ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Yarım Kalmış Bir Masala... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Yarım Kalmış Bir Masala...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Yarım Kalmış Bir Masala... Empty
MesajKonu: Yarım Kalmış Bir Masala...   Yarım Kalmış Bir Masala... EmptyPerş. Ağus. 15 2013, 20:31

Benim hikayem doğduğum gün başlamadı aslında kaybettiğimde başladı. Ta o zamanlar bir şeyi çok istesem bile sahip olamayacağımı gördüm. Gördüm ama anlamak şimdiye nasipmiş. Mesela ben hiç martılara simit atmadım, evimde koca bir kütüphanem olmadı. Kışları ellerimi ben hep cebime soktum, hiç tutup ısıtan olmadı, sevmeyi de bilmedim belki de...

Sonra her masalda olduğu gibi oldu, biri hayatıma girip her şeyi daha güzel yaptı. Şimdi bu satırları onsuz yazarken bile ona aslında ne kadar çok şey borçlu olduğumu düşünüyorum bana çok şey öğretti. Mesela İslam'ın sadece namaz kılmak , Kur'an okumak olduğunu değil hissetmek olduğunu öğretti. ALLAH için nelerden vazgeçebileceğimi gösterdi. Bu güne kadar onun gibi hiç kimse de sevmedi zaten beni, bana kıyamayan bir tek oydu. Ben hep gizli ağlardım, teselliyi kendi kendime verirdim, kıyıda köşede gizlenirdim hep. O kilometrelerce uzaktan elimden tuttu, yalnızlığımı aldı, gülüşlerim oldu kalbimin yarısı oldu...

Çok sevdim onu hani şarkılarda, şiirlerde anlatırlar ya, işte aynen öyle çok sevdim onu. Denize muhtaç balık gibi, gülün yaprakları arasında ölmüş bülbül gibi, suyun toprağı sevdiği gibi sevdim. Şimdi toprağa düşemez oldum., toprak kurudu, çatladı her bir yeri de ben yanına gidemez oldum. Çiçek gibi sevdim ben o toprak gibi başının üstünde taşıyacaktı beni de nasip değilmiş kaldı bir tek dilimize. Soldum sonra dalımda diz boyu olmasaydı çaresizliğimiz ayrıl…(Yazması bile zor, yazamam ben bu cümleyi.)

Duamsın sevgili, hala duamdasın, bilirim ikimizi de yıprattı ayrılık, geceler uyunmaz oldu düşünmekten. Bir de o güzel hayallerimiz kaldı ya geriye nefes alınmaz oldu günler. Nereye dönsem sen senin için yemek öğrenme çabalarımı aklıma getirir oldu mutfak. Buluşursak diye denediğim giysiler boynu bükük bakar oldu bana. Arkadaşlarımın noldu sana sorusuna ne cevap versem diye düşünür oldum. Bir hiç çıkar oldu dudaklarımdan. Kalbimin yarısısın sevgili, hala kalbimdesin, yıllar geçse de unutmam ben seni, unutmam telefonun öteki ucunda titreyen sesini. Unutmam gülüşünü , o yaşlı nemli ışıl ışıl gözlerini...

Yaşamak şimdi o okuyup, izleyip, duyup inanmadığım ayrılığı, bu kadar acıtmaz sandığım ayrılığı. Yaşamak şimdi onu bir saat bile özlemine dayanamazken bir ömür koyarak önüme, tükenirken bir bir ümitlerim, bir zamanlar gülüşümken şimdi karışman göz yaşlarıma. Çok acıyor yüreğim ben ayrılığı böyle bilmezdim, bilemezdim. Şarkılar öldürüyor artık, yaralıyor artık her şey, boğazında düğümlenen hıçkırık olayım unutma beni. Unutama beni diye akıp giderken notalar içimde bir yerler sıkışıyor…

Biz de yarım kaldık ya söyleyecek hiç bir şey gelmiyor dilimin ucuna. Bir tek seni sevdiğim kalbimin ucunda sonsuza dek olacağın yerdesin şimdi kalbimdesin. Yarın umudu kurarken şimdi dünümdesin, gel biz olalım demek kolay benimle hiç olur musun diyor Kahraman Tazeoğlu ben şimdi seninle hiç de olurum sevgili. Ah neler var içimde anlata anlata bitmez, ah neler var bir bilsen, anlatsam da dinmez…

Üzülme sevgili üzülme sen, sen üzüldükçe ben dayanamam ve ben hala sana kıyamam. Şimdi ALLAH layığını versin İnşALLAH duana amin demek ne zor bilsen, layığım sen ol isterken ama sen üzülme ne olur, belkilere kaldık ama belki bir gün tekrar…

Söz seni hiç unutmayacağım yarım elma söz. Şimdi sil göz yaşlarını, sar kalbindeki yaraları, sığın ALLAH'a devam et hayatına. Şimdi eskisi gibi teselli verememek sana, teselli olmazken daha kendi yarama hoşçakal sevgili hoşçakal kendine çok iyi bak. Hasta olma, asma suratını, beni unutma, bizi unutma hoş ça kal…Sad

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Yarım Kalmış Bir Masala... Empty
MesajKonu: Geri: Yarım Kalmış Bir Masala...   Yarım Kalmış Bir Masala... EmptyCuma Ağus. 16 2013, 01:06

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16 

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yarım Kalmış Bir Cümleyim
» Yarım Kalmış Umutlar
» Yarım Kalmış Umutlar
» Yarım Kalmış Umutlar
» Ayaz Yarim Boran Yarim...