ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  İnceden Gönül Sızıma... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

İnceden Gönül Sızıma...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

İnceden Gönül Sızıma... Empty
MesajKonu: İnceden Gönül Sızıma...   İnceden Gönül Sızıma... EmptyCuma Eyl. 20 2013, 00:08

İnceden Gönül Sızıma...

Sevgili bazen yangının alevine bakıyorum gözlerim takılıyor içindeki köz olup yanmakta olan oduna, sonra kendimi farklı bir alemde görüyorum. İniltileri harına karışan çığlıkları beynimi kemiren, dimağımdan soluk alamıyorum sonra, kaçmak istiyorum oturduğum yerden. Yere mıhlanmış, bütün duvarlar üzerime çökmüş, rüzgar ıslıkları göğsüme şimşek çakar gibi değiyor. Nafile, ellerim konuşuyor benimle, gözlerim kör bir kuyuya atılmış gibi, etrafımdaki hiçbir şeyi göremiyorum. Yanıyorum, bedenimden alevler fışkırıyor, son nefesimi verip kurtulsam diyorum. Yok, yok o da gelmiyor bu sefer boğazıma yapışıyor ellerim kendimi boğmak istercesine. Biri yaklaşıyor, konuştukça beynime balyoz darbeleri inen, zonkluyor tüm zerreciklerim. Talan edilen bir şehrin soluk renkli sesidir bu, kimsesiz kalışın diğer adı ve ıslanır toprakları zamansız, zamansız hücreme dolan bir ayrılıktır yokluğunu sineme vuran…

Ve bir yarısı gecenin, avuçlarımda bir yudum hüzün, gecenin seyrine kapılıp gidiyor hayallerim. Kapı ardında beklemelerim başlı başına, yine firari demlerindeyim deliliğimin. Kusura bakma; seni düşüncelerimle rahatsız ettiğim için, soluk almayan bir şiir benimkisi çığlıklarım yıldızların koynunda ve düşerken hayallerim ayakuçlarıma, duvarlarla avutuyorum kendimi; soğuk, yokluğunda, çok soğuk bu şehir, kimsesizliğin kimsesizliğindeyim, kayıp ilanı verirken yokluğuma, yaz sarısı hayaller yansıyor pencereme. Yok, yok gelen sensin, senin bu aldığım nefes, gördüğüm bu şehir sensin, yıldızlar gözlerin. Biliyorum güneşimi avuçlarında taşıyor yüreğin, nabız atışıma sebep sensin…

Ve ben şimdi yalnızlığın ortasında yudumluyorum acılarımı. Elleri nasırlı bir gönül ağrısı benimki, zindanıma hayalin de uğruyorsun ya o da güzel, hayalinle yola düşmek bile güzel. Dört duvarım, kırık bir kalemin ucundaki mürekkep, yarı yırtık bir şiir ellerimde, hep sonradan dediğimin sonlarındayım şimdi. Sonunu bir türlü getiremediğim sonlarda…

An acı, an neleri alıp götürmüyor ki her zaman ki saatlerinde, an düşünce ufkunda sonsuzluk düşüncelerinde zehirlenmek. Yas tutmak kıvılcım saçan gözlerde, yitirmek benliği, kaybolmak, kimliksiz bir ceset olmak morglarda. An katre bir yalnızlık, katre bir soğukluk avuçlarımda ve yoksun diye üşüyor hücrelerim...

Yapayalnız kalmış, pusulasını yitirmiş bir yolcuyum çölde kaybolan, rehberim ol, kalbime ışık, beni huzura götürecek nefes ol. Koşarken sana geldiğim kaldırımlar selamımı almıyor şimdilerde, haykıracak oluyorum bilirsin ya beni işte aksaklı bir öksürük düğümleniyor boğazıma sessizliğime dönüşüyor çığlıklarım. Zaman bir başka mevsimde yapraklarını döküyor şimdi bende, geceyi hüznümle örtüyorum. Düşüyor geceme gözlerine mil çekilmiş özlemin, başı avuçlarında saçları dağınık düşüncelerimin. Şimdi kalemi kâğıdı bırakıp yüreğimle sana koşuyorum…

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

İnceden Gönül Sızıma... Empty
MesajKonu: Geri: İnceden Gönül Sızıma...   İnceden Gönül Sızıma... EmptyCuma Eyl. 20 2013, 01:46

çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 

İnceden Gönül Sızıma...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ey Gönül, “Gönül” Ol!…
» Gönül Yapmak, Gönül Yıkmak
» EY GÖNÜL
» Gönül Ol...
» Ey Gönül