ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Gönlüm Bahar Vakit Hazan Mevsimlerden Güz... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Gönlüm Bahar Vakit Hazan Mevsimlerden Güz...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Gönlüm Bahar Vakit Hazan Mevsimlerden Güz... Empty
MesajKonu: Gönlüm Bahar Vakit Hazan Mevsimlerden Güz...   Gönlüm Bahar Vakit Hazan Mevsimlerden Güz... EmptyCuma Ağus. 02 2013, 21:43

Hani vakitlerden hazan ya gönlüm baharı yaşamak isterken, hani bulutlandı ya yine gökyüzü, kızardı, serildi, sarardı, serildi ya yine, ılık rüzgarla yapraklar ayaklarıma. İşte yine hazanı yine hissetti yüreğim. Yine çöktü erken ölümlerin sızısı içime, yine nemlendi gözlerim, karardı ruhum, daldı gözlerim uzağa. Gönlüm bahar vakitlerden hazan, mevsimlerden güz...

Benim hiç bitmeyen gel gitlerim başladı yine İçimin en çocuk yerinde. Bilirim, korkar bu çocuk ruhlu yüreğim, ölümü hissettirir bana güz, gönlüm baharı yaşamayı seçerken. Olsun sis çöktü hayatımın ufkuna, bembeyaz oldu ya dağlar, sessizleşti ya sokaklar, dalından düşme vakti geldi ya yine gönlümün. Hepsinin suçlusu sonbahar geldi ya yine. Hazan mevsimi, mevsimlerden güz, kopma mevsimi geldi yine...

Adı bile hüzünlü, hazan insanı alıp başka yaşamlara atıyor sanki, takıl düşen sarı yaprakların peşine. Başka hayatların özlemleriyle, başkası olmak istiyorsun o an. Bu mevsimde değilde baharı yaşamak istiyorsun gönlünle bedeninle. Ne kaçabilirsin bu mevsimden, ne de yapraklar durabilir dallarında ve yüreğim sıkışır kalır bu hayatta şimdi. Hiç çekinmesi utanması yok bu mevsimin, sormadan tutarsızca giriyor, kanını kurutuyor, canını alıyor, kuru yapraklar, rüzgarla gönlüme esiyor...

İnsanı hayatından, düzeninden, canından eder bu güz mevsimi. Gönlüm baharı yaşamak isterken, vakit hazan, mevsimlerden güz. Yaşa yaşayabilirsen bu yürekle şimdi. Hani döküldü ya yine ağaçların yaprakları, kendi ayrılıklarına inat, seni de çekip almak isterler şimdi, direnemiyorum. Kapatıyorum kirpiklerimi, sonu gelmez bir yoldayım. Bilenmez bu kaçıncı bahar, çocuk heyecanlarım, sevinçlerim gönlümün pırpır halleri aklıma geliyor, daha yeni gün gibi, gecenin öte yüzünde kalıyor çocukluğum, gidipte gelmeyen…

Her yerde haykıran bir sessizlik, yürüdüğüm bütün sokaklar hep çıkmaz yerlere götürüyor beni. Ruhuma hazanı yaşatmak istemiyorum, engellerle dolu güz, yalnızlık ve tanımlanamaz bir güzellikle dolu hafif adımlarla sisli geçitlerden geçerek yürüdüğümü hissediyorum büyüsüne kapılıyorum ama hep o bilinmedik yerde duruyorum. Korkuyorum vakit hazan ,mevsimlerden güz...

Yıllar ne tez geçiyor bir gün kış, bir gün ilk bahar, insan hiçbir şeyi tanıyamaz oluyor. Üstelik yaşam sevinci vermesi gereken güneşte inadına yıpratıyor yakıyor beni, suyu çekilmiş yaprak misali. Bu yaşamda kuru yaprak gibi savrulmamak varmış, ormanlardaki meşeler gibi kayalara inat, toprağa kök salmak varmış. Gönlüm bahara merhaba diyor vakit hazan, mevsim güz...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Gönlüm Bahar Vakit Hazan Mevsimlerden Güz... Empty
MesajKonu: Geri: Gönlüm Bahar Vakit Hazan Mevsimlerden Güz...   Gönlüm Bahar Vakit Hazan Mevsimlerden Güz... EmptyC.tesi Ağus. 03 2013, 01:16

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16 

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» O vakit
» Vakit Tamam
» Vakit Durdu
» Vakit darsa;
» Vakit Gelir...