ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Bir damla düşünce ! Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Bir damla düşünce !

4 posters
YazarMesaj
Su DamLaSI
Üye
Üye
Su DamLaSI

Bir damla düşünce ! Empty
MesajKonu: Bir damla düşünce !   Bir damla düşünce ! EmptyC.tesi Kas. 14 2009, 13:52

Bir damla düşünce !

Güldane ERGİN

Yol yarılanmış geri dönüşte mümkün değil. Alınan kararların ardında durulması gereken bir noktadasınız. Öylemi sanıyorsunuz yoksa öyle olduğundan eminmisiniz?

Böyle içinden çıkılmaz anlarda yapılması gereken tek şey inandığınız ve güvendiğiniz insanlarla istişare etmektir. İstişare dahil edemiyecek kadar mahrem görüyorsanız konuyu şunu bilinki siz bir kapalı kutusunuz, karşınızdan beklemeyin anlaşılmayı yüksek ihtimal anlattığınızı düşündüğnüz şey seçemediğiniz yanlış kelimeler angaryasında anlaşılmayı umarak sarfettiğiniz beceriksiz iletişim çabanızdır. Bunu yürekten taktir ediyorum ama şunu iyi bilinki karşınızdaki insan ne kadar çabalarsa çabalasın sizi asla anlayamıcaktır.

Bu sizin üstün zekanızdan kaynaklanan şeylerde değil a sosyal insanlardan aşırı bir zeka beklemek mümkün değildir zira çevrenizde size tahammül eden insanlar sizi gerçekten seven insanlar olmalı iyi bakın onlara gerçekten iyi bakın sevgi bu devirde kolay bulunmayan bir şeydir sıkı sıkı sarılın dostlarınıza zira bunca zaman onlar sizin için bir şeyler yaptı sıra sizde.

Kendinizi düşünmüyorsanız artık onlar için yapabiliceğiniz en iyi şeyin doğru iletişim olduğunu fark edin. Farkındalık çok mühim bir şey bu noktada çünkü sizi doğru ilerletecek ciddi değişimlere kapı aralıyacak olan şey bu olacak. İlk yapılması gerkenler diye başlayıp uzun bir reçete halinde günde sekiz bardak su üçyüz grm afyon sabah koşusu gibi salakça reçetelerim yok benim. İyi okuyunda anlayın beni yüreğinin sesine kulak veren ender insanlardan biri var karşınızda.

Biz sıradan insanların sıradan yaptığı bir şey vardır gülümsemek karşınızdaki size gülümsüyorsa bu çok kıymet verilmesi gereken bir şeydir çünkü bu dinimizde de sadaka niyetine girecek kadar değerlidir. Hey mübarek paranın değersizliğini önemli olan insanın özünün olduğunu gösteren bir hadis olduğunuda fark etmemek gerçekten acizlik olur . Para kadar itibarı olmayan paraya saygı duyan biri olarak söylemem gerek. Dilenciye üç kuruş versen beğenmicek kadar itici kaos bir toplum olduk. İşte olunmaması gereken tabloda işte bu. “Niyet hayır akıbet hayır” sabah yüreğini umuda yüzünü güneşe dön hayatta çaresi olmayan tek şey ölüm ölmeden öldürmeyin sevdiklerinizi ALLAH dilemedikçe hiç bir şeyin mümkün olmadığına iman etmediniz mi? o halde niçin bu kadar kırıcı olumsuz ve yıkıcı olmayı tercih ederken bunları düşünmüyorsunuz?

İnsan onuru kabe’nin onurundan fazladır. Allah’ın kullarına en yakın rahmetinin akın akın yağdığı kabe’den düşünün işte! ( hönk )fazla nasıl oluyor da yakıp yıkarken bunu göz arda edebiliyoruz bence bir kere daha düşünmekte fayda var. Yaklaşık bir hafta artı (+)bir gece daha yatıp bu önemsediğim konuda zaman ayırmış olsamda işin içinden çıkamadım. Gitgide çürüyen bir toplum oluyoruz iletişim araçları telefon bilgisayar gibi şeyler varken özlemini çektiğimiz insana ulaşmak için zahmet göstermiyoruz.

Ona sarılmak için emek dahi harcamıyoruz. Burnumuzun dibinde duran varlığına alıştığınız o mukaddes ruhun farkında dahi değilsiniz onun adını siz koyun abla kardeş abi baba abla sevgili. Adı herne ise kokusunu bile arıyacağınız yakınlarınız onlar. Çok değerli zamanlarınızı belki yolda belki işte harcarken yapıcaklarınızı planlar kontrol eder hatta en güzel şekilde yaparsınız. Alıştığınız bu bedenlere ise belki istemeden luzumsuz yere sarfettiğiniz cümleler hiç canınızı yakmaz çünkü onlar naz makamındadır nede olsa kahrı çekmeye aday numunelikler.

Valla öylelerdir bence onlardan çok var çünkü bende bir başkası için öyleysem benim içinde öyle olanlar var hatta bunu üşenmeyip her kim okuduysada sende bir numunesin formül getiremediğim iletişimsizliğin yaralayan pek çok yanları var. İnsan yaratıcısıyla bile doğru iletişim kuramadığı zaman yani en uygun şekliyle dua etmediği zaman bunu yaşantısında belkide fark etmeden sıkıntısını en ağır şekilde yaşar.

