ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Demlenmiş Yalnızlığını Yudumluyorum Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Demlenmiş Yalnızlığını Yudumluyorum

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Demlenmiş Yalnızlığını Yudumluyorum Empty
MesajKonu: Demlenmiş Yalnızlığını Yudumluyorum   Demlenmiş Yalnızlığını Yudumluyorum EmptyPtsi Eyl. 09 2013, 21:01

Artık kalemimi kırdım gidişinle, dudaklarımı kanatıp yüreğimin sesini dinliyorum. Baş ucumda sana yazdıklarım ve masada demlenmiş yalnızlığım. Kanayan çığlıklarımı yutkunup kırılmış hayallerimi topluyorum kentimin kaldırımlarından. Üzerimde suskunluğun yeni ütülenmiş elbisesi, yüreğime sunulmuş bir dostun doğum günü hediyesi. Şimdi karanlıklara sarılıp demlenmiş yalnızlığını yudumluyorum...

Ya güneş altında yürümüşüz, ya dolunayda, tenha sevda yollarında. Benliğimin kirli çamaşırlarını bir kuytuya; serdim, buradayım. Acılarımızın merkezkaç savrulmaları mıydı acının son kıyısında, uçurum çiçeklerinin yanı başında, bizi buluşturan. Yoksa konuşa konuşa, yaza yaza acıları içselleştirme çabası mı. Böyle ama böyle değil yine de çünkü bekleyeceğiz bin yıl kendi yalnızlığımızın nehirlerinde. Biz sevince, çoğaldı her yönden ki ölüm, sevgilinin yüreğimize okyanus sığdıran gözlerinden geceler, gündüzden öte sığınaklar…

Yıldız koparma, yıldızlara boyama siyahlıkları ve nefes almayı öğrenme boğan dört duvarın yalnızlığına inat. Sonra o hangi gülümseyiştir yardan gelen ya da senden, gecenin emip gizlediği. Açacaksın düş sayfasını, yaşanmışlıkların düş kırıklıklarını, sevgiler hatırına, sevgiye liyakat hatırına; umut renginde, bir sonraki yarına emanet edeceksin. Her şey burada kalsın gidiyorum geldiğim gibi dünyandan diyeceksin ama heyhat; günler gecelere devrederken, bir sonsuzluğa evrilen ruhuna ezberlettiğin tatları, duyarlıkları yaşayacaksın her gece yeniden…

Tatlı bir çaresizlik, belki de yorgunluk, yüreğin geceyle sarmaş dolaş iken, sabahı sayacak yelkovanın zaman çınıltıları. Doğan her güne, her güneşe sevgilinin adıyla. Yağmurlar yağar bir kentin sokaklarına, yağar mevsiminden, derin bir sessizliğin ortasından. Yarin gözleri iner ufuklara, çağırır her yandan. Üşür adam, karanlık sokakların gece ortasında, her adımda bir tuzağa dönüşen su çukurlarından ıslak ıpıslak adımlarla geçer. Geriye, geçip gittiği sokaklardan bir karaltıdır kalan, bir silüettir, zamanın yüzünü acıtan, yalnız dağlara ağıt yaktıran…

Nereye bilinmez sokaklar, caddeler boyu durmaz yürüyüş. Ya sevgili uyanıksa der, sevgilide yeteri kadar sevgili olamayıştan korkar sanki; deli desinlere yürür de yürür. Eve getiren aklı değil ayaklarıdır, akıl çoktan gezmeye çıkmış. Sevgide fani, sevgilide fani olmanın gereğidir yağmurla hemhal olmak, dost olmak. Yağan gökten su değildir biliriz gerisi bizi bağlamaz. Sonra gece alır bizi koynuna, ağırlar gizil bir sevginin kokusu uykuya bağlar ruhumuzu. Yağmura vefa yare vefadır, yak umutsuzluklarını, direnen yanınla, senin deyiminle acılara inat…

Yokluğunda yaşat bilmeyenlerin öğrenesi, su tadında yasanla. Yağmur, gökkuşağı ve bahar ille de Mayıs terk etmez mi hiç seni. Ki utandırırsın arsız acıları sabrın derviş yüzüyle. Kim bilir hangi gecede elinde klavye, ruhun koşuda yazdım mı, yazabildim mi telaşında.
Görüyorsun; sana yazılar yazmak gerek ama bu yürek bu kalem derin bir suskuda…

İsmail Sarıgene

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Demlenmiş Yalnızlığını Yudumluyorum Empty
MesajKonu: Geri: Demlenmiş Yalnızlığını Yudumluyorum   Demlenmiş Yalnızlığını Yudumluyorum EmptySalı Eyl. 10 2013, 01:33

çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Demlenmiş Cümleler...