ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Karakolda örnek imam Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Karakolda örnek imam

3 posters
YazarMesaj
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

Karakolda örnek imam Empty
MesajKonu: Karakolda örnek imam   Karakolda örnek imam EmptyÇarş. Ekim 14 2009, 18:45

Dağın güneyinde terörist var, terör var, çatışma var, ölen var, öldüren var, millet malına zarar verenler var.

Dağın kuzeyinde sessizlik var, sükûnet var, işine gidip gelmeler, akşamüstü karşılıklı sohbetler, akşam haberlerinde dağın güneyinde olup biten kötü haberleri dinlemeler ve arkasından "Hayye alel felah/Haydin kurtuluşa" sesiyle yatsı namazını kılmak için camiye gidip namazdan sonra evinde çoluk çocuğuyla sohbetten sonra sabah namazına kalkmak için erkenden yatmak var.

Doğudaki illerimizden birine konferans vermek için gittiğimde beni bir ilçeye götürdüler.

İlçenin nüfusu otuz bin dolayında. Köyler hariç.

Otuz bin nüfuslu bu ilçede içki içilmezmiş.

Kumar oynanmazmış.

Hırsızlık olmazmış.

Fuhuş kelimesi bile kullanılmazmış.

Bütün bunlar, Kaymakamlığın emri veya Belediyenin koyduğu kurallarla meydana gelmemiş.

Zaten öyle olsaydı İstanbul basını o Kaymakamı ve Belediye başkanını bize tanıtırdı.

Yıllar önce bu şehirde vaizlik yapan, şimdilerde bir büyük şehirde vaiz olan bir arkadaş ile şehrin Müftüsü bana bu şehri bu hale getiren adamı tanıttılar.

Bu değerli insan bundan otuz beş veya kırk yıl önce bu kasabaya Jandarma eri olarak gelen, adı Süleyman olan ama soyadı bilinmeyen bir hoca, iki senede bu kasabayı bu hale getirmiş.

Terhis olup giderken şehrin ileri gelenlerini öyle bir organize etmiş ki, o düzen hâlâ devam ediyor.

Halkın bazısı o hocayı "Asker hoca" diye hatırlıyor, bazısı "Süleyman hoca" diye hatırlıyor ama kimse soyadını bilmiyor.

Ben soyadını çok sordum. Belki bulurum ve bunu nasıl yaptığını öğrenirim diye.

Ama kimseden doğru bir cevap alamadım.

Yazılarımı takip edenler bilirler, Türkiye'de veya yurt dışında başarılı olan, çağımızda yaşayan insanları ve başarılarını örnek olsun diye naklederim.

Bir hoca, iki yıllık askerlik döneminde o günlerde yirmi bin olan nüfuslu bir şehri nasıl etkilemiş ve etkisini devam ettirecek sistemi nasıl kurmuş.

Bu olay da bu günlerde "Açılım" sözü edenlerin nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda örnek olsun.

Bosna'da üç yüz bin Müslüman, batının silah ve siyaset desteğiyle öldürüldüğünde on binlercesinin esir alındığında, Müslümanlar da silahlanınca, Sırplar ölmesin diye Birleşmiş Milletler araya girmişti.

İşte o günlerde Birleşmiş Milletler gözlemcileri dağın kuzeyinde Hıristiyan, Üniversite bitirmiş, İngilizce bilen Sırpların elindeki Müslüman esirlerden ölmeyenler en kötü şartlarda banyosuz, yiyecek ve giyecekten mahrum zincire bağlı tutulurken dağın güneyinde Müslümanların elindeki Sırp esirlerin temiz mekanlarda üç öğün yemek yiyerek ve banyo yaparak tutulduklarını gördüklerinde onlar bu özelliğin Kur'an-ı Kerim'deki "Sevmelerine rağmen, yemeklerini fakire, yetime ve esire yedirirler. "Biz, ancak ALLAH rızası için yediririz, sizden bir karşılık ve teşekkür istemeyiz" (derler) (İnsan suresi ayet 8-9)

Ayetini bilmezler ama dağın kuzeyindeki Hıristiyan ile dağın güneyindeki Müslüman arasındaki farkı görürler.

Burada da dağın güneyinde teröristler dolaşırken dağın kuzeyinde din güvenliği, can güvenliği, mal güvenliği, akıl güvenliği, nesil güvenliğinin sağlandığı görülüyor.

Dağın güneyindeki teröristin evini altından, kapılarını gümüşten, yollarını kırmızı halıdan, üç öğün yemeğini Osmanlı mutfağından temin etsen gönlünü kazanmadıkça başarısızlığınız artar.

Dağın güneyine, dağın kuzeyindeki hoca gibi birileri gönderilip önce onlara adam gibi adam muamelesi yapılmalı.

Hoca, o kasaba halkına karakolun akkol olduğunu göstermiş, onlara çay içirmiş, karakolunu göstererek korkutmamış.

Hatta karakol komutanı da o asker hocanın etkisi altında kalmış ve bu hizmetleri birlikte başarmışlar.

Her din görevlisi bunu bulunduğu köy veya şehirde başarabilir.

Şu anda başarılı olanlar çok sayıda var.

ALLAH onların sayısını artırsın.

"Şehirde olsaydım ben de o hizmeti yapardım" diyerek hizmetten kaçanlar, ilçeye gelince de "Ben ilde olsaydım" demeye başlarlar.

İlde olanlar da "Ben Diyanet İşleri Başkanı olsaydım" diyerek kaçışlarını Çankaya'ya kadar devam ettirirler.

MAHMUT TOPTAŞ
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Karakolda örnek imam   Karakolda örnek imam EmptyÇarş. Ekim 14 2009, 20:22

İşte o günlerde Birleşmiş Milletler gözlemcileri dağın kuzeyinde Hıristiyan, Üniversite bitirmiş, İngilizce bilen Sırpların elindeki Müslüman esirlerden ölmeyenler en kötü şartlarda banyosuz, yiyecek ve giyecekten mahrum zincire bağlı tutulurken dağın güneyinde Müslümanların elindeki Sırp esirlerin temiz mekanlarda üç öğün yemek yiyerek ve banyo yaparak tutulduklarını gördüklerinde onlar bu özelliğin Kur'an-ı Kerim'deki "Sevmelerine rağmen, yemeklerini fakire, yetime ve esire yedirirler. "Biz, ancak ALLAH rızası için yediririz, sizden bir karşılık ve teşekkür istemeyiz" (derler) (İnsan suresi ayet 8-9)

ALLAH razı olsun nursan kardeş
boşuna demezler balık baştan kokar diye
işte bir idarecinin bir insanın iman kuvvetiyle
etkileyişi huzura yöneltişi.insanların birbirine saygı ve sevgisi
olmasa huzur bulunmazdı dünyada.ki huzursuzlukların sebebide
zaten bu.sevgi saygı ve güvenin bitmesi

çiçek7 çiçek7 çiçek7
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Karakolda örnek imam   Karakolda örnek imam EmptyPerş. Ekim 15 2009, 14:23

çiçek10 Allah razı olsun çiçek10

Karakolda örnek imam
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Allah'ın varlığına bu örnek yeter
» Başörtüsü için Mükemmel Bir Örnek...
» İmam Hatiplim
» İMAM VE BİLGİSAYAR
» Şarapçı ile İmam...