ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Sevgi İnsanlara Verdiğiniz Sürece Sevgidir Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Sevgi İnsanlara Verdiğiniz Sürece Sevgidir

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Sevgi İnsanlara Verdiğiniz Sürece Sevgidir Empty
MesajKonu: Sevgi İnsanlara Verdiğiniz Sürece Sevgidir   Sevgi İnsanlara Verdiğiniz Sürece Sevgidir EmptyPaz Ocak 24 2010, 19:56

İmam mezarlıktaki işini bitirmek üzereydi. O anda elli yıllık karısını kaybeden 78 yaşındaki adam: ' Onu ne kadar çok sevdim.' diyerek hıçkıra hıçkıra ağlamaya başlamıştı. Yaşlı adamın yaşlı sesi mezarlıktaki asil sessizliği bozmuştu. Mezar başındaki diğer aile bireyleri ve dostlar şok olmuşlardı, şaşkınlık içindeydiler. Yetişkin çocukları, alı al moru mor babalarını yatıştırmaya çalıştılar:

Tamam, baba. Seni anlıyoruz.'

Yaşlı adam gözlerini dikmiş, kazılan mezara yavaş yavaş inen tabuta bakıyordu...

İmam duasına devam etti. Törenin sonunda, aile bireylerini ölüm töreninin kapanışı olarak mezarın üstüne toprak atmaya çağırdı. Yaşlı adam hariç hepsi sırayla toprak attılar. Yaşlı adam hala: 'Onu ne kadar çok sevdim.' diye sesli sesli konuşuyordu. Kızı ve iki oğlu konuşmasını engellemek istediler, ama o devam etti: 'Onu sevmiştim!'

Kalabalık mezarlığı terk etmeye hazırlanırken, yaşlı adam gitmemekte direniyordu. Gözlerini mezara dikmiş, bakıyordu .Bir dostu yanına yaklaştı: 'Kendini nasıl hissettiğini biliyorum, ama gitme zamanı geldi. Buradan ayrılmalı ve kendimizi hayatın akışına bırakmalıyız.' dedi. Yaşlı adam çaresizlik içinde bir kez daha 'Onu ne kadar çok sevdim...' diyerek söylendi. 'Beni anlamıyorsunuz,' dedi dostuna 'ama ben bunu ona sadece bir kere söyleyebildim.'

Zil, çalmadığı sürece zil değildir .

Şarkı söylenmediği sürece şarkı değildir .

Sevgi gönlümüzde tutsak olsun diye yaratılmamıştır .

Sevgi insanlara verdiğiniz sürece sevgidir ...

HAYATA GEÇ KALMAYALIM.. .
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Sevgi İnsanlara Verdiğiniz Sürece Sevgidir   Sevgi İnsanlara Verdiğiniz Sürece Sevgidir EmptyPtsi Ocak 25 2010, 10:31

Sevgi gönlümüzde tutsak olsun diye yaratılmamıştır .

Sevgi insanlara verdiğiniz sürece sevgidir ...

ALLAH razı olsun.. çok güzel bir yazı.Rabbim rizası için seven sevginin hakkın, verenlerden eylesin.bazen sevdiklerimiz hep yanımızda olacaklar gibi gelir ama, bir bakmışsın ki, iş işten geçmiştir.Rahmetli babam, kolay söyleyemezdi bizlere.
ama sevdiğini bilirdik.çok hastandığında sizi çok seviyorum.ancak o zaman diyebildi.eski insanlar öyleydi. ama sevgileri hakikiydi.yinede, duymak güzel.
selam ve duaile..
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Sevgi İnsanlara Verdiğiniz Sürece Sevgidir   Sevgi İnsanlara Verdiğiniz Sürece Sevgidir EmptyPaz Ocak 31 2010, 19:02

çiçek4 Allah razı olsun çiçek4

Sevgi İnsanlara Verdiğiniz Sürece Sevgidir
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hayat Biz Güzelleştirdigimiz Sürece Güzel.
» İnsanlara Karşı...
» insanlara inanmak
» Gülen İnsanlara Bayılırım..
» Sevgidir...