ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Dilinin Ucuna Birikir Sözcükler Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Dilinin Ucuna Birikir Sözcükler

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Dilinin Ucuna Birikir Sözcükler Empty
MesajKonu: Dilinin Ucuna Birikir Sözcükler   Dilinin Ucuna Birikir Sözcükler EmptyÇarş. Ağus. 14 2013, 22:46

Hani olur ya söylemek istersin dilinin ucuna birikir sözcükler, tamam dersin, yakaladığın bu ana değer. Konuş yürek, yutkunursun dünya durmuştur sanki birden yemyeşil manzara seni dinlemek için ansızın kesilir lâl. Kulaklarında çınlar; duymak istediğinden az evvel duyduğun o müthiş suâl işte şimdi, işte şimdi der, içinde hiç susturamadığın sesin. İşte şimdi, soruyu sorana hayallerinin en ışıltılı rengini sızdır yüreklice; bu ân yalnızca senin. Sana, yüreğinden soru sorana; sözcüklerinin ve benliğinin hayatlarında hiç olmadıkları kadar herkesten ve her şeyden sıyrılmış bütün çıplaklıklarıyla ve alabildiğine özgür cevap ver…”

Cevap ver, kuşlar mavi gökyüzünde birer fener gibi asılmış; kanatlarını çırpmadan sana bakıyor ve içtenlikle susmuş. Irmak, akmayı bu cevap için durdurmuş; ama senin cevabından sonraki billur ve berrak akışına hasret şimdiyle damgalanmış sevinciyle, yeni baştan ve taptaze durulmuş. Ağaçların hepsi senin dudaklarından sızacak o özgün, bereketli ve taptaze hayalin rengine duydukları, asırlık özlemle yüzlerini senin yüzüne döndürmüş…

Cevap ver artık, ömrünce özlediğin ve az önce süzülerek kulağına çarpan o en değerli soruna. Ve bu, yüreğinin hep bildiği; sessizlikle, daima koruduğu soruyu, sana sorabildiği için, şimdi hayatının en anlamlısı olan ona. Cevap ver ki, yazık olmasın yürekli hayali bekleyen şu doyumsuz manzaraya cevap ver ki, bir anda canlanıversin yıllarca bu anı bekleyen her varlık ve yan yana duran iki yürek; birlikte atışla, birleşen akışla bulsun varlık. Cevap ver ki, var oluşun içine soru da, soruyu soran da; cevap da, cevabın arzusuyla yanan da girsin…

Ve elbette; var olsun, aynı sıcaklık ve aynı akışla birleşen eller de. Fakat hâlâ susuyorsun ve hâlâ yutkunuyorsun; hatta için için titriyorsun. İstiyorsun ama cevap vermiyorsun. Neden şimdi güneşe kızdın ki güneş, kirpiklerimin arasından taa gözbebeğime aniden girmeseydin, gözüm kamaşmayacaktı ve terlemeyecektim diye, asırladır, hep aynı şeyi fısıldıyorsun. Mırıl mırıl mırıldanıyorsun; susuyorsun. Susuyorsun, yine de; herkes sessizce senin dilinden döküleni beklediği için susuşunu görüyor. Görmüyor musun
görüyor; görüyor ve hatta duyuyor bunu, sen de biliyorsun..

Terlemeyecektim ve bu kadar titremeyecektim suç senin güneş. Böylesine apaçık aydınlatırsan etrafı, ben hayallerimin gün yüzüne çıkmasından ürperirim; yüreğim dillendikçe dilim lal kesilir ve ben işte bu halimle için için titrerim; bilmiyor musun. Ne dedin sen ne dedin, dili sussa da yüreği hiç susmayan sen, yüreğim dillendikçe dilim lal kesilir, bütün manzara işte şimdi, kulak kesilir; tekrar eder yürek, hep yeniden, yürek dillendikçe; dil olur lâl…

İşte cevap duymuyor musunuz, yüreğimin gümbürtüsünü; kaldırdım işte ben hayalimin örtüsünü. Şu an cevabımı yaşıyorum ben; yüreğimin korkusuzca bulunduğu her anım gibi cevabım, anımı oluşturan her zerrede. İşte, dilim onun için titremede. Yüreğim, bu anın ve bu manzaranın tam ortasındaysa; soruyu soran da yanımdaysa; hayalimin tam ortasındayım; tam ortasında. Hatta gerçek manzaramın, gerçek renkleri de yanı başımda ben, cevabımı veriyorum; tüm varlığımla; yürek dillendikçe; dilim lal...

Hayalimi bu kadar güçlü ve bu kadar gerçek anlatamaz, başka bir hal, yüreğim cevap verir benim hallerime, suallerime ve renklerime; yüreğim cevap verir manzarayı saran ellerime. Yüreğim cevabımdır; benim var oluşuma, hani, olur ya; cevap vermek istersin dilinin ucuna birikir hayaller. Yüreğin coşuyorsa tek bir soruyla eğer işte şimdi, yakaladığın ana değer, kalk yüreğim, cevap ver…

Susma, konuş yüreğim ısınırsın, dünyamız, hayallerin rengiyle canlandı şu sıra yürekle coşmak için kıpır kıpır, şu yemyeşil manzara. Hiç yorulma; hep cevabını ara hani, olur ya hani cevap; yüreğin kendisidir ya, gerek var mı daha fazla anlatmaya. Unutmadan yürek varsa; dünya gerçekten durur, kanatlanır hayaller. Tamamdır cevabı veren bu ana, değer işte, o an tutulursun...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Dilinin Ucuna Birikir Sözcükler Empty
MesajKonu: Geri: Dilinin Ucuna Birikir Sözcükler   Dilinin Ucuna Birikir Sözcükler EmptyPerş. Ağus. 15 2013, 01:29

çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Dilinin Ucuna Birikir Sözcükler
» Şerbet-i Dilinin Şivanesiyim
» Birikir Hüznüm,Cebime Sığmaz...
» Dilimin Ucuna Sakladım Seni