ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Yorma Yüreğini Aşktan Usanacaksın  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Yorma Yüreğini Aşktan Usanacaksın

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Yorma Yüreğini Aşktan Usanacaksın  Empty
MesajKonu: Yorma Yüreğini Aşktan Usanacaksın    Yorma Yüreğini Aşktan Usanacaksın  EmptyC.tesi Ocak 18 2014, 22:40

Yağmurlar yetişmiyor bana gülüm, damlalar denizimi örtmüyor, soygunlara direnen yüreğimle sessizliğini nasıl da dinledim. Yargıların ayartılmayan duygularımla barışık olmadığını, söylesene nasıl anladın. Hayatın kaygısını tahammülün beslediği anlarda boğdum korkularımı aşkın ritminde, uzaklık zamanın bahanesi olmuştu. O zaman büyüyen nice sevdalara eklendi yağmurunun haşmetli yangınları bir vefa borcumuz var yağmura karşı...

Ve yine hal hatır soracağımız bulutsu mevsimler var, seni yağmurların hükümranlığında tanıdım. Taksitli sevgim olmadı hiç, kiralık duygum olmadı. İçinin yankısı içimin çağlayanına çarpmasaydı eğer, umursamaz tavırlarının sağanağında eriyip kaybolacağımdan korkacaktım. Şükür ki, yağmurların varlığıma güven veriyor, ucuz bedellerin intikamını peşin aldım yarından...

Ve senin için göze aldım yaşamayı ucube korkular; yaşantımı desteklediğin sürece, yoksul dünyanın tarihsel boyutunda yokluğa karışacak aşkın yargısı, yüreğe hükümran olmaya görsün. Korkusuzluk sevgime tanıklık edecek, yazlarımı yaralayan yağmurlar, şahitlik edecek yüreğimin dinmek bilmeyen alevlerine ve yağmurlar, güneşin bulutlan parçalamadığı günlerde, şimşeklerden seni soracak. Yağmuru unutmak mümkün mü, gönlüne düşen şimşeklerden sor, dengesi bozulmuş ozanın, sevgi için nasıl yakardığını. Korkulan gerçeğinde boğup, yaşamı çölleştirmediğin için sana hep vefalı kalacağım. Sen yağmurun vefasından, ben gözlerinin ışığından bahsedeceğim. Umutlan, fark edişleri, sözün gücünü yazacağım bulutsu mevsimlerin evrenimizdeki tanıklığına, abartmadığım güneşler süzülecek yenilgilerime...

Ve sen sendelemeden yürüyüşümü görüp, yağmurun dilini öğreneceksin, sevdiğin mevsimleri yazacaksın yeniden. Yarınlarını, beklentilerini, yüreğine izinsiz yerleşen duygunu haykıracaksın belki de, kimbilir belki de yağmura kızacaksın. İstersen yorma yüreğini, aşktan usanacaksan ama yağmura vefa borcumuz var. Sen yağmurlarla girdin hayallerime, istersen içimdeki yankıya sor ve her sorunun cevabına dipnotlar düşür, unutulmayacak sözlerin hatırına. Gönlün kanıt aramadığı zamanı büyüt heyecanın köşelerinde, içimizin yitmeyen soyluluğuyla söylenmektedir gece, en güzel şiirlerini okur yıldızlar sabahlarına...

Ve adı değişmez aşkın, yeryüzünde karalanmayan en ak hükümdür sana duyduğum. Dengeler güneşin; bulutların arasından yıldızların selamlamasına izin verdi ve ben yazgıma şükrediyorum; zamanın yitik sesi yetmiyor çığlığıma. Bilirsin, aşka şerh düşmenin münasip olmadığını. Aşktan usanacaksan eğer, sakın yorma yüreğini, kalbin dirildiği yerde tanıdım seni sen benden de yürekliydin şimdi bütün deliller aşka varıyor...

Ve inan, aşka şerh düşülmüyor, bu ozanı yüreğinden sürgün etmediğin için, ozanın yüreği ile ittifak ettiğin için çok şey borçluyum sana. Yağmurlarla girdin hayallerime, nisan yağmurlarıyla beslendi bu hikaye iyi ki, yüreğimi uyutamadın yorma yüreğini aşktan usanacaksın

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Yorma Yüreğini Aşktan Usanacaksın  Empty
MesajKonu: Geri: Yorma Yüreğini Aşktan Usanacaksın    Yorma Yüreğini Aşktan Usanacaksın  EmptyPaz Ocak 19 2014, 01:14

çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kim Demiş Aşktan Ölünmez Diye?
» Siz Aşktan Ne Anlarsınız...?
» Yorma Beni Dünya
» Yorgunum Be Hayat Yorma Beni
» Her Halden Geçersinde Aşktan Geçemezsin