ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Yalanlar Söyle Bana...  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Yalanlar Söyle Bana...

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Yalanlar Söyle Bana...  Empty
MesajKonu: Yalanlar Söyle Bana...    Yalanlar Söyle Bana...  EmptyPaz Eyl. 28 2014, 20:41

Yalanlar Söyle Bana...

Epey olmuş, not etmişim bir yana, yıllar önceden kalma bir konuşma ne kaldıysa aklımda yazmışım. Diyor ki notlarım aslında bir yalan avutacaktı onu, gerçek umurunda değildi. Kalbinin beklediği tek şey biraz avutulmaktı işte. Sevdiği, onu sevmiyorsa bile seviyorum desin istiyordu. Adam belli ki hiç bir zaman istediği gibi sevmeyecekti onu. Ansızın çalmayacaktı kapısı mesela, bir sabah çalıştığı masaya bir buket çiçek bırakılmayacaktı. Bu şarkıyı anımsıyor musun diye sormayacaktı telefonun diğer ucundan. Şefkatle okşanmayacaktı ateşlenmiş alınlar, aşk için ertelenmeyecekti hiç bir iş...

Ve terk edilmeyecekti hiç bir alışkanlık, sıradışı olmayacaktı bu ilişki. Bütün bunları biliyordu ama birisi ona tersini söylesin istiyordu. Biri ona özel olduğunu, her şeyin düzeleceğini, bütün bunların geçici olduğunu söylesin istiyordu. Sevilmemekten eskimiş kalbi bir yalanla tadilata girsin istiyordu razıydı, yeter ki biri kandırsaydı onu. İyi bir şey söylesin birileri, desin ki mesela aslında seviyor seni ama gösteremiyor sevgisini, belli edemiyor işte. Öğrenmemiş nasıl sevilir bir insan, hepsi böyle biliyorsun ama ben anladım, çok seviyor seni. Sen görmedin dün, arkan dönüktü ama öyle güzel baktı ki sana, suskunluğu içine kapanıklığından, sevgisizliğinden değil inan bana...

Böyle desin istiyor birileri, kandırıyorum onu, duymak istediklerini söylüyorum, bir parça teselli bulsa da, o aslında sevdiğinin yalanlarını istiyor. Eski notlarımı okurken bunu bir yana ayırıyorum düşünüyorum da, gittikçe büyüyor kandırılma isteğimiz galiba. Gerçek olduğundan daha ağır geliyor çünkü artık, daha dayanılmaz, daha kaldırılmaz oldu. İç karartan, umutsuzluğa alıştıran, bezdiren, hani olmasa daha iyi olur bir hale geldi, işte bu yüzden artık kimin umurundaki gerçek...

Kimin umurunda yani dayanılmaz sesli bir adamın bir ses yarışmasında ön sıralara çıkması. Kimin umurunda, ciğeri var mı yok mu bilinmez insanların köşe başlarında yol tutması. Kimin umurunda gözümüze baka baka var olanı yok diye gösterenler, kimin umurunda her akşam yok olanı varmış gibi anlatanlar. Sıraya girdik hepimiz dertli gönlümüze bir yalan daha söyleyiniz, ömrümüz mutlulukla nihayet bulsun diye beklemekteyiz. Bal gibi fakındayız oysa, yazının başında anlatılan sevdalı gibi, olmayacak bir iş ama birisi olur desin diye bekliyoruz. Bir yalanla avunacak kalbimiz hepsi bu...

Selam Sevgi ve Dua ile...  
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Yalanlar Söyle Bana...    Yalanlar Söyle Bana...  EmptySalı Eyl. 30 2014, 01:20

çiçek16Allah razı olsun çiçek16
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Yalanlar Söyle Bana...    Yalanlar Söyle Bana...  EmptyÇarş. Ekim 01 2014, 12:24

MaVi_GüL demiş ki:
çiçek16Allah razı olsun  çiçek16

Yalanlar Söyle Bana...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bana bir türkü söyle!..
» Söyle Bana Gece
» Bana Bir Şarkı Söyle...
» Söyle Bana Ne Getirdin
» Bana Bir Hayat Söyle Dost