ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Gecemin Ayyüzlüsüsün Sen  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Gecemin Ayyüzlüsüsün Sen

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Gecemin Ayyüzlüsüsün Sen  Empty
MesajKonu: Gecemin Ayyüzlüsüsün Sen    Gecemin Ayyüzlüsüsün Sen  EmptyC.tesi Ocak 03 2015, 23:20

Gecemin Ayyüzlüsüsün Sen

Gökyüzünü aydınlatan bir dolunay var karşımda, penceremden izliyorum, o bana ben ona bakıyorum. Derin gecelerin sükutu büyüler beni, bu gecede büyüleniyorum seninle dolunay, bana teselli oluyorsun, içimi bir tebessüm kaplıyor şimdi. Çöl gibi yanan yüreğime bir meltem esintisi düşüyor, Yusuf gibi düştüğüm dipsiz kör kuyuda ışık oluyorsun benliğimi istila eden bir gecede, kalbim ışıklarınla aydınlanıyor.

Bir suskun gecenin ortasındayım, sessiz bir fırtına var, çöl suskunluğu. Karanlığa gülümseyen, tepelerin zirvelerini aydınlatan, akan nehir sularına akseden bir dolunay var gökyüzünde. Yusuf'un kuyusunu aydınlatan, çöle ayyüzlü gibi süzülen bir kamer var semada, yıldızlar semahta şimdi. Yakıyor can ipini sessizce pervane kanatlarıyla dolunayın ışık süzmesinde. Kalabalıklar sükunete erdiği, göz kirpiklerinin usul usul kapandığı, mavinin yitikleştiği gecede bir ayyüzlü var, pencereden bana bakıyor şimdi tam karşımda. Sen ne güzelsin ey Yusuf'un karanlık kuyularını aydınlatan dolunay...

Her şey derin bir suskunluk içinde, göklerde suskun bu gece. Derin vadilerin ya da denizlerin en fırtınalı zamanında kalben ulvi bir sükunet gösterebiliyor muyuz. Çığlıkların karanlık gecelerinin derin bir sukut içersinde yol ararken, kalbime şu mısra dökülüverdi:

Uyur ıstıraplarım gönlümde bir yar gibi
Ağlar, halime ağlar, düşüp eriyen karlar
Kulaklarım gaipden bir davet duyar gibi
Sanırım uzaklardan beni bir çağıran var…

Senden hep derin denizler kadar heybetli bir sukut dinliyorum, durgun ve derin bir ummanın kıyısına varmış gibiyim. Ey gece senin derinliklerinde gönül ve hikmet incilerinin gülümsediği bir dolunay buldum bu gece, şuan irfanın idrakine varıyorum. Şimdi anladım neden her şeyin sustuğunu, susmanın bir cüsse işi olduğunu, derin gecelerin işi. Derin geceleri ise ancak derin sevdalar, bir de gönül otağına ışık saçan, yakamozun işi dolunay…

Anladım ki, derin ve esrarengiz olan her şey susuyor bu gecenin sustuğu gibi. Sen tepelere gülümseyişle merhaba dediğinde ümitler yeşerir, şafak vaktinde sessizce kaybolduğunda ümitler solar. Yunus gibi samimi bir dille seslenelim geceye, geceyi aydınlatan dolunaya.

Boyandım rengine solmazam ayruk.
Aşıkım, aşıkım, ölmezem ayruk.

Hasret kervanıma yol gösteren bir ışık oldun bu gece dolunay...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Gecemin Ayyüzlüsüsün Sen  Empty
MesajKonu: Geri: Gecemin Ayyüzlüsüsün Sen    Gecemin Ayyüzlüsüsün Sen  EmptyPaz Ocak 04 2015, 01:12

çiçek16Allah razı olsun çiçek16

Gecemin Ayyüzlüsüsün Sen
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Beyaz Gecemin Sabahında Bir Tebessüm…