ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  ♥ Aramızdaki Sevgi Bağı ♥ Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

♥ Aramızdaki Sevgi Bağı ♥

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

♥ Aramızdaki Sevgi Bağı ♥ Empty
MesajKonu: ♥ Aramızdaki Sevgi Bağı ♥   ♥ Aramızdaki Sevgi Bağı ♥ EmptyPaz Ekim 06 2013, 19:49

Sevdiklerimizle aramızdaki manevi bağ bazen çok güçlü olabiliyor. Herkesin başına gelmiştir belki, hani özellikle çok sevdiğiniz birini düşünürsünüz de birdenbire karşınıza çıkıverir veya bir telefon sesi karşınızdaki ses onun sesidir, şaşırırsınız. Zaman zaman hepimiz yaşarız böyle anları. Hatta o sevdiklerinizle aranızdaki râbıta çok güçlü ise ölümden sonra bile...

Geçen yıl Temmuz ayında çok sevdiğim, can bildiğim, bulduğumuz her fırsatta birlikte zaman geçirmeye çalıştığımız bir dostumu, Şule'mi yitirmenin dayanılmaz acısını tattım. Takdir-i İlâhi elden hiç bir şey gelmiyor. Bir yılı geçti ama acısı yüreğimin orta yerinde hala taptaze...

Ölümünün üzerinden iki ay kadar bir süre geçmişti, Ramazan bayramının 2. günüydü. Saat öğleye doğru 11. 20 sıralarıydı, evde oturmuş ve düşünceye dalmıştım; Şule'nin annesi Zümral teyzeyi aramalı ve bayramını kutlamalıyım, dün yoğun geçti arayamadım ama kalkayım bir an önce arayayım, arkadaşıma da dualarımla birlikte selâmlarımı yollayayım, dün mezarına gitmiştir ama anne yüreği bayramda onu yalnız bırakmaz, mutlaka bugün de gider diye düşünürken telefonun sesiyle irkildim...

Lüleburgaz'da oturan, kız kardeşim gibi sevdiğim kuzenim Selda arıyordu. Bayramımı kutladı ve hemen ardından, Şule ablanın sana çok selâmı var dedi sesi titreyerek. Selda ne dediğinin farkında mısın diyordum ki; az önce uyandım, rüyamda Şule ablayla telefonda görüşüyordum, beni aradı ve Derya ablanın bayramını kutladın mı diye sordu, ben de; hayır henüz aramadım, bugün arayacağım dedim ve rüyamda da aynı bugündü yani bayramın ikinci günü. Aradığında Derya ablana benden çok selâm söyle dedi ve konuştuğumuz sürece aralıklarla bunu bir kaç kez tekrarladı. Ayrıca orada mutlu olduğunu, halinin iyi olduğunu söyledi dedi. Selda anlatıyor, ben ağlıyordum, ona da az önce düşündüklerimi ve bu esnada kendisinin arayıp bunları anlattığını söyleyince çok şaşırdı. Can dostum sanki beni duymuş ve benden önce davranmış, Selda aracılığıyla bana selâm ve sevgilerini göndermişti taa ötelerden...

Yaşadığım şoku atlatıp, ağlamam durunca Zümral teyzeyi (annesini) aradım, onunla da paylaştım yaşadıklarımı ve bir duygu sağanağı da onunla yaşadık. Evet, sevdiklerimizle olan bağımız güçlüyse ölümden sonra da kopmuyor. Can dostum, Şule'm nurlar içinde ol, adın gibi ışıklı yerlerde ol inşaALLAH, mekânın cennet olsun.

Derya Sezer

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

♥ Aramızdaki Sevgi Bağı ♥ Empty
MesajKonu: Geri: ♥ Aramızdaki Sevgi Bağı ♥   ♥ Aramızdaki Sevgi Bağı ♥ EmptyPtsi Ekim 07 2013, 01:26

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16 

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» _♥♥ Yokluğuna Ne Gerek Vardı ki ? ♥♥_
» ♥ Yüreğimdeki Sevgili! .. ♥ (Peygamber Efendimize) ♥
» ♥EVLİLİK AĞACI♥
» ♥ Bir Dirhem Umuda Bir Gül ♥
» Bitmeyen Sevda ♥ ♥