ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Gelişine Cümleler Yetmeyen Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Gelişine Cümleler Yetmeyen

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Gelişine Cümleler Yetmeyen Empty
MesajKonu: Gelişine Cümleler Yetmeyen   Gelişine Cümleler Yetmeyen EmptySalı Ağus. 27 2013, 23:34

Şimdi harfler, heceler ve cümleler zor bir görevi aldı üzerine yaz dedi kalem, yaşatmak arzusuyla dopdolu yürekleri yaz. Yaşatmak için yaşamayı seçen hasbi ruhları yaz, işle satır satır onlara has bir üslupla. Çok zor biliyorum seni anlatmak, bir gamlı gönlün çırpınışını satırlara nasıl döksün ki kalem. Hep ben ben diyenlere inat, bizlik şuurunu cihana benimseten sahipleniciliğe nasıl yetsin ki cümleler...

Hani yağmur ıslatıp da inşirah salar ya toprağın bağrına; işte öyleydi gelişin. Önce sararan yapraklarımın yeşermeye başladığını gördüm; ardından tomurcuk tomurcuk açtım seninle. Gül bitirmek için geldiğin o kadar belliydi ki, ben gül açtım seninle; gül koktum dünyayı saran bir letafetle. Bataklıkların istila ettiği zeminimi gülşenlerle, lalezarlarla buluşturup bahçıvanlığa talip oldun...

Hani gözler bir boşluğa sebepsiz takılır ya, boşluk derinleşir derinleşir ve bir zaman sonra Hz.Yusuf'un kuyusu gibi yutar körpe beyinleri. Yutar da nefes alamaz hale gelirsin, yaşam hakkı elinden alınmıştır bir neslin. Ve ümidin tutunacak dallarının kırıldığı o demde, sen çıkıp geldin; sabrın dantelasıyla ördüğün halatlarını sarkıttın karanlık kuyulara.. Sımsıkı tutundum iplerine, apaydın bir istikbale kavuşturdun taze dimağları, kuytu bir şehrin uğrakçısı olan kervanlığa talip oldun...

Hani ardına, sağına, soluna baktığında hiç kimseyi göremeyişin hicranındayken bir ayak sesi takılır ya kulağına. Önce minik bir ses iken sonra yeri ve göğü ihtizaza getirircesine yanında yer alır ya o sesin sahibi. Ve o ayak sesleri tatlı terennümler fısıldarya ruhunun en sağır semtine cılız adımlarımı dört nala koşturdun gelişinle, korkak benliğime nağmeler dinleten tellallığa talip oldun...

Hani yüzüne yapmacık tavırlarla bakan çehrelerden kaçarsınya köşe bucak, kaçarsın; kaçtıkça uzaklaşan uzaklıkta seni bulur ya sıcacık, içten gülümseyişin sahibi. Ölü çehrelerin üzerindeki tüm sisleri ve bulutları dağıtır ya samimi bakışıyla, devlerle savaşıp yavrusunu selamete çıkaran anne edasıyla tavizsiz tavrınla belirdin gönül dünyamda. Öyle bir gelişle geldin ki ayrılmak mümkün olmadı meclisinden, kalbimin viran evlerini tamir edip, tuğlayı taşımaktan, harcını karmaktan usanmadın; inşaatçılığa talip oldun...

Artık solmaktan korkmuyorum, biliyorum ki hazanı yaşatmayacaksın. Gözyaşlarınla nüfuz edeceksin dallarıma; yapraklarımı tekrar bahara kavuşturacaksın. Artık yanmaktan korkmuyorum, biliyorum ki tulumbaları alıp imdadıma koşacaksın, itfaiye memurları gibi beni alevler arasından çekip çıkaracaksın. Artık unutmak ve unutulmaktan korkmuyorum, biliyorum ki hep yüreğinde taşıyacaksın minicik varlığımı ve ben dünyanın öbür ucuna bile gitsem mübarek bir muska gibi yanımdan ayırmayacağım seni...

Gelişine cümleler yetiremediğim süslü cümlelerle seni sana anlatma gafletine düştüğüm neredesin...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Gelişine Cümleler Yetmeyen Empty
MesajKonu: Geri: Gelişine Cümleler Yetmeyen   Gelişine Cümleler Yetmeyen EmptyÇarş. Ağus. 28 2013, 00:50

çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sahipsiz Cümleler...
» Demlenmiş Cümleler...
» Sebepsiz Değil Cümleler
» Benli Cümleler Kurma...
» Dilimde Asılı Kalmış Cümleler