ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Bugün Ölebilirim Aslında  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Bugün Ölebilirim Aslında

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Bugün Ölebilirim Aslında  Empty
MesajKonu: Bugün Ölebilirim Aslında    Bugün Ölebilirim Aslında  EmptyC.tesi Kas. 23 2013, 20:20

Bugün Ölebilirim Aslında

Bugün ölebilirim aslında, varsa arkamdan üzülecek, belki ağlayacak birileri, gözyaşları niçin umurumda olsun ki. Bir kişi eksik yada fazla, hayatın umurunda olmaz ki. Bugün ölebilirim aslında, yaşarken en çok merak ettiğim şey, beni mezara indirecek kişinin kim olduğuysa ve öldükten sonra bunu asla bilemeyeceksem, bir gün daha fazla yaşamak niçin olsun umurumda...

Bugün ölebilirim aslında, yapmam gerekenleri yaptığımı düşünüyorsam yada yapamadıysam ve bundan sonra yapmam da mümkün değilse yada yapmam gereken bir şey kalmadığına inanmışsam; aldığım yada alamayacağım bir soluk daha, kimin umurunda Bugün ölebilirim aslında, birilerince anlamlandırılmış olanlara diyebileceğim yoksa, birilerince anlamlı bulunanlar bana anlam ifade etmiyorsa ve inandığım, kendimce değerden saydıklarım, bu zamanda ayaklar altındaysa, bu yaşama eskiden biçtiğim amaç kimin umurunda...

Bugün ölebilirim aslında, ölümün bizi nerede beklediği belli değilse ve attığımız her adımda kendimizden uzaklaşıp, ona biraz daha yaklaşıyorsak, yaşadığımız yılların sayıca az yada çok olması umurumda mı. Daha fazla yürüyüp daha fazla yorulmam, daha fazla emek harcamam ve aslında kendimi harcamam kimin umurunda. Bugün ölebilirim aslında, öncelikle kendi hayatımda ve sonra belki bu hayatta üstlendiğim rolle dünyada, ufacık da olsa, değiştirebileceğime inandığım bir şeyler kalmamışsa ve kalanlar içinse benim gücüm kalmamışsa, benden yansıyacak bir değer kalmamışsa, benimle ya da bensiz geçecek zamanlar kimin umurunda...

Bugün ölebilirim aslında, yarım kalan bir şeyler yoksa ardımda bıraktığım ve borcum yoksa manen ve madden, kendi adıma; yeniden borçlanmak niçin olsun umurumda. Bugün ölebilirim aslında. Ardımdan çarpabilecek bir kapı kalmışken, o kapı yüzüme çarpılmadan önce, bu fırsatı kaçırmadan, elimi uzatmalıyım o kapıya; çarptığım kapının kırılıp dökülen camları niçin olsun umurumda...

Bugün ölebilirim aslında, bir kapıyı ardımdan çarpar gibi değil de, bir kapıyı usulca kapar gibi, bir yenisini açabilirim. Açtığım her kapıda karşıma çıkacaklar, benim sınavımın sorularıysa ve cevaplar zaten bendeyse, bu dersten geçmek-kalmak benim tasarrufumda ise, geçerim yada kalırım, bir kapıyı kapar, yenisini açarım, kimin umurunda...

Bugün ölebilirim aslında, beni yaralayan hayata ve insanlara karşı, geçen bunca zaman süresince acılarımdan ve kanamalarımdan ölmediğimi, aslında güçlü olduğumu gösterdikten sonra, kendi tercihimle ve içten, çekip gidebilirim, habersizce. İçime gömdüklerim kimin umurunda...

Selam Sevgi ve Dua ile...
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Bugün Ölebilirim Aslında    Bugün Ölebilirim Aslında  EmptyC.tesi Kas. 23 2013, 22:56

çiçek4 Allah razı olsun çiçek4 
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Bugün Ölebilirim Aslında    Bugün Ölebilirim Aslında  EmptyPaz Kas. 24 2013, 01:28

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16 

Bugün Ölebilirim Aslında
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Aslinda Herkez Yalnız
» 'Aslında Seni Çok Özledim...!
» Aslında Büyümek
» Aslında giden zamandı...
» Bir Hayalden İbaretmiş Aslında Her Şey...