ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Bir Tatlı Huzur... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Bir Tatlı Huzur...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Bir Tatlı Huzur... Empty
MesajKonu: Bir Tatlı Huzur...   Bir Tatlı Huzur... EmptyPaz Kas. 15 2015, 21:05

Bir Tatlı Huzur...

Geceden sıyrılıyor yüreğim yavaş yavaş, ağaçlıklardan akıyorum yol boyu. Bir damla huzurun gölgesinde, adıyorum ömrümü hazine değerinde huzura, yoldaş olup içimdeki sonsuzluğa. Yol gibi kalbim de kavisler çiziyor yerli yersiz, güneşin doğuşunu seyrediyorum ruhumdaki karanlığın sabaha uyanışında...

Bestekar demiş ya mealen;

Ne yazdan, ne kıştan, lütuf arama başka yerden,
Ne bakıştan, ne gülüşten, zerre teselli yok kimseden,
Ruhumun Kalamış'larında huzuru arıyorum kendi kendime.
Biliyorum ki huzurun sesi olacak yürek meskenim.
Genişleyip dağılacak hayal evimin içinde rengarenk gülücüklerim.
Bir tatlı huzura dönüşecek geçtiğim yollar, ben sevince.
Amalar, keşkeler yolumu bölemeyecek, huzuru içten dileyince
Yürümeliyim öyleyse hiç durmadan
Aşkın sırrını kendimde çözmeliyim...

Sıkılmasak gündelik telaşlardan, aşkı aratmazdı geniş zamanlar, daralmazdık biz de, olmazdık huzurun derdinde. Ne zaman ki başımızı kaldıramadık dünya dolusu yoğunluktan, huzura baş koyduk, bilinmez yollara koyulduk seyyah gibi. Aşkı aradık cefada, huzuru aradık kalp yangınlarında. Bir tek aşk, dünyalı gibi bakmadı bize, farklı geldi ismi bilinmeyen başka mevsimlerde. Aşka talip olduk, bir tatlı huzura ömrümüzü koyduk, hayatın viran eden yokuşlarında...

İçim kalabalıklaşıyor, her köşede çığırtkanlar, ruhum derman arıyor her yanımı sarıyor dermansızlıklar. Derdim dermanım da mı
dersin, huzuru yüreğimin, huzursuzlukta. Bir dar yoldan sonra bulurmuş insan, en geniş yolları, genişlik belki de darlıkta, kim bilir. Yürüyorum ruhumun Kalamış'larında, karşımda huzuru arayan bülbüller. Feryatta, baktığım ne varsa, güller gizli haykırışta. Bülbülün sesi var, gülün deli eden rengi, her yaprakta kan damlacıkları bülbülden miras. Huzur aşkta mı dersin, her şeyde olan biraz aşk. Huzurun adı yok belki de, tatlılığı acısından. İç çekişlerin de akşamların, dile dökülmemiş isyanında, her zerrenin. Varlığa haykırışı belki de başı sonu belirsiz yolların. Ne dersin, sen olsan huzuru nasıl tarif edersin...

Biraz ses yürekten, biraz derman kürekten. Aşk çıkagelecek gittiği seferden, dinlenecek yüreğim, ruhumun Kalamış'ında. Sevgililer ah etmeyecek, sevilenin gelmeyişinden. Akşamlar neşelenecek, her sabah güneşle, ışık kaplayacak her yeri Kalamış'ta. Bir tatlı huzur saracak, üşüyen yürekleri...

Ay parlayanda büyüyor gözlerim, gündüzle açılıyor hayal pencerem. Sen gülümsüyorsun, gülümsüyor bu ev, bambaşka oluyor hayat Kalamış'ta. Aşkın sır perdeleri aralanıyor gözlerinde; işlerim, telaşlarım anlamsızlaşıyor o an, içimde buluyorum seni. Yok teselli kimseden biliyorum, içimden seviyorum seni...

Öfke bulutları terketsin bu kenti, hırs örerken sinsice ağını, kin dolu yüreklere. Sevgi mevsimsiz dökülsün avuçlarımıza, şeytan yeni oyunlar düşlerken. Sevenler kavuşsun yüreklerin Kalamış'ında, bir tatlı huzurla büyüsün mutluluklar. Hani yazıda kalmasın, erisin sevgiyle, buzdan krallıklar, bu yollar yare çıksın, engeller usandırmasın Kalamış'ta...

Endişelerimi rüzgara savuruyorum, fularımı delip geçiyor aşk, kapılıyorum bu yolun ahengine. Ağaçlar eğiliyor aşk gelince, eğiliyorum tevazu içre unutup gururu, kibri, güzelleşiyor Kalamış. Bir tatlı huzur buluyorum, şenleniyor hayal evim, yürüyorum Kalamış'ta...

Münir Nurettin Selçuk'un Kalamış isimli eserinden esinlenilmiştir...

Şule Meryem Canpolat

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Bir Tatlı Huzur... Empty
MesajKonu: Geri: Bir Tatlı Huzur...   Bir Tatlı Huzur... EmptyPtsi Kas. 16 2015, 02:24

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

Bir Tatlı Huzur...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» bir tatlı huzur paylaşmaya geldim...
» Tatlı Dil...
» Tatlı Dil, Acı Dil...
» Huzur....
»  Bir Tatlı Tefekkür