ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Ağlamaktan Yorgun Düştü Gözlerim... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Ağlamaktan Yorgun Düştü Gözlerim...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Ağlamaktan Yorgun Düştü Gözlerim... Empty
MesajKonu: Ağlamaktan Yorgun Düştü Gözlerim...   Ağlamaktan Yorgun Düştü Gözlerim... EmptyC.tesi Ara. 21 2013, 21:46

Ağlamaktan yoruldu gözlerim, ne olur mevsime düşen cemreler ve tomurcuklanıp çiçeğe dönüşen dallar adına gül artık. Sabahın erken saatleri ve dilimde gül deyişim, burnumda gül kokusu. Gecelere sığmayan hüzünleri gündüzlerin potasında eriteceğim diye selamladım şafağı. Bu ilk sensiz baharım değil biliyorsun ve ikincisi olmakla da kalmayacak, daha kaç bahar karşılarım sensiz bilmiyorum. Gecenin en kuytusunda, seni saklamaktan yorulsam da, aydınlıklar bile dinlenmeme imkân vermiyor ve yokluğun ağır bir yük olmuş olsa da...

Karanlığı gecelerden toplamak biriktirmek ve gündüzlere serpiştirmek, yok etmese de var olanı. Gördüm, sevdim, yaşadım ve anladım, sanırım artık yaşananlarla devam etme zamanım sevgili anladım. Baktım ki ölümün ardından herkes ağlıyor, bir ilk yapalım dedim yüreğime, biz onu hiç ölmemiş sayalım ve gülelim. Sen hangi yanımı öldürmüştün, ya da ben hangi yanını unuttum ve karar verdim, yokluğunda senin ben de benim sen de öldürdüklerime can vereceğim, bu baharın renkleri ile boyayacağım hepsini. Bir cesedin resmi asla olmayacak bu yaşanmışlıkta, bakma dizlerimin titrediğine sen, korkudan değil o sadece heyecanımın yansıması. Yılgınlığımı yendim bu sabah ve haykırıyorum ey şer-i vesveselerin gölgesi, gözlerimdeki güneşe gücün yetmeyecek ve yok olacaksın...

Ben bir yok oluyor, bir var oluyordum, yokluğum faili meçhullere yazılıyor, varlığım ise, meçhulün failini aramakla geçiyordu ya. Artık ne meçhul var ne faili ben başkaldırdım, baharda çiçeklenen dallar misali, ben başkaldırdım. Dağları delen Ferhat, çölleri aşan Mecnun, ateşi ehlileştiren Kerem misali. Ben başkaldırdım ve artık sevdamı sensizliğe haykırıyorum sevgili, pılını pırtını toplayıp gidenlere inat, kalacağım zamanın en ortasında. Eksileri sildim, benim bakışlarım olacak bütün sevinçlerin artısında. Zaman mefhumunun efendisi olacak, bu yeni ömrün başlangıcı, bu sabah müjdelerle doluyum inan bana, işte bundan dizlerimin titremesi...

Bir bedende, bin duygu bir ruhta bin heyecan var ey sevgili, şimdi sende olduğun yerde, güneşe dön gözlerini ve sadece gülümse. Bil ki bu yazı, sensiz ikinci baharın resmi değil, seninle sensiz yaşayacağım tüm baharların resmi. Ben kara kışları yendim sevgili, sendin ve hep sen olacaksın bundan sonra bütün baharlarımın ismi. Biliyor musun sevgili; bakışlarını derlemekmiş en iyi yaptığım şey, onlar şimdi cemre düşürüyor yokluğuna. Ve kaç bahar yaşıyorum gözlerimde kalan bakışlarınla sende beni düşün kalma kara kışlara...

Beni sevdiğini bilmesem bile
Seni sevdiğimi biliyorum sevgili...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Ağlamaktan Yorgun Düştü Gözlerim... Empty
MesajKonu: Geri: Ağlamaktan Yorgun Düştü Gözlerim...   Ağlamaktan Yorgun Düştü Gözlerim... EmptyPaz Ara. 22 2013, 00:36

çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ağlamaktan Korkma....!
» Ağlamaktan Korkma Gözüm...
» Ve Ağlamaktan Korkma Gözüm..!
» Ağlamaktan gözleriniz mi görmeyecek? ..
» Aglamaktan Korkma Gözüm