ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Üzerime Özlemek Dökülmüş Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Üzerime Özlemek Dökülmüş

2 posters
YazarMesaj
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

Üzerime Özlemek Dökülmüş Empty
MesajKonu: Üzerime Özlemek Dökülmüş   Üzerime Özlemek Dökülmüş EmptyPtsi Nis. 28 2014, 23:18

Üzerime Özlemek Dökülmüş

Geceye kalmışım , geceye uyanmışım , geceden zaman çalmışım. Bir tebessüm bir tebessüm daha iki eder , ben üç yüz otuz üçle çarpıp , bir de iki katını bulmuşum.

Yalan . Hem de çifte kuyruklusundan.

Tekli koltuklar varmış otobüslerde. Tamamen size özel. Dayıyorsunuz başınızı cama , kimselere kısa öz geçmiş anlatmak zorunda kalmıyorsunuz. Yalnızlığınız ve siz baş başa ,keyifle hüzünü kavgaya tutuşturuyorsunuz. Gel keyfim gel diye çağırıyorsunuz ama ,gele gele vudu bebeğinin iğneleri geliyor dimağınıza.
Bir serzeniş duyuldu uzaklardan.
‘ Özlemek dedin durdun ,peki şimdi neredesin?''
Bana mıydı bu soru, yoksa ortaya mı? Üzerime alınmalı mıyım ,yoksa uyuyor numarası mı yapmalıyım?

Özledim mi?Evet... En zoru iki ayrı caddeyi tarif etmek şimdi.Yön kavramı olmayan benim için nasıl da zor bu. Ama bu gece ,not defterinin arasına saklanmışız birlikte.

Sen ve ben aynı cümleye mıhlanmışız ; birbirimizden habersiz. .Eylem kendine münhasır , kimseye hesap vermez halde . Özne gizlensin ,ya da açık etsin kendini ,umuruna almış mı sanki yüklem ; kendi derdinde.

Ekli köklü Türkçe'min ,her yerden beslenesi varmış ,ben afiyetle yutmuşum emilen her kelimeyi, bundan da keyif almak kâhyama düşmüş.

Anlatacaklarıma yetmeyince çoğul ekleri , hepsini kaldırıp atmışım.
Yine, karışık aklımın söyleyesi varmış ; içimden içime ,dökülüvermişim.

Yol uzun. Gece yalanı sevmiyor. Siz kendinizi kandırmaya kalkın hele , yıldızlar başınıza düşüyor, ay kızgın edasını takınıyor ,peşinizde her daim şehir ışıkları ‘hadi kendin ol'diye yanıp sönüyor. O an hepsi sizin için seferber olmuş. Tamam tamam diyorsunuz. Teslim oldum. Teslim olmak en çok yalnızken kolaylaşıyor.

Geçtiğimiz köyler ,kasabalar ,hep bir ağızdan senin şarkını söylüyor. Sıkıysa dinleme. Gece müziğini istesen de duyuruyor ,istemesen de. Özlemek ,bir radyo kanalından durmadan yayın yapıyor. Frekanslar sen de sabitleniyor.

Bu can enkazdan çıktıysa ,artçıda yıkılmaz ,korkma. Sen gerçeğin kendisi olmaya kalktın ya, artık ölmek yok bu alemde.

Varlık ve yokluk bir oldu yaradan yolunda ; Sen eli tutulası oldun hayat denen bu oyunda. Elini bırakmak, yoksunlaştırır sahneyi ,kuru ve yavan bir tat kalır akıllarda.
Şimdi yol nereye giderse gitsin ,aklım sana yolculukta. Ters istikamet gibi görünen her yol ,sana çıkıyor sonunda.
Zamana yolculuk ediyorduk az önce ,şimdi rotamızı zamanda yolculuğa çevirdik .
En koyusu dedikleri ne renkmiş? Özlemek her renkten gece olup ,sağanak sağanak üzerime dökülüvermiş…

Gülşen Kazgın

MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Üzerime Özlemek Dökülmüş Empty
MesajKonu: Geri: Üzerime Özlemek Dökülmüş   Üzerime Özlemek Dökülmüş EmptySalı Nis. 29 2014, 02:07

çiçek5Allah razı olsun  çiçek5 

Üzerime Özlemek Dökülmüş
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Özlemek Güzeldir Hayal Etmektir Özlemek
» Dökülmüş İç :)))
» Üzerime Yazın ki...
» Kapılar Kapanıyor Üzerime
» Gecenin Saçlarını Ört Üzerime