ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Sevda Yaraları... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Sevda Yaraları...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Sevda Yaraları... Empty
MesajKonu: Sevda Yaraları...   Sevda Yaraları... EmptySalı Ara. 17 2013, 21:22

Sevda Yaraları...

Yoksun işte, ölümüne özlemini çekiyorum şimdi gittin, hayatımdan düşlerimi, anılarımı sarsarak ve tekmeleyerek kalbimin kapılarını ardına kadar. Yağan yağmurlara, esen rüzgarlara, açan güneşe de aldırmıyorum artık, günlerin tadı yok, sular da akmıyor...

Göçüp gitti uzak diyarlara sevgi kuşları, yağmurla da konuşmuyorum artık, nehirlere de anlatmıyorum derdimi. Ayrılık denizine düşmüş, tersine kürek çeken şaşkın bir denizci gibi kalakalmışım yorgun dalgalar arasında, rüzgar da esmiyor. Yokluğun ölüm gibi, yokluğun işkence, sensiz ellerim, bedenim, ayaklarım üşüyor, buza dönüyor hayatım. Uçup gidiyor kırlangıçlar, uzaklara giden hayallerimin peşinden, turnalar da gidiyor, bir ben kalıyorum bir ben, böyle çaresiz, böyle kimsesiz...

Omuzları düşmüş basamaklardan inerek hiç bir mutluluk kıtasına varılamayacağını anladım. Anladım ki, herkes kendi yarasını kanatır içinde ve her acı bir başka acıya açılan kapıdır aslında. Bir zamanlar sözlerin gönül bahçemin çiçekleriydi; okşadıkça, dokundukça kokulu güller açardı yüzünde. Bakmaya, dokunmaya kıyamazdım, hayallerimi her tuttuğumda sonsuz bir sevinç kaplardı yeryüzünü, gökyüzünün bütün yıldızlarını tutup başına taç yapmak geçerdi içimden, yetmezdi gücüm...

Bir zamanlar sevdası vardı bu dağların, yüreğimi ısıtan, acılarımı yumuşatan, dünyayı mutlu gösteren bana, her yüzüne baktıkça dinlendiren beni, ısıtan buza kesmiş ellerimi, gözlerimi ufuktan doğan güneşe bağlayan. Bir sevdası vardı bir zamanlar bu dağların, unutamayacağım, ömrümü paylaştığım, sevincini yaşadığım gittin, hepsi terk edip gitti beni...

Yoksun işte, yitirdim içimde gülen o sevdalı çocuk gözlerini. Anladım ki, içinden kayıp bir adamın dalgın bakan gözleridir hüznün diğer bir adı, bu karanlık soğuk gecelerde. Hani sözcüklerin bile yetersiz kaldığı zamanlar vardır ya, ordayım işte. Anladım ki, bütün yıldızların karardığı gece sevinçlerin tükendiği yerdir. İç çekmenin başka bir anlamı var mı başka dillerde ben susuyorum, öpülmemiş zaman girdapları kemiriyor dudaklarımı. Anladım ki, bütün iç çekişler sevgililerine kavuşmayan sevdalıların hüzünlü gözlerine benziyor, yaşamın kıyısında kırılmış tomurcuklara...

Yoksun işte, uzandığımız her nehirde bir mutsuz yaşamın tortusu seyrediyor şimdi. Sen ki, benim yaz yağmurumdun, güz güneşimdin. Şimdi eski sevda yaraları dökülüyor ömrümün kıyılarına, terk edilmişliğin hüznü vuruyor sulara. Anladım ki, her gidiş bir dönüşü anlatmıyor her sevda bir mutluluğu...

Gözlerime bakan herkes anlıyor acı çektiğimi, sır tutamıyorum artık yüzümün hüznü ele veriyor içimdeki fırtınayı. Yalnızlığı vurup sırtıma karda üşüyerek, düşe kalka yollarda gidiyorum işte bilmediğim, tanımadığım dönüşü olmayan bir yere. İstedim ki beklemesin, bilmesin beni hiç bir hatıra...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Sevda Yaraları... Empty
MesajKonu: Geri: Sevda Yaraları...   Sevda Yaraları... EmptyÇarş. Ara. 18 2013, 02:19

çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 

Sevda Yaraları...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kalp Yaraları...
» Eski Sevgi Yaraları...
» Sessiz Sevda...
» Kırık Sevda...
» Sevda