ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Sevgi Ağır Kelimedir... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Sevgi Ağır Kelimedir...

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Sevgi Ağır Kelimedir... Empty
MesajKonu: Sevgi Ağır Kelimedir...   Sevgi Ağır Kelimedir... EmptyCuma Nis. 25 2014, 23:38

Sevgi Ağır Kelimedir...

Sevmek nasıl bir histir düşündünüz mü ya da kaç kişiye seni seviyorum dediniz. Seni seviyorum dediklerinizin hangileri ya da hangisi yanınızda. Seni seviyorum ağır iki kelimedir, neden mi ağır sevdikçe sevgisine karşılık görmek ister insanoğlu, sevgi karşılık bulunca anlam bulur. Karşılıksız sevgi sadece adı ızdırap olan bir duygudan başka bir şey değildir, karşılıksız sevilmez mi sorusunu getirdiniz tabiki aklınıza haklısınız. Karşılıksız sevilir yaradan sevilir karşılıksız, çiçekleri hayvanları çocukları severiz karşılıksız, zaman gelir ana babadan bile sevgi görmesek soğur insanoğlu. Peki ya sevgili, karşılıksız nereye kadar sevilebilir ki, insanlık duygusu yoksa içinde hiç bir güzellik hoş gelmez gözüne sevemezsin. İnsanlığı ölmüş kişi için seni seviyorum hiç bir mana taşımaz...

Seni seviyorum okurken sadece iki kelime gibi görünsede gözümüze söylendiğinde en kalpsiz insanın bile ruhunu okşamaya yeter, hissettirmemeye çalışsada bir o kadar da gururlanır. Öyle iki kelimedir ki seni seviyorum kimi için dünyaları ifade ederken kimileri için nasılsın demek kadar alalade bir kelimedir. İşte sözüm onlara, aşkı sevdayı böyle basite indirgeyen insancıklara. Arada düşünmüyor değilim bazen seviyorum dememek daha mı güzel acaba, belkide aşk bazen saklı kalmalı...

Ah nasılsa seviyor bu beni hissini verdin mi sevdiğin yare halin harap. Birde farkettiyse içinde ne kadar büyük bir değer gördüğünü o zaman çok ağır gelmeye başlar seni seviyorum demek. Seni seviyorum dediğin insan nerede, ne yapıyor muamma ise her zaman o an oturup düşünmelisin. Sevdiğin seviyorum dediğin ne kadar sen olmuştur, peki ya sen o olabilmiş misindir. Eğer sen artık o oda sen olabilmişse işte bu sevgi her şeye değer, tabi bundan kişilikleri değiştirmekten bahsetmiyorum ruh ikizi olabilmek anlatmak istediğim, dünyalara değer öyle bir aşk...

Sevmek yürek işi derim ben her zaman, sevecek yürek yok ise seviyorum dememeli insan, nasıl ihtiyacı olanlar var o küçüçük ama anlamları büyük o sözleri duymaya. Tek bir seviyorum sözü üzerine dünyalar kuracak yürekler var, böyle bir insana seni seviyorum demek kadar nedir ağır olan. Duygularını hiçe saymaktır o insanın ve bir gün hiç sebepsiz gidişler varya şakağına silah dayayıp vurmaktan daha ölümcüldür onlar için...

Seni seviyorum ağır gelir kimi zaman, kimi bu yükün altında ezilirken diğerleri basamak eder onları ayaklarına çiğnendikçe çiğnenir yürekler duygular. Seni seviyorum ağır kelime sevgiyi taşıyamayacaksan yürekte, denmemesi gereken iki kelime. Sevince tek yürek olmalı insanlar, kuşkuya korkuya yer olmamalı...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Sevgi Ağır Kelimedir...   Sevgi Ağır Kelimedir... EmptyC.tesi Nis. 26 2014, 01:15

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16 
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Sevgi Ağır Kelimedir...   Sevgi Ağır Kelimedir... EmptyC.tesi Nis. 26 2014, 09:45

MaVi_GüL demiş ki:
çiçek16 Allah razı olsun çiçek16 

Sevgi Ağır Kelimedir...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sevgi Ağır Kelimedir...
» Sevgi Ağır Kelimedir...
» Ağır Dram
» Gece Ağır
» Hayat Yürüyor Ağır Aksak...