ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Gözyaşına Akar Yüreğim...  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Gözyaşına Akar Yüreğim...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Gözyaşına Akar Yüreğim...  Empty
MesajKonu: Gözyaşına Akar Yüreğim...    Gözyaşına Akar Yüreğim...  EmptyPaz Ekim 06 2013, 22:33

Gözyaşı; gönüller iklimine sunulan lütuflardan sadece bir tanesidir. Kalbi yumuşaklara, merhamet dolu olanlara ALLAH'ın bahşettiği güzel bir lütuf, hem de bedeli ödenmeyen ödenemeyecek olan bir lütuf. Biz biliriz ki, her lütfun bir külfeti, her külfetinde bir lütfu vardır. Gözyaşı; göklere uçurur gecelerde kendini bileni, karanlık sandığımız geceleri aşk ve ateşin rengine boyar, kıpkızıl yapar. Gözyaşı yıldızlara alırda götürür, götürürde yakar seni, sevda ağacının meyvesidir en tatlı en sade ve en güzel. Aynı zaman da sevda tohumunun yegane can suyudur...

Gözyaşı yıldızları tanımaya doğru çıktığımız yolculukta; dünyada üşüyen bedenimizi ve yüreğimizi ısıtabilen bir güç, acizliğimizi ispatlayan bir sevdadır. Akar, gözyaşı gözlerimizden ince ince ve tane tane, sevda tohumunu ektiysen kalbe, merhamete, vicdana; yazdıysan acılar içinde bir mektup gel diye, yıldızlar haydi uçurun beni göklere dediysen ve sevgiyle doldurduysan beynini, kalbini, tüm hücrelerini. İşte o zaman çağır ve başla yüreğindeki sevda ağacını gözyaşlarıyla sulamaya...

Her gece çökerken yavaş yavaş yüreğine, yalnızlığa adım atarken; dertlerinle, aşklarınla, sevinçlerinle ve hüzünlerinle baş başa kalmaya başlayınca, seni terk etmeyen tek dostun, tek yoldaşın gözyaşıdır. O her yerde her zaman seninledir, yeter ki iste, yeter ki çağır o hemen gelir. Gözlerine yaş dolduysa üzülme iyi bak, gözlerinden damlayan gözyaşına, iyi bak neler diyor sana…

Ben gözyaşıyım ALLAH'ın ilk yarattığı gibi tertemiz, günahsız ve safım. Bana nice hasret sığmış, tasa yerleşmiş, sizinle var olmuş, sizinle yaşamışım. Eğer beni sizlerin gözlerine getiren, yüreğinizin derinliklerinden çıkıp en Yüce makama çıkan tövbenizse; ben yıldız olur yağarım yüreğinize. Yıldız olur dizilirim kirpiklerinize. Gözlerinizden başlayarak bedeninizi meleklerden bile daha saflaştırır hafifletirim. Uzayın bilinmeyen, bilinmesi de mümkün olmayan noktalarına ışınlarım sizi, fark edemezsiniz bile. Ben senin Yaradan'ın önündeki acizliğinin şahidi, ispatıyım, yüreğindeki kibri, kibirden doğan kötü duyguları, hastalıkları yıkar, ruhunu temizlerim...

Ben gözyaşıyım ayrılmaz dostunum senin, kötü günde de iyi günde de hep gözlerindeyim, sevincinizde de hüznünüzde de ben varım. Benimle paylaşırsınız her şeyi, ben hep gözlerinizdeyim, yeter ki çağırın beni, yeter ki isteyin beni. Ben gözyaşıyım ALLAH'ın ilk yarattığı gibiyim hâlâ, tertemiz ve günahsızım. Dualarınız benimle ulaşır Yaradan'a, ben varsam siz değerlisiniz, ben varsam siz rahmete nail olursunuz. Ben varsam merhamet ve vicdanınız sizinle konuşur. Bazen mazluma eşlik ederim, bazen zenginler çağırır, beni bazen fakirler. Ben kimseye küsmem, zalime bile. Yeter ki çağırsın beni, yeter ki isteyip yüreğini açsın bana, yeter ki gel desin...

Ben gözyaşıyım hemen gözlerinde biterim, bensiz yapamazsınız. Nasıl ki toprağın bağrına ekilmiş bir tohum, gökyüzünün ağlamasına ihtiyaç duyarsa, kalbinizdeki sevda ağacı da beni ister, pınar olur, beslerim ben onu. Merhamet benle başlar, sevda benimle hayat bulur, kalpler benimle büyür, hayat benimle güzeldir. Peygamberler bile vazgeçmedi benden, ben onların mirasıyım, kıymetimin farkına varın ve çağırın beni...

Unutmayın, ben gözyaşıyım biraz olsun huzura kavuşmak için gözyaşı vazgeçilmez bir güzellikse eğer; yüreğimizde saklı kalmış ne varsa apaçık bırakalım gözyaşlarını. O anlatsın suçlarını, sevdalarını, yüreğimizde saklayamayız ki. Gözümüzden yaş akmasa, divane olduğumuz gecelerde yürek neye dayanabilir ki. Bir damla gözyaşı, yüreğini, duygularını yaşatmaktır, kararan çıkmazda olan sözlerini bırak, bir damla gözyaşına…

Selam Sevgi ve Dua ile...

MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Gözyaşına Akar Yüreğim...  Empty
MesajKonu: Geri: Gözyaşına Akar Yüreğim...    Gözyaşına Akar Yüreğim...  EmptyPtsi Ekim 07 2013, 01:42

çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Gözyaşına Akar Yüreğim …
» Ellerimin ucundadır yüreğim; Yüreğim duamdır, duam yüreğim!
» Yüreğim ağrıyor Yüreğim ağlıyor Yüreğim Melâl...!
» Rahmet Hep Yukarıdan Aşağıya Doğru Akar
» Senin İçin Akan Gözyaşına Talibim Ya İlahi..