ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Bir Garip Şiir Dolanıyor Dilimde    Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Bir Garip Şiir Dolanıyor Dilimde

2 posters
YazarMesaj
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

Bir Garip Şiir Dolanıyor Dilimde    Empty
MesajKonu: Bir Garip Şiir Dolanıyor Dilimde    Bir Garip Şiir Dolanıyor Dilimde    EmptySalı Şub. 04 2014, 21:39

Bir garip şiir dolanıyor dilimde. Mısralar bir uçurtma oluyor bir rüzgar. Yokluğunun boşluğu gökyüzü kadar büyüyor. Ne yazık ki ne bir öpücük uçurabiliyorum sana doğru ne de uçurtmalar maviyle buluşuyor. Hep fırtınalar kopuyor başımda. Yokluğunun akşamında her yere simsiyah gece manzarası çiziyorum. Karanlıktan korkan ellerimi ceplerimde saklayarak, sokak sokak seni arıyorum. Yokluğunda başımdan aşağı kaynar sular dökülüyor. Yine de ben üşüyorum. Ne olur anla beni gülüşünü özlüyorum. Sevmek bir şarkıdır bıktırmadan söylenen.
Sen yüreğimin kan gölünde yüzen bir kuğu oluyorsun. Ben yürek gölümün kıyısında içi yanan bir neye dönüşüyorum. Her kalbimin çarpmasında her nefes alışımda seni içli bir şarkıyı besteler gibi terennüm ediyorum. Gün batıyor kızıl ışıklarıyla yine. Akşam oluyor yokluğunun bu kaçıncı gün bitiminde. Avuçlarımda bombalar patlıyor ellerimi sıkmadığın ve beni sabote ettiğin yokluğunun her akşamında.
Yine de aldığım her nefesin birisi sen oluyorsun. Gülüşünü Azrail'i bekler gibi bekliyorum. İstiyorum ki gülüşünün güzelliğiyle canım çıksın. İstiyorum ki cesedimin yanındayken dudaklarında dua değil, gülüşün belirsin. Çünkü o gülüşünle ben ALLAH'a ve cennete inanmışım biliyorsun. Sensizlik yüreğimde, ellerimde, gözlerimde patlıyor. Paramparça olmak seni sevmenin bedeli bana. Yazmak yüreğime ağır geliyor.
Şiirler buruşturulmuş kağıtlar gibi boğazımda kalıyor. Sana sesimi kan kusarken, boğazımdan çıkardığım şiirlerle duyurmaya çalışıyorum. Sen öldüğümü sanıyorsun; oysa sana ben boğazıma tıkanmış şiir kağıtlarıyla en içten duygularımı anlatmaya çalışıyorum. Biliyorsun ki ey sevgili bizim millet acı çekenin ıhlamalarıyla, kıvranmalarıyla şehveti bir haz alır. Biliyorsun ki bizim millet, kendisine yalvarandan azmış bir öküz gibi tat alır. Ve sevgili biliyorsun ki biz bu dünyadan değiliz.
Bizler bu karanlık dünyada var olan iki yıldızız. Seni mutlu görmek beni mutlu ederken, seni üzgün görmek beni anca ağlatır. Biliyorum ki sen de ne benim ne de bir başkasının acısıyla sevişirsin. Seni asıl namuslu yapan işte budur biliyorum. İşte bu nedenden dolayı seni çok seviyorum.

Osman Demircan

MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Bir Garip Şiir Dolanıyor Dilimde    Empty
MesajKonu: Geri: Bir Garip Şiir Dolanıyor Dilimde    Bir Garip Şiir Dolanıyor Dilimde    EmptyÇarş. Şub. 05 2014, 01:47

çiçek5 Allah razı olsun çiçek5 

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ŞİİR YARIŞMASI BİRİNCİ OLAN ŞİİR
» Bir Tesbihliktin Dilimde...
» Yıl Eski Zaman Dilimde...
» Dilimde Ay Tutuldu Dilsizim
» Dilimde Asılı Kalmış Cümleler