiğim üç harfin yanına sokulmam yeterdi. Sen evet sen; gözyaşımla yıkanan düşüm, gülüşüm, gerçeğe dönüşüm. Bir aralık ayında saçlarıma düşen kar ben ise parmakları üşüyen bir çift el. Bu yüzden tutamadım ellerinden belki de sende üşürsün diye...

Ama yine de seni yüreğimden geldiği gibi sevdim. Uyudum uyandım, uyuyamadım uykusuz gecelerde sabahladım gözlerimin karasına çaktım geceleri, yoruldum dinlendim yine sevdim. Uzakları döktüm kirpiklerimden ve sensizliği yendim, ruhumun yandığı, canımın buz kestiği yerden. Hiç gelmesen de benden gittikçe yine bana geldin...

Söylesene gitmek midir kalmak mı dır zor olan, gidenin ardından baktın ise eğer cevabın hazırdır inan kaldım. Ardından baka kaldım, kalmadığın yerde kaldım, acımı gittiğin yollar taşıdı sırtında. Eşkıya yaşlar ıslattı ömrümü, hayatın kahpe yüzlü kapısında. Yolların bittiği yerde, yolların bana çıkmadığı yerde kaldım...

Hep bir adım arkaya düştü adımlarım yetişemedim en çokta sana geç kaldım, yine de hep sende kaldım. Senden başka kimseye içimde yer bırakmadım. Hayat çok kişilik olsa da kalp tek kişilikmiş anladım, unutmak istemedim seni, unutursam ellerim üşür, gözlerim üşür, yüreğim buza dönüşür sandım, mektuplara bıraktım gözyaşlarımı, hasretimi cümlelerde yaktım. Her kelimeye seni kattım, sana saklandım her mısrada. Bulacak olursan eğer ince uçlu bir kalem altını çizecek adının, yine sana seni yazıyor olacağım bir başka mektupta. Bu aşk seni çok sevdi diye başlayan bir başlıkla...

MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Adressiz Mektuplar Empty
MesajKonu: Geri: Adressiz Mektuplar   Adressiz Mektuplar EmptyPtsi Şub. 01 2016, 02:41

Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

Adressiz Mektuplar Empty
MesajKonu: Geri: Adressiz Mektuplar   Adressiz Mektuplar EmptyCuma Şub. 05 2016, 01:09

çiçek7 Allah razı olsun çiçek7
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Adressiz Mektuplar Empty
MesajKonu: Geri: Adressiz Mektuplar   Adressiz Mektuplar EmptyPtsi Şub. 08 2016, 00:01

Adressiz Mektuplar-6

Merhaba gözlerimin uykusuz, yüreğimin ağrılı düşü merhaba

Bu sana kaçıncı mektubum saymıyorum daha. Üşüyor ellerim titriyor kalemim malum mevsim kış sevgili. Aralıkta kapısını kapatmak üzere. Yeni yıla çok az kaldı ve yeni umutlara kuşlar gibi kalbinden sarmak gökyüzünü çok yakındır kimbilir. Ayrılığın adı eylülse eğer vuslatın mevsimini biz buluruz belki de. Maviye boyanır içimiz, bir devir daha kapanır ömrümüzde böylelikle, o zaman her yer yeşillenir. Çok mu hayal kurdum yine...

Karla başlayıp aralıkla devam etse de sözlerim, görüyorsun ya baharın gözlerini özlemiş gözlerim, bir de seni. Ya sen, ya sen sevgili, bu da soru mu şimdi. Neyse yine bana döneyim; nasıl mı geçiyor günlerim, göz kapaklarımın altında bekledikçe umutlar, sırtını dönüyor yüzüme gündüzlerim...