Allah’tan bir şeyi dilerken uslubumuza dikkat etmeliyiz şüphe bile etmeyin ki O bizim için en doğrusunu bilendir her şeyin hayırlısını dilemeli sabır göstermeli ve taktiri O’nun iradesine bırakmalıyız. Ben biliyorumki pek çok beceriksizce ettiğimiz duaların bütününde ettiğimiz onca nankörlüğe rağmen bir şeyleri dilemekle geçmiştir.Halbuki Allah’la baş başa kalır dünya aleminden bir nebze ayrılıp tövbe ederek arınmak hemen ardından sayısız nimete hamd etmenin bedelini elbette bize kendi annemizden daha merhametli daha şevkatli olacak rahmet sahibi ALLAH(c.c) hayatımızı kolaylaştırarak güzelleştirerek daha biz istemeden verecektir.

Bu tavsiyeme uyarda bunu sıklaştırırsanız inanın istediğiniz her şey ama her şey gerçeklerşir o zaman dileyin dilediğinizi..Bu yaşam felsefesini benimsemek çok önemki biz inanalar iman edenler bile o kadar uzaklaşıyoruzki. Yaşamımıza bunu sindire bilmek insanlarada kucaklayıcı olabilmek, yardımcı olmak paylaşımları çoğalmak bile görün çok daha kolay olacak. her şeyin sizde saklı olduğunu unutmayın siz ne niyetle yaklaşırsanız o yönde ilerliyeceksiniz o yüzden güzel adımlar atmak için dualarımızda bir bütün oluncaya dek birbirimize dua edelim..

Bunları söylemek kolay ama gerçekleştire bilmek gerçekten çok zordur zamanımın tümünü buna adamış olmama rağmen faydalarını yeni yeni almamaya başladım şunu itiraf etmeliyim anlaşılamamak sizi gerçekten yıpratıcaktır davranışlarınızın değiştiğini görenler buna tam tersi tepkilerde verebilir bunun için sabır diliyorum ALLAH rızası gözterek bunları sizinle paylaştım fikir çilesi çeken biri olarak sancılı bir süreçten geçiyor ve yardımınızı bekliyorum daha fazla bir şeyler yapabilmek için düşüncelerinizi beklerim.

Selam ve dua ile..
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: s.a   Bir damla düşünce ! EmptyPaz Kas. 15 2009, 11:12

Bunları söylemek kolay ama gerçekleştire bilmek gerçekten çok zordur zamanımın tümünü buna adamış olmama rağmen faydalarını yeni yeni almamaya başladım şunu itiraf etmeliyim anlaşılamamak sizi gerçekten yıpratıcaktır davranışlarınızın değiştiğini görenler buna tam tersi tepkilerde verebilir bunun için sabır diliyorum ALLAH rızası gözterek bunları sizinle paylaştım fikir çilesi çeken biri olarak sancılı bir süreçten geçiyor ve yardımınızı bekliyorum daha fazla bir şeyler yapabilmek için düşüncelerinizi beklerim.

ALLAH razı olsun su damlası kardeş
ben her zaman dile getiririm çocukluğum köyde geçti
bilenler bilir köy ve kırsal hayatı.sosyal ilişkileri.günümüz için
demiyorum bunları,bir zamanlarrrrr öyleydi.imc lerimiz vardı.
biri zorda kalsa herkes ona döner yardıma koşardı.maddiyatsa maddiyat
sevgi saygı sınırsızdı zaten.bir yerde oturuyorsak bizden bir yaş büyük biri
gelse kalkar ona yer gösterirdik hürmet ederdik.bir bardak su istese büyükler
ben götürecem sular gibi aziz ol duasına nail olmak için koştururduk.sarılmalarımız
içtendi öylesine sıkardık ki sanki yüreğimize sığdırmak isterdik.
noldu bizeeeee neden bu hale geldik,neden sevgilerimiz bile göstermelik artık.
seni seviyorum bile demezdik birbirimize ama gözlerimiz yüreğimizin çarpıntısı
anlatırdı.bugün bir bakıyorum seviyorum demek o kadar sıradanlaşmışki anlam ve mana
yükünden uzak.ben bir bardak çayın hesabını yapan değil yüreğini ölümüne koyanları
istiyorum.gece ışık kelebeğini gördünüz mü? ışık gördümü çarpar kendini ışığa ulaşmak için.
bu bir ateşten çıkan ışıksa ateşe atar kendini yanma pahasına.
Sad Sad Sad
çiçek7 çiçek7 çiçek7
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Bir damla düşünce !   Bir damla düşünce ! EmptyPaz Kas. 15 2009, 21:41

ALLAH razı olsun su damlası kardeş yazı çok güzel eline emeğine sağlık .
Rabbim sende de Razı olsun mustafa kardeş yorumlar da bi o kadarda mükemmel
elinize yüreğinize sağlık selam ve dua ile

gül1 gül1 gül1
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Bir damla düşünce !   Bir damla düşünce ! EmptyPtsi Kas. 16 2009, 01:27

nursan25 demiş ki:
ALLAH razı olsun su damlası kardeş yazı çok güzel eline emeğine sağlık .
Rabbim sende de Razı olsun mustafa kardeş yorumlar da bi o kadarda mükemmel
elinize yüreğinize sağlık selam ve dua ile

gül1 gül1 gül1

Bir damla düşünce !
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Canım eriyor damla damla, Tesbihim ağlıyor..
» Damla Damla Utanır İnsan...
» Damla Damla Yağıyorsun Yüreğime...
» Bir acı su ve sevinçli bir damla
» Bir Damla Gözyaşı...