ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Sen Gittin Ya ! Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Sen Gittin Ya !

2 posters
YazarMesaj
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

Sen Gittin Ya ! Empty
MesajKonu: Sen Gittin Ya !   Sen Gittin Ya ! EmptyPaz Şub. 09 2014, 23:39

Sen Gittin Ya !

Aşk bir ateş ise ; bir taraf mum olacaktı belkide kuralı kanunu buydu..Aşk ta seçenek yoktu ki kuralı,kanunu olsun...Sevmem dediği an'da seviyordu aşık...O ya da bu ! gönül akıyorsa diğer bir kalbe ne kanun tanıyordu ne de kural...Bir âyete amâde sabretmeliydi ki kul Yâradan uygun bir zamanda vuslatı hediye eylesin aşığa...Öyle kolay değildi aşkın hakkını verebilmek...Aşık oldum diyebilmek...Belki de hiç bir beşerî aşka tutulmamalıydı bildiğini okumalı uygulamalıydı taş kesilmeliydi kan,yara dolu kalbi...
Nazenin kız uykudan kapanan gözlerini açtı gözüne ilişti yazdığı satırlar ;
" Sen gittin ya ! "
Aslında o yoktu...Hani vardıda, varlığı, sesi, duyguları yoktu...
Kim bilir kalbi kimin için çarpıyor(!) çokca zaman geçti beni çoktan unutmuştur.Ama olsun ben bir kere kalbime hapsettimya onu uzayan gecelerime ses getirmişti ya hani işte onun hatrına yazmalıyım gidişini...Kalemi eline alıp hayâli gözlerinde yazmaya devam etti;
" Sen gittin ya !
Kulağım da duymuyor artık.Seni bana anımsatan o şarkı her çaldığında ufukta kaybolup giden güneş gibi batıp gidiyor hatıralar/ımız...
Hüzünlü bir sonbahar yaprağı gibi titriyorum hayat ağacında.Ha düştüm ha düşeceğim kendi toprağıma...
Sen ilkbahar suyu olup ebedi istirahatgâhıma bengisu olsan da ne fayda sevgili !
Yaşayamadığımız her güzelliğin ardında alın yazımızın çizgilerine gizlenen ilâhi sır var biliyorum.Boyun büküp râm olmak ise boynumuzun borcudur..
Sen gittin ya !
Ruhum bedenimi terk etti sanki..Soyut bir zaman silsilesi içinde yok olup gittim..
" Bir uyku, bir rüya, bir hayâl için neler vermezdim ? " diyorum..
İçinde sen olsaydın umutlarımın.Velev ki ölüm olsun ucunda.Seni, beni ve kısa süren mazimizi düşlerken birden tüm rüyalarım kabusa dönüyor..Ve hislerimden sıyrılıp yalnızca bir cesetten ibaret kalıyorum...
Ruhum da senin/di sevgili..
Kararan kalbimde güneş olup aydınlatmamışmıydın dünyamı..Bu dünyada aldığım her nefes, attığım her adım, yaşadığım ve yaşayacak olduğum her şey yeni doğmuş bir bebek gibi tertemiz sana ait olacaktı.Bunu bildiğim için ruhumu da sana bıraktım.
O yüzdendir yaşayan bir ölü oluşum..
Sen gittin ya !
Sırlara karıştı huzurum..Sebepsiz ağlamalarla uyanıyorum gecenin bir vakti..
Gözyaşlarım isyan ediyor uykuya.Ellerim, perişan kalbimin dinmeyen çırpıntısını şefkatle dindirmeye çalışıyor..Bağrımdaki kor ateş yüzümü yakıyor. " Neyin var ? " diye soranlara cevap vermiyorum...
Seni mahrem bir sır, eşi benzeri olmayan pahalı bir mücevher gibi " ben " de gizliyorum..
Bu böyle bir gizleyişki yerini ben dahi bilmiyorum..
"Aşk olsun ! " sitem ediyorlar suskunluğuma.Yalnızca acı acı gülümsüyorum..
Sen gidenimsin, ben kalanınım..Sen şarkımsın, ben yazarınım..
Sen mermere, ben suya yazılanım..
Sen gittin artık !
Kabullendim gidişini.Saatler durdu.Ömrüm tükendi.Beni yarım bırakıp çekip gittin ya; gün geceye döndü, sabır sükûn buldu, vuslat hasrette tükendi...
Şimdi yoksun.Ben de yokum...
Denizler mavi değil...
İstanbul'a aşk yakışmaz oldu..
Hüzün sardı dört bir yanını şehrin.Ve sen gideli tüm renkler siyaha döndü.Kapkara bulutlar sardı gökyüzünü.Yağmur olup ağladılar dinmeyen sızımıza...
Bitmeyen sevdamızın ardından şehir mâteme büründü..
Ben de gidiyorum şimdi..
Elveda sevgili..
Elveda İstanbul..."
Belki acıydı belki de gerçek...Bütün bu hayâller bir kalemde yazıda müebbet giyecek...

ALINTI
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Sen Gittin Ya ! Empty
MesajKonu: Geri: Sen Gittin Ya !   Sen Gittin Ya ! EmptyPtsi Şub. 10 2014, 02:20

çiçek7 Allah razı olsun çiçek7 

Sen Gittin Ya !
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sen Gittin...
» Sen Gittin..
» Gittin...
» Gittin…
» Gittin...