ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Köpüğü ve Telvesi Vardır Aşka Benzer...  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Köpüğü ve Telvesi Vardır Aşka Benzer...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Köpüğü ve Telvesi Vardır Aşka Benzer...  Empty
MesajKonu: Köpüğü ve Telvesi Vardır Aşka Benzer...    Köpüğü ve Telvesi Vardır Aşka Benzer...  EmptyC.tesi Eyl. 28 2013, 17:51

Kahveden söz etmek, biraz aşktan söz etmeye benzer. İkisi de dar zamanlarda sonsuz coşkular denizidir. Önü alınmaz hülyalar, sonsuz hatıralar. Yazık ki ömürleri pek kısadır, fanilik rüzgârına dayanamaz alevleri. Arkalarında daima acı bir tarihin hatırası çalışır. Kahvaltının, nasıl mutlulukla bir ilgisi varsa, kahvenin de hüzne, efkâra bakan bir yüzü vardır. İşte bu yüzden ben, mutluluk budalalarının kahveye ilişmesine oldum olası içerlemişimdir...

Artık daha sesli söyleyebilirim, melali anlamayan neslin kahveye el sürmesi caiz değildir. Wild, bu kitabıyla ne mi yapıyor; o bir tutam lezzeti adamakıllı acılaştırıyor. Bir fincan kahvenin etrafında koskoca bir uygarlık tarihinin nasıl örgülendiğini düşündürüyor bize. Ezeli bir kahve tiryakisi olan ben, tarifsiz saadetler menbaı şu karacık çekirdeğin, zamanımıza hayli çileli yollar kat ederek geldiğini elbette bilirdim. Fakat bu maceranın mesela kölelik tarihiyle atbaşı gittiğini ve bizim her fincanda, uzak kıtalarda sonsuz acılar çeken yoksulların emeğini yudumladığımızı pek de fikretmezdim. Artık o vazgeçilmez lezzetin tamir edilemez bir yara aldığını, aşklardakine benzer bir pişmanlık duygusuyla acılaştığını söylememe gerek var mı...

Elimizde ne yapacağımızı bilmediğimiz kahve çekirdekleri vardı önce. Yürek denen değirmende öğütüp, güzel kokulu bir aşk kahvesi çıkardık ortaya. Siyahı aşkın rengi oldu bize. Hiç soğumasın diye, sürekli ateşin üstünde tuttuğumuz, cezvelerde sakladık...

Hemen tüketmeyelim diye, büyük kupalarla değil, küçük fincanlarda içtik, azar azar. Gün geldi daha az özenir olduk, kahvenin tadı acımaya başladı. Aşka önem verdiğimizi gösteren köpükler bile yoktu artık, kahvenin üstünde. Her gün zorla içiyormuş gibiydik kahveyi. Tıpkı birini zorla sevmek gibi. Belki de birbirimizi kırmamak içindi bu. Bir fal gibi uzun ve detaylıyken sohbetlerimiz, soğuk bir kahveyi içmek gibi, kısa ve anlamsız oldu...

Bir gün geldi, söndürdün tüm cezvelerin ateşini buradan giderken. Hakikatleri söylemem gerekir artık sana. Korkuyorum, sensiz kaldığımdan beri kahve üstü yaşıyor sanki ruhum. Bilmediğim, korkularımla kaplı bir yerdeyim sanki. Doyana kadar yaşamadım ben seni, zaten doyamazdım da sana. Son bakışın gibi son fincanın telvesi. Yıkamadım saklıyorum hala...

Gözüm gönlüm, kanepenin bir yanı buz gibi artık. Tekrar denesek, bir umutla… Beni orta şekerli sevsen ona bile razıyım. Ama yüreğin acı artık senin. Biliyorum dönmeyeceksin. Cezveleri kaldırdım artık hayatımdan. Kahve yok, aşk yok. Sen olmayınca tadı yok. Şimdi yalnız bırakın beni, bu gürültülü ve kalabalık dünyada. Kendi sesimi bile duymak istemiyorum ve gidiyorum içimden söylediğim ayrılık şarkısıyla...

Selam Sevgi ve Dua ile...

En son mustafa43 tarafından Paz Eyl. 29 2013, 02:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Köpüğü ve Telvesi Vardır Aşka Benzer...  Empty
MesajKonu: Geri: Köpüğü ve Telvesi Vardır Aşka Benzer...    Köpüğü ve Telvesi Vardır Aşka Benzer...  EmptyPaz Eyl. 29 2013, 00:54

çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Aşk Sana Benzer...
» Bedel Ödemek Neye Benzer
» Hüzün Şebneme Benzer...
» Ayrılıklar Geceye Benzer Bütün Yarınlarda Sabaha Can...!
» Kalp vardır imana saray, kalp vardır imana zindan!