ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Sana Yüreğimi Bırakıyorum Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Sana Yüreğimi Bırakıyorum

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Sana Yüreğimi Bırakıyorum Empty
MesajKonu: Sana Yüreğimi Bırakıyorum   Sana Yüreğimi Bırakıyorum EmptyCuma Ara. 13 2013, 21:59

Bugün acılarıma yaslanıp, seni düşündüm, bir duldalıkta vurulan hayallerimizi ve hiç gelmeyecekmiş gibi gidişini yeniden yaşadım. Hiç üzülme suskunluğa yeminli geceler, vefasız ve ömrümüzü adadığımız dostluklar nankör çıktı. Asıl onlar vefasızlık etti ve bir hıyanetin koynunda bizleri bıraktı gittiler, gezdiğimiz sokaklar bizleri unutalı çok oldu. Avare düşlerimiz, kaldırımlara karışmış, anlayacağın, herkes ve her şey, bizi zamanından önce bırakmış...

Bir soysuz vaktin darağacında, gençliğimizi teslim ettik, yaşamak suçunu işlediğimiz için. Gözümüzün yaşına bakmadılar; çiğneyip geçtiler, gün görmemiş ümitlerimizin üzerinden. Ardıma bakmaya korkar oldu gözlerim, hem yokluğun, her zamankinden daha acı veriyor. Gönül, bin bir hatıranın eteğine yapışmış ve eller, yitirilmiş dost elleri aramakta...

Biliyor musun hayat zamanla elele vermiş her şeyi unutmak mümkün belki, ama gel gör ki kardeşlik de, kalleşlik de unutulmuyor. Soframızda lokmamız, böldüğümüz kalleşliklere kaldık, sinsi ızdırapların ardına saklandı, şerefsiz tebessümler. Hıyanet yüzlü günlerin arsız bakışları düştü gözlerimize, bilir misin hafif acılar konuşabilir ama, derin acılar dilsizdir. Gözler yaşa alıştı, günler kedere, hayat ırmağının dudağında, bir nefes gibi ömrümüz. Yiğitler gitti, yiğitlik gitti, dört yanımız ihanet...

Ömür dediğin nedir; bir bilinmez yazgının avuçlarında, hasret; ömrün akıntısında, bir kalpsiz alâmot sonbaharıdır bu günler. Güzellikler; Züleyha köşklerinde tutsak hâyâ, yırtılmış bir gömleğe resmedilmiş. Bu atıldığımız kuyular var ya, bu kuyular şehir eşkıyalarıyla mahpus kalmak gibidir...

Bu günler; hazan mevsiminden kalan günler, zülüflü bir gecenin dizlerinde, Bedir Ashabı'ndan başka kimsemiz yok. Buğulu bir geçmişin ardına düştü, her şeyden el çekmiş, kırgın kalbimiz, kollarını hüzne çemredi bugün de gece. Bir isimsiz yıldızın parıltısında gözledik, evvelin ve âhirin sevdasını. Bir Uhud ağıtı gibi düştü sinemize o günlerden kalma tedirgin bir hâşiye, bir Hamza yokluğu gibi ciğerimizi parçaladı hasret. Bir göz köy eviydi sevda bağımız, yüreğimizi serip gitmiştik ya hani bir korucuk sevdaı, bir alvar hulyaı gibi, isimsiz bir şeydi...

Mevsimler çoraklaştı, çöllerine düştük ömrümüzün, bu hicran sevdası bildik değil, sevdamızın Vahşi'si oluverdik birden. Kanımızı içti katiller, bir kutsal kadehten, hüzün Nebi'nin dostu ne denir. Ve bugün sana, Vahşi gibi saklanacağın ve hayatın boyunca ardında, ölümcül bir hasreti kucaklayacağın ruhsuz sütunlar bırakıyorum. Sana bir buğulu somun tadında, küçük mutluluklar ve yaralara derman olmayan merhemler, kimsenin bilmediği emanet acılar bırakıyorum...

Yokluğun soğuk yüzünde, nasır bağlamış iki çift eldik seninle, bir bozkır yalnızlığıydık; köyümüzün, kaval seslerine doymuş kimsesiz tepelerinde. Bugün sana; o gittiğin akşam, iliklerime ve yüreğime kadar işleyen soğukları ve toprağına yüz süren kar tanelerini bırakıyorum. Sana kavalında yeniden can veren Yemen askerlerinin, o dilden düşmez türküsünü ve her eve, her ocağa düşen bir memleket, bir oğul ağıtı bırakıyorum...

Sana üç öğün fukaralık ve beş vakitlik yakarışlar, yüreğini sarsacak yalnızlıklar bırakıyorum. Ben, gözyaşlarımla yuduğum özlemimi haykıramıyorum bu yüzden sana dile gelmeyen hasretler ve hiç yoktan kalbe düşen hüzünler bırakıyorum. Her zamankinden biraz daha fazla ve çaresiz bir acımasızlıkla, sana seni bırakıyorum, sana yüreğimi bırakıyorum yüreğimi...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Sana Yüreğimi Bırakıyorum Empty
MesajKonu: Geri: Sana Yüreğimi Bırakıyorum   Sana Yüreğimi Bırakıyorum EmptyC.tesi Ara. 14 2013, 03:04

çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sana Yüreğimi Bırakıyorum
» Yüreğimi Verdim Sana
» Yüreğimi Sana Bıraktım
» .Ben Sana Yüreğimi Sunuyorum Ey Yar!!!
» Yüreğimi Rehin Tutuyorum Sana