ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Bulunmaz Derdime Çare    Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Bulunmaz Derdime Çare

2 posters
YazarMesaj
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

Bulunmaz Derdime Çare    Empty
MesajKonu: Bulunmaz Derdime Çare    Bulunmaz Derdime Çare    EmptyCuma Ocak 31 2014, 23:05

Bulunmaz Derdime Çare

Bir garip bedendeyim? Ben bedenimin neresindeyim?Dudaklarım sigaraya sarılırken, gözlerim dumanların içinde kör sevdalarda. Ellerim kalemi oynatırken kağıt üzerinde, parmaklarım kağıttan uçaklar yapıp sevgiliye haber uçurma peşinde. Yüreğim bir fırtınanın içinde annesinin ellerini kaybetmiş bir çocuk gibi, nereye gideceğinden habersiz yüreğim. Beynim bir çam ormanında yanan bir kibrit çöpü gibi...
Düşüncelerim kıvılcımlar gibi yanmakta... Ah ateşim volkan gibi beynimden akmakta... Saatler yorgun, başım bir yastığın kenarında ihtiyar gibi... Göz kapaklarımı açarken, bakışlarım uykulu uykulu kapımın çalınmasını beklemekte... Bedenim bir fitil olurken gecenin karanlığında bir gaz lambası gibi karanlıkta gezinmekteyim... Işık benim, aydınlık benim...
Yine de bir umut ışığına muhtacım. Dolaplarda elbiselerim askılarda, bedenim yokluğun ip uçlarında... Ölüm toprak, hayat kürek... Ah yüreğim bu dünyada dert çek... Gömül kedere ve aşka... Yine de bir dua çıkarmasın seni kuyulardan... Bedenim hayallerde ve gerçeklerde... Her yanım şiir dolu, hasret dolu, gözyaşı dolu... Neden kucaklayacağım kişi yok yanımda? Meltemler ılık, poyrazlar sert... Ah bitmez bende bu dert, rüzgar nereden esersen es. Kaldırım taşları gibi yüreğim hop oynar hop kalkar...
Yine de hüzün her gün kapımda, mutluluk çok uzaklarda. Nedendir bilinmez gözyaşlarım silinir de adın silinmez bakışlarımdan... Anla ey sevgili artık bu beden ellerimi, ayaklarımı taşıyamaz... Sana olan aşkım beni çok yaşatmaz.
Atlar koşar çatlayana kadar, ben ise yaşarım uçurumlara baka baka.. Benim yorgunluğum yare koşamamaktandır, benim yorgunluğum yar ile dolaşamamaktandır.
Bir direğim yol kenarında, kuşlar konar elektrik kablolarıma... Kışın buzlar sarkar, yazın kırlangıçlar konar... Benimse yüreğimin telleri içten içten yanar... Biri ekmeğe gider bakkala, biri gider komşusuna... Bedenim bir direğin yüreğime saplandığı yerde, bir de yolun nokta olarak kaybolduğu yerde... Bulunmaz derdime çare...

Osman Demircan

MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Bulunmaz Derdime Çare    Empty
MesajKonu: Geri: Bulunmaz Derdime Çare    Bulunmaz Derdime Çare    EmptyC.tesi Şub. 01 2014, 01:03

çiçek10 Allah razı olsun 2 çiçek10 

Bulunmaz Derdime Çare
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Saklı Çare!
» Derdime Dermansın Dağlar
» Ne Çare...
» Karanlığa Çare Yoktur...
» Çare Yok Derde