ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Sevgili Dost... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Sevgili Dost...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Sevgili Dost... Empty
MesajKonu: Sevgili Dost...   Sevgili Dost... EmptyC.tesi Kas. 08 2014, 18:00

Sevgili Dost...

Bir soru var ki düşüncemde, cevap ararken binbir soru düşüyor beraberinde. Cevap bulmak zor mu diye sorarsan, benim zorlandığım tek bir cevapta değil, beraberinde gelen sorularda. Benim bilmediğimi, göremediğimi göstersen bana, benim bildiğim bana yetmiyor, sen ışık ol bana...

Sevgili dost; insan gitmelere neden bu kadar sevdalıdır, bir kaçış türü müdür gitmek, zor geldiği yerde her şeyi bir an da bırakmayı göze alabilmek. Yoksa bir cesaret göstergesi midir, herkesin gösteremeyeceği bir güç ile çekip gitmeyi istemek. Adına ne denir ki ben bir libas bulup geçiremedim üzerine. Söylesene sevgili dost; insan hayatının kaç safhasında alıp başımı gitmek istiyorum dedirten, o nihai noktaya ulaşır. Peki gitmek isteyenlerin kaçı gidebilir kafasına koyduğu anda ya da kaçı gidememenin ağırlığını taşır omuzlarında...

Söylesene ey dost; canının en yandığı anlarda, acını hafifletmesini beklediklerin gitmen için uğurladılar mı seni. Yetmezmiş gibi yalnızlığının farkında olman için görmezden geldiler mi hiç yokmuşsun gibi. Ve sende istedin mi gitmeyi, sevdalanıp yüreğinde taşıdın mı gitmeyi, benim gibi. Onca gitmeyi istemelerime rağmen, ben hiç gidemedim sevgili dost, belki de gidemediğim için hep cazip geldi gitmek ve belki de bu yüzden hep sevdalıydım gitmelere. Hani gitsem herşey iyi olacak sanki, hiç bir şey yaşanmamış olacak ve ben geçtiğine inandıracaktım kendimi. Bir kandırış mı dersin belki de ama bu bile yetiyordu gitmeyi güzelleştirmeye...

Ne dersin ey dost; kaçmayı mı istiyorum dersin sanırım ama hiç beceremedim, hiç gidemedim. Demek ki bana göre değilmiş gitmek, onun istediği belki de cesaretli bir yürek. Gitsen ne değişecek dediğini hisseder gibiyim, sahi gitsem ne değişecek, gitmiş mi olacağım yoksa kendimi mi kandırmış olacağım. İnsan kendinden kaçamaz değil mi, kendinden kaçamadıktan sonra bırakabilir mi bırakmak istediklerini. Herkesten kaçabileceğini sanarken ne kadar uzaklaşılabilir kendinden. Yüreğini beraberinde taşırken, kimi, neyi geride bırakabilir insan ve yüreğinde taşıdığı onca yükü varken gittiğini nasıl söyleyebilir. İnsan kendinden gidemedikten sonra hiç bir şeyden gidemiyor, kendinden gidebilmesi için ise ölüm gerekiyor...

Sevgili dost; ben henüz gidemedim kendimden, sende gitme...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Sevgili Dost... Empty
MesajKonu: Geri: Sevgili Dost...   Sevgili Dost... EmptyPaz Kas. 09 2014, 23:58

çiçek16Allah razı olsun çiçek16

Sevgili Dost...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-