Geceler mi hiç sorma, gözlerimi hayalinle buluşturup, seni sensiz sevmeye alıştırıyorum kendimi, unutmayı öğretiyorum karanlık saatlere. Nasır tutmuş ellerimi ellerimde saklıyorum, içime döküyorum yalnızlığımı, sonra yeniden topluyorum. Bir tebessüme sarıyorum yüzümü ve sana baktığım kadar manalı bakıyorum dünyaya, geçmişe hasret bir pencereden. O zaman kimseler bilmiyor, kimseler anlamıyor ne çektiğimi. Bir yanım azalırken, bir yanımı çoğaltıyorum seni anlatan şarkıların sözlerinde...

Gözlerimden tanıyorum uzakları, bir de kirpiğime takılmış adımlarından, yolların sesinin kesildiği yerde donuyor bakışlarım. Sessiz sedasız saklanıyorum gözyaşımı o an. Ağlıyorum ağlıyorum, kabuk tutmaz bir yarayım biliyorum. Sesinde kanıyorum her an duyarsın bir gün diye, ruhumun feryadı, gözyaşımın adı bu. Öyle derin ki yüzümde mazinin yorgun ve dilsiz izleri, gidilmeden de gidiliyormuş bir kez daha anlıyorum. Gitsende benden, yine sensin içimden gelen...

Kendimle konuşuyorum sessizce, her şey beni bırakıp gitti diyorum, alnımdaki çizgi bile ikiye çıkmışken her şey beni bırakıp gitti. Bir gölgem kaldı ruhumda uğuldayan tek başına, bir de mısralarına hasretini astığım adressiz mektuplarım, açılmamış bir zarfın içinde ömrüme nefes olan. Onlar da olmasa halimi kime anlatırım. Yüreğimden geldiği gibi konuşmayı öğretiyorlar bana, susturmuyorlar senin gibi...

Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

Adressiz Mektuplar Empty
MesajKonu: Geri: Adressiz Mektuplar   Adressiz Mektuplar EmptyPtsi Şub. 08 2016, 23:30

Kendimle konuşuyorum sessizce, her şey beni bırakıp gitti diyorum, alnımdaki çizgi bile ikiye çıkmışken her şey beni bırakıp gitti. Bir gölgem kaldı ruhumda uğuldayan tek başına, bir de mısralarına hasretini astığım adressiz mektuplarım, açılmamış bir zarfın içinde ömrüme nefes olan. Onlar da olmasa halimi kime anlatırım. Yüreğimden geldiği gibi konuşmayı öğretiyorlar bana, susturmuyorlar senin gibi...

çiçek4 Allah razı olsun çiçek4
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Adressiz Mektuplar Empty
MesajKonu: Geri: Adressiz Mektuplar   Adressiz Mektuplar EmptyÇarş. Şub. 10 2016, 02:34

mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Adressiz Mektuplar Empty
MesajKonu: Geri: Adressiz Mektuplar   Adressiz Mektuplar EmptyPaz Şub. 14 2016, 20:51

Adressiz Mektuplar-7

Seni sevmek içimi saran bir hüznün mihenk taşı gibi, bir türlü yerinden oynamayan, seni sevmek başlıksız kalan bir şiirin başı gibi, sonu sonsuza dek olmayan. Seni sevmek dilime dolanan bir şarkının en güzel satırı gibi, başka hiç bir satırla yeri dolmayan, seni sevmek muhabbete bulanan acı bir kahvenin hatırı gibi, kırk yıl geçse üstünden unutulmayan. Seni sevmek payıma düşen bir vedanın yası gibi, yüzümdeki rengi hiç bir mevsimle solmayan. Seni sevmek mazisi biz olan bir mektubun merhabası gibi, okudukça sil baştan okunası, okunulası gibi...

