ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Sen Beni Unutamayacaksın Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Sen Beni Unutamayacaksın

2 posters
YazarMesaj
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

Sen Beni Unutamayacaksın Empty
MesajKonu: Sen Beni Unutamayacaksın   Sen Beni Unutamayacaksın EmptyC.tesi Ocak 25 2014, 22:34

Sen Beni Unutamayacaksın

Süpürdüklerimden kalanlar batar gün gelir ayaklarıma….

Çok uzun zaman aldı senden kalan acıları silmek; kolay değildi onca yılı bir kalemde yok etmek. Anılarımı silmek istemedim, hepsi benim parçamdı. Benim derdim, anıları her hatırladığımda yüreğimde oluşan o bıçak yarasından kurtulmaktı.

Zaman denir ya, gerçekten zaman ve elbette unutmaya gönüllü olmak gerekiyormuş bunun için; şimdi anladım.

Sevdamı unutmak istedim mi dersen, insan kalbinde oluşan o coşkuyu neden unutmak ister ki? Ama kalan acıları unutmayı istedim. Bende yarattığın o ağır halleri, psikolojik etkileri, ruhumdaki yaralı, sancılı, acılı halleri silip atmayı istedim.

Seni değil de, üstüme yapışanları unutmak istedim. Nasıl yeniden güvenebilecektim bir erkeğe? Nasıl bir daha sevecek cesareti bulacaktım?

Nasıl olacaktı da; senden sonra gelene kalbimdeki bunca kanayan yarayı göstermeden, içindeki önyargıları, korkuları, yorgunlukları silerek, sanki ilk defa onu görmüş gözlerim gibi bakacaktım?

Yeniden başlamaya nasıl hazır olacaktım? Nereden öğrenecektim her seferinde düşsem bile kimseye değil, kendime güvenmeyi?

Seni unutmak değildi derdim, hiçbir zaman da olmadı; bende bıraktığın izleri silmenin peşindeydim, o yüzden bu kadar çabaladım.

Sonra bir gün, çıkıp geldi karşıma biri, baktı o derin okyanus gözleriyle. Bir anda gece bitti, yıldızlar gitti, mevsim bahara döndü, güneş doğdu. Demek dedim yeniden sevebileceğim, yeniden öpebileceğim birini. Ne varsa içimde, hepsini anlattım tek tek, senden kalan bütün acıları kalbimden çıkarıp masaya koydum.

Baktı şöyle bir, gülümsedi hafifçe, elinin tersiyle itti hepsini; düştüler! Yeniden yazılacak tarih dedi. Tuttu elimden, yürüdük!

Benimle yaşadıkça hep daha çok parladı gözleri, mutlu olduğunu söyledi, gösterdi, yaşattı ve dedi ki: “Bir adam seni bir kere sevmişse, bir daha asla unutamayacaktır!” Düşündüm de, haklıydı! O yüzden hiç bıkıp usanmadan bana dönmek isteyişin. Hep kafanı çıkarıp zaman aralıklarından beni kontrol edişin, tek bir boşluk, açık kapı bulsan girmek isteyişin….

Benim senden kalan izleri silmem kolay olmadı yalanım yok ama seni unutmanın derdine hiç düşmedim. Şimdi anlıyorum ki; ben nasıl bir gün senin gözlerini hatırlamayacaksam, sen de inadına beni unutamayacaksın!

Candan Ünal

MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Sen Beni Unutamayacaksın Empty
MesajKonu: Geri: Sen Beni Unutamayacaksın   Sen Beni Unutamayacaksın EmptyPaz Ocak 26 2014, 02:00

çiçek7 Allah razı olsun çiçek7 

Sen Beni Unutamayacaksın
1 sayfadaki 1 sayfası