Ama ben yazıyorum, yazıyorum yazdıkça adını adıma kazıyorum. Merhaba yüreğimin sesi, ömrümün efendisi merhaba. Bu bir mektup mu şiir mi diye sorma bana. Bil ki kalbimin dilidir boynu bükük her cümlesi, yazdıkça seni bana getiren, ve canımın askısıdır her dizesi, sensizken anlamını yitiren. Tutamasan da yazan eli, ayrılmak başka şeydir, ayrı düşmek başka. Ayrı düştüğümüz günden beri, gözlerim acıma dar, gözyaşım ise az gelir oldu bu aşka. Sığmaz oldu kederim içime, yüreğim deniz, hasretimin bir yanı çöl, bir yanı derya. Uzak iklimine düşeli özlemim, nehirlere asırlık yatak oldu gözlerim, diz çöktü kirpiklerim yağmurlara. İçimi üşüttükçe resimlerin soğuk yüzü, çığlık çığlığa çarptı ruhum, çerçevesiz duvarlara...

Ah be sevgili; her mektupta seni, her mısrasında adından gayrısını bilmeyen şiirlerimi özlerim. O yüzden şiir kokar, her mektubumda sözlerim. Bana kalsa şiir gibi yaşar sevgimizi, mektuplara yazardım yüreğimden bile sakındığım bizi. Ama bana kalmadı ve bana kalmadın, mektuplarda kaldığın kadar. Şimdi onlar seviyor seni benim kalbimle, sana yandığım kadar. Onlar sarıyor seni şiir gibi sözleriyle, seni andığım kadar. Ve onlar özlüyor ellerini, yolların sırtına dayandığım kadar...

Bilmiyorum mektup mu, şiir mi, yoksa sen mi ucu yanık mısralarda dumanı tüten bu kimliksiz halet. Bildiğim tek şey ömrü-vaktim doluncaya, adresini buluncaya kadar sürecek kalemimin ucunda yanan bu isimsiz aşkı muhabbet...

MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Adressiz Mektuplar Empty
MesajKonu: Geri: Adressiz Mektuplar   Adressiz Mektuplar EmptyPtsi Şub. 15 2016, 03:10

mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Adressiz Mektuplar Empty
MesajKonu: Geri: Adressiz Mektuplar   Adressiz Mektuplar EmptyPaz Şub. 28 2016, 23:41

Adressiz Mektuplar-8

Yüreğimin acıyı giyindiği bir vakitten yazıyorum sana, kulağımda hüzzam bir nota, raks ediyor dudaklarımla. Sonra sesini duyuyorum sesimde. Ruhumu alıp ruhuna götüren koca bir ağrı doluyor o an içimin boşluğuna. Susturmak istesem de acımı kirpiklerimde, yüzümde konuşuyorlar damla damla...

Bitti diyorum işte bitti, belki de hiç başlamamıştı ki ama bitmekle gitmek aynı şey değil ki. Neden mi gidemiyorum senden çünkü çok uzun sevdim seni ben. Aramıza giren yollar kadar, ömrümüzden giden yıllar kadar uzun. Alıştım seni sevmelere, bilirsin alışmak sevmekten daha zor gelir insana. Sadece çok sevseydim giderdim belki de, azalırdı sevgim yaşattığın onca acıyla, döktüğüm onca gözyaşıyla beraber...

Ben seni uzun sevdim, kalbimle yarışan, kalbime karışan bir aşkla, ben seni çok uzun sevdim. Ömürlük de diyemem bu aşka, çünkü bazı ömürler öylesine kısa ki bir nefes kadar. Asırlık olsa neye yarar adına sen dediğim bir hayatı koca bir sensizliğin içinde yaşadıktan sonra. Düşlerim mi, umutlarım mı, yaşadıklarım mı, yaşattıklarım mı o uzun sevmelerin içinde beni senden götürmeyen, hangisi dersen. Sen derim sevgili sadece sen...

Bu ilk mektup değil, son mektupta olmayacak ama bir gidiş daha ekleyip kalışlarıma şimdilik gitmeliyim. Yoksa sensizliği başka türlü öğrenemeyeceğim. Seçtiğim sadece bir kaçış içine düştüğüm acıdan, el sallasa da hüznüm mevsimsiz kalan şiirlerin arasından, mısraları ağlayan bir mektupsun artık bende. Uzat ellerini yağmurlara sözlerini değil gözlerimi özlediğinde...

Geçmedi, geçmeyecek kalbim senden vazgeçsem de...

MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Adressiz Mektuplar Empty
MesajKonu: Geri: Adressiz Mektuplar   Adressiz Mektuplar EmptyÇarş. Mart 02 2016, 02:51

mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Adressiz Mektuplar Empty
MesajKonu: Adressiz Mektuplar-9   Adressiz Mektuplar EmptyPaz Mart 06 2016, 20:12

Adressiz Mektuplar-9

Merhaba can kuşum merhaba diye başlamak isterdim ama sen yoksun ya içimdeki kuş yaralı, neye yarar sana doğru uçamadıktan sonra. Zaten göç zamanı da değil, mevsim kışın tam ortasında, aylardan mart günlerden pazar. Her zamanki gibi bir gün olsa da adı tatil ya farklı bir şeyler yaşamak için neden arıyorum kendime. Şöyle çıkıp dönesim geliyor şehrin etrafında, fakat hava çok soğuk buralarda ama ben üşümüyorum. İçimi ısıtan hayalin yanı başımda, sıcaklığın desem kalp atışımda. Hem dışarıda ne var, ışıltılı vitrinleri seyretmekten başka, hani onlar da fazla zevk vermiyorlar. Solumda olduğun kadar sağımda yoksan, aşkım şu kırmızı mont çok güzelmiş bir bakalım mı diyemiyorsam, girip en sevdiğim lokantaya karşılıklı iskender yiyemiyorsam, dışarıya çıkmanın ne anlamı var...

Yan yana yürümek, yana yana yürümek değildir her zaman, olsa da yanında birleri yalnız yürürsün çoğu zaman. Ellerimi ısıtacak ellerin yoksa, ruhum kenti değil seni dolaşıyorsa, sinemaya çok kişilik bilet alıp tek kişilik oturuyorsam, filmin en duygusal yerinde başımı yaslayacağım omzunu arıyorsam, ne anlamı var sevgili, dışarıya çıkmanın ne anlamı var bu soğukta...

Şikayetim yok ama toprak özlüyor, bulut özlüyor, yağmur özlüyor güneşin ellerini bir de çıkmasını beklediğim gökkuşağı. Güneş doğacak, yağmur yağacak, gökkuşağı çıkacak peşinden, biliyorum uzun hikaye upuzun. Öyle ama beklerim, zaten çok uzun sevmedim mi seni ben. Anlayacağın evde oturmak sıkmıyor beni, ortak şarkımızı dinlemek daha iyi geliyor bana, ortak bir şeyler yaşayamadıkça. Ha birde mektuplara yazmak seni, aklım kalbimle birlik oluyor o anlarda. Elimdeki koca fincan çayı unutup da buz gibi yapıp yudumladığımda anlıyorum bunu...

Çay demişken düşündüm de ben seni içtiğim çay gibi seviyorum. Bu da nasıl sevgiymiş deme sakın, kahvaltılarımın olmazsa olmazı, içimi ısıtıyor bir tek fincanı. Gün başlamadan akşam oluyor bir yudum almayacak olsam, hiçbir işe adapte olamıyorum. Atamıyorum üstümdeki o uyku mahmurluğunu, üstelik burnumda tütünce kokusu nasıl ağrıyor başım sorma. Anla işte kalbimle konuşmayı kalbimce konuşmayı beceremesem de usanmadan yazıyorum kalbimin dilince. Ve bil ki seni benim kadar içten ve güzel yazamayacak hiç kimse...

MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Adressiz Mektuplar Empty
MesajKonu: Geri: Adressiz Mektuplar   Adressiz Mektuplar EmptyPtsi Mart 07 2016, 02:40

mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Adressiz Mektuplar Empty
MesajKonu: Geri: Adressiz Mektuplar   Adressiz Mektuplar EmptyPaz Mart 13 2016, 21:04

Adressiz Mektuplar-10

Elveda; yaşanmamış günlerimin adı ,gözlerimin ıslak duruşlu yanı elveda. Hüznümün solgun yüzü, kalemimin çok cümleli sözü, seni yazarken göremedim kağıtların nasıl içlendiğini. Şiirlere döksem hasretini, mektuplarda tüttü özlemin. Şarkılar desen sanki hepsi bize yazılmıştı, her notası yaşamadığımız kadar içinde yaşadığımızdı...

Hayatıma kattığım tutsak sözler arasında, özgür olan tek kelimeydin sen, adını adımla kelepçelediğim. En doğrumsan eğer, yalanım yok. Seninle başladım ağlamaya ben ve kurduğum her hayali göz yaşına seninle devirdim. Dilimin ucunda dönüp dolaşan her cümle sendin. Sevmelere değse de, sevmelerden geçse de mısralarım, ben seni tensiz, bedensiz sevdim. Sana aç kaldığım kadar sende doydum aşka...

Gözlerime düşünce gözlerinin esmer yanı, unuttum bana varmayacak olan yolları. Üşüse de elleri tren raylarının, kesilse de istasyonların nefesi, öldürdüğüm umutlarımın arasında duymazdan geldim yüreğimin acıyla çıkardığı sesi. Sevdim, sevdim, sevdim, yandım, yaralandım yine de ölene dek seni yüreğime yar saydım. Bir ömür geçti aramızdan anlamadın, anlamadın, hep kendini var saydın, seviyorum demekle sevilir sandın, oysa ki ne çok yoktun, farkına bile varmadın...

Gündüzlerim çekip gitti gecelerimden ve uzun zaman geçti kalbime düştün sözlerinin üstünden, üstelik ellerimde değil yüreğimde soldu demet demet hercai güllerin. Kaybettim tüm hislerimi yalnızlığımda, anlamsız kaldı beklemelerim ıssızlığında. Görmedin gözlerimdeki seni, öldürdün seni yaşamadan ölmek istemiyorum' diyen beni. Söz bırakmadın gidişine, yaz desen de bundan sonra tek harfimi bile kıymam ne sana ne de bu aşkın beni terkedişine...

Bensiz kalmasın diye mektuplarım, şairlikten geçen yanımdır bundan böyle yazdıklarım, alınma sakın sen üstüne...

MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Adressiz Mektuplar Empty
MesajKonu: Geri: Adressiz Mektuplar   Adressiz Mektuplar EmptyPtsi Mart 14 2016, 00:52

mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Adressiz Mektuplar Empty
MesajKonu: Geri: Adressiz Mektuplar   Adressiz Mektuplar EmptyPaz Mart 20 2016, 19:32

Adressiz Mektuplar-11

Merhaba

Kalbimin eli, kalemimin dili merhaba, bu mektubu güneşin doğduğu andan yazıyorum sana. Geceyi sürdüm gözlerime, anlayacağın uykusuzum yine. Elinden tuttum hasretine yoldaş saatlerin ve bıraktım yalnızlığımı, yastığımın ağlayan yüzüne. Ne kadar zor bilemezsin günaydın demek sensiz seninle doğan bir güne. O yüzden ben seni gecenin bir köründe her satırı dile dargın, her satırı küslerle dolu mektuplarda arıyorum...

Susturamıyorum içimi, bana ne çok cümle bıraktın böyle. Yoksun ama bir bilsen ne kadar çoksun mısraların içinde. Özlemin parmak uçlarımı sızlatıyor olsa da, seni yazmayı nasıl da seviyorum, yazdıkça tamamlanıyorum. Ellerim şiir oluyor, ellerim mektup, sesim içimden kaçıyor ne olur tut. Gitmek bitirmiyor işte yürekte yaşananı, ilk kez dinlenen bir şarkı bile tekrar tekrar hatırlatıyor gülüşü soluk resimlerde kalan anları. Sen ve benden geçip biz olamasak da, bizim olan ne çok şarkı var diyorum. Sevince yanında olmak da gerekmiyor, seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli diye bir şarkı da var teselilerimin içinde. Ama yine de olmasın yakınında birileri diye notaların alnından öpüyorum...

Birazcık dinlendirmek için yüreğimi senin olmadığın yerlere saklıyorum kendimi ama nafile. Seni topluyorum yine saklandığım her yerden, hiç bir vedanın elleri örtmüyor hayalini. Çözemiyorum bir türlü içine karıştığım kördüğümü, bilemiyorum olmadığın her yer seninle nasıl doluyor. Bildiğim tek şey ben seni uçsuz bucaksız bir aşkla bağıra çağıra sevdim ve sen duydun ama gelemedin. Geçemedin bir kez olsun yanımdan, çıkaramadın geleceğin günü beklemelerin arasından. Gözyaşımı silecek ellerin hiç olmadı yüzümde. Hayal et beni ve gözlerime bak bu hangi anıdan kalan hüzün de, cevabını verirken, hiç değilse adım geçsin sözüde...

Selam Sevgi ve Dua ile....
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Adressiz Mektuplar Empty
MesajKonu: Geri: Adressiz Mektuplar   Adressiz Mektuplar EmptySalı Mart 22 2016, 02:00

mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Adressiz Mektuplar Empty
MesajKonu: Geri: Adressiz Mektuplar   Adressiz Mektuplar EmptyPaz Mart 27 2016, 22:10

Adressiz Mektuplar-12

Yalnızlığın elleri yetmiyor artık yüreğimi ısıtmaya, yoruldum ıssızlığımdan. Suskunluklarımın yeri ayrı olsa da sırf bu yüzden çok konuşur oldum başucumdaki eşyalarla. Uykulardan geçtiğim gecelerde, iyi geliyor limon kokulu kışıma, mısraların içinde uyur gezer dolaşmak. Aramıyor da değilim hani gözlerimi kapattığım an uyuma konuşalım demelerini. Duyduğum an o sesi atıyorum kendimi kanepenin bir ucuna .Öylesine kayboluyorum ki satır aralarında cümlelerin üstüne basa basa, sesimi sesime katıp okuduğumun bile varmıyorum farkına, ta ki boğazımdaki yanmayı hissedene dek. Onu da boynumdaki içi boş madalyonu parmaklarımla kavrayıp dudağıma yaklaştırdığımda anlıyorum ve anlıyorum yokluğunun ne kadar da çok olduğunu bir kez daha...

Boş ver desem de içimden, biliyorum en dolusundan bir yürekle seviyorsan eğer boş vermek zordur yaşananları. Ama sil baştan yaşamak daha da zordur zamanın iyileştiremediği anıları. Buna rağmen her gece sil baştan yaşıyorum seni, beni çağıran bir hüzünle. Aklım farkettikçe benden gidişini, kalbim affetmese de, yüzünde en sıcağından bir gülüşle beliriyorsun ya kirpiğimin ucunda bu her şeyi unutmama yetiyor işte...

O an, ellerin şiir oluyor mektuplarıma, gözlerin aşk. Hasretinle geçip parmak uçlarımdan, dudakla kalp arası dökülüyorsun mısra mısra. Sensizliği yazıyorum, sensizlik bu şiir gibi bir şey işte...

Ezberlediğim duraklar gibisin
Bekleyişlerin ardında ayrılıklar taşıyan
Bana merhabalarınla gel
Yüreğimin yollarında vedalarla yaşayan

Kışa çevirme yazımı diyen türkülere inat
Şehrimiz olsun bizim,
Gölgemiz gökyüzüne hızma
Mevsimi ikimizin kokusu
Yağmuru toprağıyla bahtiyar olan

Yıkılsın göz yaşıyla ıslanan gönül evi
Açılsın kapıların alçak sürgüsü
Dinsin içimdeki yüreği çorak sızı